×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2013
Drukāt

Nekustamā īpašuma tirgus darboņi sāk masveida kampaņu par uzturēšanās atļaujām (1)

LETALETA

Lai kliedētu sabiedrībā valdošos mītus par termiņuzturēšanās atļauju tirgošanu apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi Latvijā, nekustamā īpašuma tirgū strādājošu kompāniju izveidotais Konkurētspējas attīstības fonds (KAF) šajās dienās ir uzsācis masveida reklāmas kampaņu televīzijā un presē.

 

Fonda līdzdibinātāja un nekustamo īpašumu kompānijas “Vestabalt” pārstāve Līga Uzkalne portālam “LA.lv” klāstīja, ka ka pašreizējās diskusijas par uzturēšanās atļaujām ir politizētas, emocionālas un nav pamatotas ar faktiem par uzturēšanās atļauju ietekmi uz valsts tautsaimniecību.

Viņasprāt, nereti šīs diskusijas ir nožēlojamas – tiek draudēts ar drošības un neatkarības zaudēšanu, izmantots lozungs “krievi nāk” un līdzīgi pretargumenti uzturēšanās atļauju pārdošanai. Taču netiek runāts par uzturēšanās atļauju pozitīvo ietekmi uz valsts ekonomiku un ka to pārtraukšana atstās graujošu ietekmi uz valsts ekonomiku.

“Masveida kampaņas mērķis ir skaidrot un pārliecināt sabiedrību, ka uzturēšanās atļauju ierobežošana vai vēl vairāk to apturēšana smagi ietekmēs ne tikai nekustamā īpašuma tirgū strādājošos, bet visu valsts ekonomiku,” skaidroja Uzkalne.

Masveida kampaņa televīzijā un presē par uzturēšanās atļauju ieguvumiem iecerēta aptuveni mēnesi. Tās budžetu Uzkalne nevarēja nosaukt, taču norādīja, ka kampaņa tiek finansēta no atbalstītāju atvēlētās naudas. Šajās dienās pēc kampaņas uzsākšanas fondam pievienojas arvien jauni domubiedri, līdz ar to kampaņas budžets un ilgums varētu būt lielāks nekā iepriekš domāts.

Viņa skaidroja, ka reklāmas kampaņa nebūs vienīgā fonda aktivitāte uzturēšanās atļauju saglabāšanai – drīzumā KAF nāks klajā ar pētījumu, kur ar faktiem pierādīs atļauju pozitīvo ietekmi uz valsts tautsaimniecību.

Pēc Uzkalnes sacītā, fonds izveidots jau pirms nepilna gada, lai risinātu konkurētspējas attīstības jautājumus, un tam ar politiku un tajā iesaistītām personām nav nekāda sakara. Nākamais fonda dienaskārtības jautājums, kam tas varētu pievērsties, ir mikrouzņēmumu nodoklis, ko atsevišķi politiķi vēlas paaugstināt.

Fondā apvienojušies daudzi nekustamā īpašuma tirgū strādājošie – gan būvniecības kompānijas, gan arhitekti, gan īpašumu tirgotāji. Starp fonda dibinātājiem ir arī “Latio” īpašnieks un vadītājs Edgars Šīns. Tuvākajā laikā saraksts ar visiem fonda atbalstītājiem būs pieejams tā mājaslapā, solīja Uzkalne.

Jau vēstīts, ka par uzturēšanās atļauju ierobežošanu iestājas Nacionālā apvienība, un šis jautājums šobrīd ir strīdīgākais nākamā gada budžeta veidošanas procesā. Koalīcijā kompromisu par uzturēšanās atļauju nākotni plānots panākt šīs nedēļas laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tad maz piebrauca padomju gados no brālīgajām PSRS republikām?
    To saucām par okupācijas turpinājumu miera laikos, tagad paši sekmējam sazin cik Latvijai lojālu cilvēku šķietami kontrolējamu pieplūdumu, re ķīnieši atrada “spraugu” mūsu likumos – par vienu maksu uzturēšanās atļauju iegūst 20 cilvēki un viss ir štokos, neviens neko nav pārkāpis un pārpludināt Latviju varēs pavisam drīz – cerēto 800 cilvēku vietā ibrauks 16 000 (tieši 20 reižu vairāk!), ja likums paliks tāds, kāds tas ir pašlaik. Nožēlojamie….

Draugiem Facebook Twitter Google+