×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
3. novembris, 2013
Drukāt

Nekustamo īpašumu tirgū vispieprasītākie ir reģioni ar izaugsmes iespējām

Foto-LETAFoto-LETA

Skats no ''Europa'' biznesa centra.

Nekustamo īpašumu tirgus attīstība ir cieši saistīta ar konkrētā reģiona vispārējo ekonomisko attīstību. Jo reģionam lielākas izaugsmes iespējas, jo lielāka pircēju interese par iespējām iegādāties īpašumu tieši šādā reģionā, arī īpašumu cenas ir augstākas. Joprojām vispieprasītākais reģions ir Rīga un rajons ap to, norāda nekustamā īpašuma kompānijas “Realia” pārstāvis Arvīds Saidāns.

Te īpašumiem ir visaugstākās cenas valstī un te ir plašākās iespējas atrast objektus par vērtību, kas atbilst uzturēšanās atļauju iegūšanai nepieciešamajai summai – 100 000 latu. Tādējādi Rīgā un Rīgas reģionā lielākā daļa ir tieši ārvalstu pircēji, kas izvēlas īpašumus galvaspilsētas vēsturiskajā centrā un Jūrmalā.

Saidāns skaidro, ka arī Rīgas rajonā, ārpus Jūrmalas, ir atrodami objekti uzturēšanās atļauju iegūšanai vajadzīgajā cenā. Tādi ir Siguldā, Salaspilī, Olainē, Saulkrastos. Daudz retāk ārvalstu pircēji meklē iespējas tālāk Vidzemes, Kurzemes vai citos novados.

Attiecībā uz vietējo pircēju aktivitāti, vairāk darījumu notiek Ventspilī, kas ir augoša pilsēta, ar sakārtotu infrastruktūru, apkārtējo vidi un iespējām piedāvāt arvien jaunas darbavietas. “Darbs un sakārtota vide ir ļoti svarīgi faktori, lai cilvēki pārceltos uz citiem reģioniem un vēlētos tur iegādāties īpašumus. Šajā ziņā Ventspils ir ļoti izdevīgā pozīcijā,” komentē speciālists.

Mazākā apjomā, bet tomēr vietējos pircējus interesē arī Liepāja. Citviet Kurzemē, lai arī piedāvājums iegādāties īpašumus ir, pirkšanas-pārdošanas darījumi nenotiek. Līdzīga situācija vērojama arī Zemgalē un Vidzemē, kur privātmājas vai dzīvokļi piedāvājumā ir plašā skaitā, taču reālo pircēju ir maz un “Realia” rīcībā nav datu par konkrēti notikušiem lielākiem darījumiem.

Visskumjākā tirgus situācija vērojama Latgalē, norāda Saidāns. Ņemot vērā iedzīvotāju tendenci emigrēt no šī reģiona, arvien palielinās tukšo privātmāju un dzīvokļu skaits. Piedāvājums te ir pietiekams, turklāt cenas ir vairāk nekā izdevīgas. Piemēram, ja divistabu dzīvokli sērijveida mājā pirms krīzes Latgalē varēja iegādāties par aptuveni 25 000 latu, tad tagad tā cena ir ap 6000 latu. Labs trīsistabu dzīvoklis Daugavpils centrā ar eiroremontu tagad tiek piedāvāts par 12 000 latu.

“Piedāvājums ir un iespējas izvēlēties arī, taču nav pircēju. Neatceros nevienu klientu, kas tagad būtu pircis īpašumu Latgalē. No Rīgas uz Latgali neviens neies, savukārt vietējiem pašiem trūkst naudas, lai varētu atļauties iegādāties īpašumu,” atzīst Saidāns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+