×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. maijs, 2012
Drukāt

Nekvalitatīva līguma dēļ vilcienu iegādi Latvijai var nākties finansēt vienai pašai

vilcieni3

Nekvalitatīva AS “Pasažieru vilciens” (PV) un Spānijas uzņēmumu “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A.” (CAF) jauno pasažieru vilcienu piegādes līguma dēļ Latvija var zaudēt visu Eiropas finansējumu un visas izmaksas var nākties segt pašiem, šorīt telekompānijā LNT atzīmēja premjers Valdis Dombrovskis (V).

Pieļaujot kļūdas līguma slēgšanā, Latvijai “draud finanšu korekcija no Eiropas puses līdz pat 100% apmērā”, izteicās politiķis.

Kā uzsvēra Ministru prezidents, šis arī ir galvenais iemesls piesardzībai no Finanšu ministrijas puses (FM), tāpēc Satiksmes ministrijai (SM) uzdots noskaidrot visus darījuma aspektus.

FM, izvērtējot noslēgtā līguma atbilstību iepirkuma nolikumā pievienotajam līguma projektam, secinājusi, ka PV vērienīgajā jauno vilcienu iepirkumā ne tikai nav ievērojusi ministriju un citu iestāžu iepriekš oficiāli izteiktos iebildumus, lai nepieļautu būtisku izmaiņu veikšanu līgumā, bet arī nav ņēmusi vērā valdības iepriekš paustos norādījumus.

PV vadība gan noraida bažas par iespējamu līgumu punktu neatbilstību sākotnējam variantam un uzsver, ka, sludinot konkursu, bija sajaukti kopā divi līgumi – iepirkuma un uzturēšanas.

PV valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds atturējās nosaukt summu, kāda PV būtu jāmaksā līguma laušanas gadījumā, taču uzsvēra, ka šādi tiktu zaudēja Eiropas Savienības nauda un prestižs, ka arī valsts budžetā neienāktu nodokļi 170 miljonu latu apmērā.

Satiksmes ministrs Aivis Ronis uzdevis ministrijas un PV pārstāvjiem tikties ar EK pārstāvjiem, lai pārrunātu Finanšu ministrijas paustās bažas un publiskajā telpā izskanējušo informāciju par iespējamām jauno vilcienu līgumā attiecināmo izmaksu korekcijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+