×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Nelāgos apstākļos turētais Ragaciema lācis Bargais pārvests uz Rīgas Zoo (2)

Foto - Dabas aizsardzības pārvaldeFoto - Dabas aizsardzības pārvalde

Otrdien, 2.decembrī, sadarbojoties atbildīgajiem dienestiem, lācis Bargais, kurš vairāk kā 20 gadus ticis turēts nebrīvē, blīvi apdzīvotā teritorijā Lapmežciemā, Ragaciemā, sekmīgi pārvests uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, informē Dabas aizsardzības pārvaldē.

Nolemts lāci pārvietot uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu rasts, lai nodrošinātu viņam atbilstošus uzturēšanās apstākļus, kā arī novērstu iespējamos drošības riskus gan apkārtējiem iedzīvotājiem, gan lācim pašam, kas varētu rasties, tā kā lāča būris bija apmeklētājiem brīvi pieejams.

Lēmums pārvietot lāci pieņemts pēc Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālistu konsultācijām ar veterinārārstiem un Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza pārstāvjiem.

“Esam pateicīgi Rīgas Nacionālajam zooloģiskajam dārzam, kas šogad ir atradis iespēju lāci pie sevis izmitināt. Lāča pārvešana bija tehniski ļoti sarežģīts pasākums, kur atbalstu mūsu speciālistiem sniedza pašvaldības policijas, valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji, kā arī veterinārārstu komanda. Tā rezultātā lācim tiks nodrošināti atbilstoši uzturēšanās apstākļi, kā arī būs iespējams veikt visas nepieciešamās pārbaudes un izdarīt secinājumus par viņa veselības stāvokli un nepieciešamības gadījumā īstenot pasākumus veselības stāvokļa uzlabošanai,” uzsvēra DAP ģenerāldirektore Sandra Bērziņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Paldies DIEVA ,,,mocības beigušās lācim !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. beidzot puikam bus kur izstaigaties zoo ,man tikai prieks par to

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.1
Alūksne +11.1
Daugavpils +6.6
Saldus +9
Liepāja +12.6
Jelgava +8
Ventspils +12.1
Limbaži +9
Madona +7
Rēzekne +9
Draugiem Facebook Twitter Google+