Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
24. septembris, 2014
Drukāt

Krievija nelaiž delegātus uz ANO konferenci

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievija nav izlaidusi no valsts vairākus mazākumtautību delegātus, kuri gatavojās doties uz ANO rīkoto pamattautu konferenci Ņujorkā, paziņojis Mazskaitlīgo pamattautu atbalsta centra direktors Rodions Suļandziga.

Viņam pašam 18. septembrī Maskavas Šeremetjevas lidostas pasu kontrolē atņemta ārzemju pase, bet drīz pēc tam paziņots, ka dokumentā trūkstot vienas lapas, un pret viņu ierosināta administratīvā lieta par valsts robežas režīma pārkāpšanu. Savukārt bijušajai ANO pastāvīgā pamattautu foruma loceklei Annai Naikančinai 19. septembrī Šeremetjevā pasē sagraizītas vairākas lapas.

Suļandziga norādījis, ka šie incidenti varētu būt saistīti ar forumā paredzēto apaļā galda diskusiju par Arktikas attīstību un tās dabas resursu izmantošanu, kurā viņam bija jāpiedalās kā līdzpriekšsēdētājam. “Tas ir sāpīgs jautājums – interešu konflikts starp pamatiedzīvotājiem un naftas nozari,” viņš atzinis.

Uz Ņujorku nav varējis izlidot arī Starptautiskā Krimas pamattautu izpētes un atbalsta fonda direktors Nadirs Bekirovs, kam maskēti cilvēki atņēmuši pasi. Krievijas pārstāvji ANO iesnieguši rakstveida protestu, cenšoties nepieļaut, lai kongresā runā arī pašreizējais Ukrainas parlamenta deputāts Mustafa Džemiļevs un tagadējais Medžlisa priekšsēdētājs Refats Čubarovs, tomēr ANO šo protestu noraidījusi. Krievijas varasiestādes negrib pieļaut, ka par šo tautu statusu tiek runāts starptautiskā līmenī, jo pēc Krimas notikumiem šie jautājumi aktualizējušies.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+