×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
11. aprīlis, 2017
Drukāt

Neļaušot izvazāt sociālo budžetu (15)

Foto - Madara BriedeFoto - Madara Briede

“Nodokļu reforma nekādā veidā neskars lielu daļu pensionāru,” tiekoties ar Zemgales reģiona pensionāru organizāciju apvienības pārstāvjiem, Jelgavas novada domē sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs, taču uzsvēra, ka netieši izmaiņas nodokļu politikā varot nest pārmaiņas arī senioriem.

J. Reirs: “Manas cerības, ka, veidojot šo reformu, sāksies straujāka attīstība uzņēmējdarbībā, kas nesīs algu pieaugumu un palielinās iemaksas sociālajā budžetā. Un, jo augstāks algu pieaugums valstī, jo lielāka būs indeksācija.” Ministrs atbalsta nodokļu reformu, tomēr esot arī kāds smags jautājums, ko tā nes līdzi. “Diemžēl izskanējusi vēlme pusmiljarda uzkrājumu, kas paredzēts pensiju izmaksām nebaltām dienām, izlietot citām vajadzībām. Mans galvenais uzdevums ir noturēt stabilu sociālo budžetu, lai tas nenotiktu,” pauda Reirs, komentējot izskanējušo priekšlikumu daļu sociālā budžeta uzkrājuma novirzīt veselības aprūpei. “Otrā līmeņa pensiju uzkrājumos katram centam pretim ir vārds, uzvārds un personas kods, un domāt, ka pensionāriem nav vajadzīgs uzkrājums, ir nepareizi. Mēs nevaram ar to dalīties, nevaram izvazāt sociālo budžetu un pieļaut, ka tiek aizlāpīti caurumi budžetā uz pensionāru rēķina.” Jau rīt labklājības ministrs prezentēs un aizstāvēs šo viedokli arī valdībai.

Nodoklis, kas nepadzen no mājām

Ministrs pensionāriem vairākkārt uzsvēra, ka ir pret pilnīga ienākuma nodokļa atcelšanu pensijām, bet bijis par neapliekamā minimuma palielināšanu līdz 500 eiro, taču Finanšu ministrija to noraidījusi. “Patlaban piedāvājam risinājumu, nosakot diferencētu neapliekamo minimumu. Tas nozīmē, ka neapliekamais minimums būtu 300 eiro, pensijām no 300 līdz 1300 eiro tas būtu diferencēts, bet pensijām virs 1300 būtu jāmaksā visi nodokļi pilnā apmērā. Šāds risinājums nodrošinātu gan mazo pensiju saņēmēju sociālo aizsardzību, gan to, ka arī pašvaldības nezaudētu līdzekļus,” skaidroja Reirs.

Seniorus aizvien vēl satrauc jautājums par nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) vienīgajam īpašumam. Ministra pārstāvētā partija “Vienotība” rosinājusi NĪN pieaugumu iesaldēt un savest kārtībā kadastrālo sistēmu, un arī viņš pats uzskata, ka atcelt nodokli par vienīgo mājokli nebūtu pareizais solis. “Populistisko ideju par nodokļa atcelšanu par vienīgo mājokli lobē cilvēki, kam ir dārgie mājokļi, noliekot priekšā tos, kas to varbūt tiešām nevar samaksāt. Mums ir zemes vērtība, ēkas vērtība, kadastrālā vērtība, tirgus vērtība. Amatpersona publiski paziņo, ka necels vienu no tām, bet pašvaldība paceļ citu, un rezultātā nodoklis būtiski pieaug. Nodoklim ir jābūt, taču samērīgam, tādam, kas nepadzen no mājām,” saka ministrs, paužot pārliecību, ka, iesaldējot nodokļa pieaugumu, visas puses būšot ieinteresētas ātrāk atrisināt šo jautājumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Interesanti, ko ar to beidzot pasaka? To, ka sociālais budžets vairāk vai mazāk ticis izvazāts?

 2. Reiram vismaz piemīt veselais saprāts.
  Atšķirībā no ZZS populistiem, kas iebilst pret veselības obligāto apdrošināšanu. Obligātā veselības apdrošināšana, valstij rūpējoties par tiem, kas nevar to samakāt, tā ir vienīgā izeja, lai medicīna nebūtu pilnīgi privāta.
  Čakša tikai sola un sola, bet pati nezin kur naudu ņemt, tāpēc grābstās ap sociālo budžetu.
  Turies, Reir!

 3. Caurumus budžetā rada turpinātā bezprecendenta IIN samazināšana visiem Latvijas miljonāriem,t.sk.lielākajiem nodokļu parādniekiem,pastāvīgi pieaugošais ierēdņu skaits minstrijās un aizvien jaunu padomju ieviešana.

 4. Kuri,no trīs valdēs un padomēs vienlaicīgi sēdošajiem tie ir? Vēl jau nav atdots iepriekšējais,”citiem mērķiem” novirzītais sociālā budžeta miljards!!!!

 5. Vai valdībai un pārējai spicei nav bail, ka arī pensionāru mērs būs pilns? Vai tiešām jāiziet ielās ar saviem spieķiem un jāzvetē? Citviet pasaulē pensionāri ar nožēlojamu eksistēšanu nesamierinās – cīnās. Ko dara cilvēki Saeimā, kuri it kā strādā arī pensionāru labā? Vai, aizmirsu – viņiem taču PĒC LIKUMA PIENĀKAS katru gadu lielāka alga!!! Bet tā jau nav JĀNOPELNA AR DARBU. Pietiek, ka sēž…

 6. KUR KOMENTĀRI???

 7. vēlmi ATKAL iegrābties sociālajā budžetā! Lasu un neticu savām acīm!

 8. Neaiztieciet sociālo budžetu!

 9. ATKAL NELIETĪGAS ROKAS SNIEDZAS PĒC IEMAKSĀM SOCIĀLAJĀ BUDŽETĀ!?? AR ŠĀDĀM DARBĪBĀM NO LABKLĀJĪBAS MINISTRA PUSES MĒS NONĀKSIM PIESPIEDU NEMAKSĀTĀJU PULKĀ!?? KAD LIKS MIERĀ SOCIĀLO BUDŽETU?? KAD PENSIONĀRIEM – ATRAITŅIEM SĀKS MAKSĀT MŪŽĪBĀ AIZGĀJUŠĀ DZĪVESBIEDRA DAĻU NO PENSIJAS??? KĀDĒĻ TO VAR ATĻAUTIES KRIEVIJA, BET MĒS NELIEKAMIES TRAUCĒTIES??? VARAM PAR ŠO JAUTĀJUMU RUNĀT LĪDZ APNIKUMAM, BET NEKAS NEMAINĀS JAU GADIEM!? Kad par to jautājumu runāju , tad notika kārtējā ņaudēšana, ka NAV NAUDAS? Bet KUR PALIKA manas sievas sapelnītā nauda??? Bez tam mani 5 mazbērni un 3 bērni dzīvo un strādā LATVIJĀ, maksā nodokļus, man ir 49 darba gadi, alga bija normāla, KUR MANA NORMĀLAS SAMAKSAS PENSIJA??? KAS TIE PAR NOTEIKUMIEM, ŠOBRĪD MANA PENSIJA IR ZEM IZTIKAS MINIMUMA?! KUR LOĢIKA??? KAS LPF SĀKS RISINĀT ŠOS JAUTĀJUMUS, LAI PENSIONĀRU DZĪVE UZLABOTOS UN VIŅUS TĪŠU PRĀTU AR KATRU GADU NEDZĪTU TUVĀK MAKSĀJUMU NEVARĒŠANAI SAMAKSĀT? TAGAD DAUDZI NEVAR JAU NOPIRKT VAJADZĪGĀS ZĀLES, ĒD VISLĒTĀKĀS PĀRTIKAS PRECES PRET PAŠU GRIBU, utt.

 10. bildē pie galda Siliņš tup.
  Gaidiet nelaimi !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+