×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

Anda Līce: Krievijas “ļoti progresīvā loma” jeb Imanta Kalniņa greizais spogulis (74)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc Jāņa Dombura 13. oktobra televīzijas raidījuma ar Albertu Belu un Imantu Kalniņu ir par ko domāt. Tam gan nav sakara ar trīspadsmito datumu, bet ar mums, cilvēkiem, un mūsu bieži vien iracionālo rīcību, kuru nenosaka nekādi loģiskie pierādījumi un acīmredzami fakti. Ir pierasts ne tikai 12. Saeimas vēlēšanu sakarā pārmest nedomāšanu tiem, kuri patiešām intelektuāli nenopūlas lauzīt galvu un kuru uzvedību nosaka vienīgi emocijas. Taču mēs pilnīgi apstulbstam fenomena priekšā, kad īstenību greizā spogulī pēkšņi sāk redzēt tās personības, pie kurām esam salīdzinājuši savus pulksteņus un kuriem nu gan nevar pārmest prāta dīkstāvi.

Kad Imants Kalniņš apgalvo, ka “Krievija spēlē ļoti progresīvu lomu”, tas izklausās pēc ļauna joka un šādu atziņu gribas turpināt ar dziesmas vārdiem: “Spēlē, spēlē, ko tu spēlē.” Maskavā Ļeņina mauzolejā var aplūkot joprojām neapbedīto vīru, kuram pateicoties Krievija nospēlēja baisu lomu gan savā, gan Eiropas vēsturē un kurai ar progresu nav nekāda sakara. Šodien loma ir mazliet pārstrādāta un papildināta un tiek spēlēta tālāk – pašreizējais šīs valsts prezidents Putins liekulīgi satraucas par fašisma atdzimšanu Latvijā, bet bijušais PSRS vadītājs Mihails Gorbačovs pārmet rietumvalstīm, ka tās neņem vērā Krievijas viedokli un intereses.

Lielvalstis, protams, vienmēr ir spēlējušas ģeopolitiskās spēles, mazo valstu gudrība ir neļaut sevi nospēlēt. Domājot par tiem inteliģences pārstāvjiem, kuri tik ļoti baidās no ASV un simpatizē Kremļa impēriskajai politikai, prātā nāk par Stokholmas sindromu sauktā psiholoģiskā parādība, kad ķīlnieks izrāda empātiju vai simpātiju pret sagūstītājiem un dažkārt tos arī aizstāv. Neviens nevar būt drošs, ka arī viņu nekad neskars šāda liga. Un ne tikai politiskajā plāksnē. Šī parādība ir izplatīta ģimenēs, kur sieva gadiem ilgi pacieš to, ka vīrs viņu sit. Šādas sievas domā, ka ir jācenšas ar varmāku sadzīvot, viņam vēl vairāk izdabājot, un šo nenormālo situāciju uztver kā misiju, nevis kā traģēdiju. Tā ir traģēdija tiem, kas nespēj cietušajam palīdzēt. Ja kāds cilvēks domā, ka melns ir balts, nav jēgas mēģināt viņu pārliecināt par pretējo, vienīgais, ko viņa labā var darīt, ir lūgt par viņu Dievu.

Šīs Saeimas vēlēšanu trakumā kaut kā nebijām pamanījuši kādu interesantu niansi. Paldies A. Belam, kurš to ir ievērojis – neviena partija vairs nerunā par korupciju un tiesiskuma bēdīgo stāvokli valstī, kaut gan šīm lietām taču ir vistiešākais sakars gan ar valsts iekšējo, gan ārējo drošību. Negribas ticēt, ka atgūtās neatkarības divdesmit gados būs uzvarējis princips: lai jau zog, ka tikai dalās ar mums. Negribas ticēt, diemžēl bieži tā izskatās.

Pievienot komentāru

Komentāri (74)

 1. Manaa dziivee bija gadiijums, kad kaads man labi paziistams un cieniijams cilveeks masmeedijos nievaajoshi izteicaas par Amerikaa dziivojoshiem latvieshiem. Es vinam “atbaazu”, bet, izraadiijaas, ka vinsh jau ir “nojuudzies” un visai driizi aizgaaja vinsaulee. Man skiet, ka ar Imantu notiek apmeeram tas pats. Piedodiet, ja kluudos, bet es paaraak labi paziistu Krieviju, krievus un veesturi, turklaat pats esmu pus-krievs. Loti labi paziistu arii Amerikas latvieshus un zilu iemeslu, kaslika tiem aizbraukt.

 2. Gaidīju komentāros domas par A.Līces rakstu, bet APSPRIEŽ LĪCI kā autori? Pirms kaut ko tamlīdzīgu darīt, vajag iepazīties ar ziņām par cilvēku!? VAI NE TĀ? IMANTS KALNIŅŠ – ĻOTI izmainījusies personība, kaut liekas, ka TĀDA bijusi VISU LAIKU – ar DIVĀM SEJĀM… Mūzika tiešām brīnišķīga un NEKUR NAV PIE VAINAS!? JA ” algu” maksā, KĀPĒC komponēt??????? Vecums nenāk viens, bet kā KUILIS rūkdams sabradā “smilgas” savā ceļā…KĀPĒC nepiesaukt Ameriku, ja tas izdevīgāk un JA GAIDA citu “DRAUGU”???…( Amerika savā laikā komponistam gāja secen, tur pie vainas bija viena no viņa bijušājām sievām…!?). Visas Saeimas I.Kalniņam maksājušas BARGU naudu no nodokļu maksātaju kabatām, KĀPĒC neturpināt smieties par muļķa tautu, kura VISU PACIEŠ un iemācījusies ŽĒLOTIES AIZ MUGURAS??? Tikko jāizsaka sava doma SKAĻI, TĀ MUTE CIET…Ir diemžēl cilvēki,kam ĻOTI patīk smieties par citiem, bet ja sāk smieties par pašu smējēju, tad uguns pakulās…tas pats par “gaudošanu” pēc padomju laikiem nesaprotot, ka viss garām, un ja kaut kas būs no pagātnes, tad jau VAIRS NE TĀ KĀ BIJA… Vecums DARA SAVU!!! Jaunās “tantiņas” un “onkulīši” arī NAV BEZ VAINAS savas dzīves pieredzes trūkuma dēļ, bez tam viņiem (tāpat kā mums savā laikā!?) JŪRA LĪDZ KAKLAM…

 3. Autori:

  Anete Bērtule, LTV “Panorāma” korespondente

  Ir panākta vienošanās par bankas „Citadele” pārdošanas nosacījumiem, un šo līguma versiju jau apstiprinājusi arī Eiropas Komisija – to otrdien atzina Ministru prezidente Laimdota Straujuma („Vienotība”). Premjerministre pagaidām atteicās sīkāk komentēt līguma nosacījumus, bet atzina – saskaņā ar panākto vienošanos investors banku drīkstēs pārdot tālāk jau pēc diviem gadiem.

  Lai arī pirms vēlēšanām atkārtoti izskanēja, ka banka “Citadele” jāpārdod pēc iespējas ātrāk, sarunas ar ASV investoriem “Ripplewood Holdings” ievērojami ievilkās, abām pusēm nespējot vienoties par vairākiem būtiskiem līguma punktiem. Pēc Ministru prezidentes teiktā noprotams – nu, sarunas beidzot noslēgušās.

  „Privatizācijas aģentūra uzskata, ka viņi ir panākuši tādu vienošanos, kādu ir panākuši, viņi ir informējuši EK par šo vienošanos, parādījuši šo līgumu EK, un ERAB, kuri ir akceptējuši, un viņi gatavo virzīšanai valdībā,” sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma („Vienotība”).

  Viens no sarunu gaitā visvairāk apspriestajiem līguma punktiem bija termiņš, pēc kura investori drīkstēs banku pārdot tālāk. Ministru prezidente atzīst – panāktā vienošanās paredz noteikt šo ierobežojumu divu gadu garumā. Tā kā investoru prasība bija noteikt to ne garāku par gadu, savukārt valdība vēlējās piecu gadu tālāk pārdošanas aizliegumu, jāsecina, ka šajā līguma punktā investori guvuši virsroku. Pirms virzīt uz valdību, līgumu vēl izvērtēs ekonomikas, kā arī tieslietu un finanšu ministrijas.

  Gadījumā, ja MK neatbalstīs ar investoru panākto vienošanos, sarunas no jauna atsāktas vairs netiks, tad „Citadeles” pārdošanu pārņems Eiropas Komisija (EK). „EK .. tas neformālās sarunās .. uzskata, ka ir investors, kas ir gatavs iegādāties, un, ja Latvija to nedara, to darīs EK. Un vairs nerunās par cenu un nosacījumiem,” sacīja Straujuma.

  Privatizācijas aģentūra norāda, ka, lai jau pēc līguma slēgšanas līdz noteiktajam darījuma beigu termiņam, pirmajam aprīlim, iegūtu nepieciešamo banku uzraugu un citu finanšu institūciju akceptus, ministru kabinetam vajadzētu apstiprināt bankas pārdošanu tuvāko pāris nedēļu laikā. „Publiski mēs bijām pauduši, ka tie ir pieci seši mēneši, tai pat laikā, vai tas ir tieši šāds laiks vai mazāks, tas lielā mērā ir atkarīgs no šīm pašām instancēm. (..) Piemēram Šveices regulators varētu strādāt ilgāk un būt piesardzīgāks,” saka Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns.

  Straujuma otrdien izteica pieņēmumu, ka valdība varētu vērtēt līguma nosacījumus jau nākamnedēļ paredzētajā ministru kabineta sēdē.

  Kā vēstīts, Latvijas valdība akceptēja ASV fonda “Ripplewood Holdings” izteikto bankas “Citadele” iegādes piedāvājumu. Tas paredz, ka 25% bankas “Citadele” akciju iegādāsies “Ripplewood Holdings”, 50% iegūs patlaban publiski nenosaukti investori, bet 25% kapitāldaļu savā īpašumā saglabās Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB).

  ERAB atbalsta Latvijas valdības lēmumu pārdot valstij piederošās bankas “Citadele” akcijas starptautiskai investoru grupai, ko vada “Ripplewood Holdings” un fonda dibinātājs un izpilddirektors Tims Kolinss. ERAB viceprezidents Filips Benets 23.septembrī apmierinātību par notikušo izteica Rīgā, darījumu saucot par profesionāli vadītu procesu.

  ASV investoru piedāvātā cena par bankas “Citadele” akcijām un visi investoru vārdi tiks atklāti pēc darījuma noslēgšanas.

  Savulaik valsts maksātnespējīgajā “Parex” bankā ar mērķi novērst apjomīgu finanšu krīzi no saviem līdzekļiem naudas ieguldīja aptuveni miljardu eiro, bet kopā ar valsts garantijām – ap diviem miljardiem eiro. No abām bankām – „Reverta” un „Citadele” – atgūta gandrīz puse no šīs summas jeb 770 miljoni eiro. Bankā „Citadele” neatmaksātais atbalsts palicis aptuveni 130 miljoni eiro. “Citadele” tika dibināta 2010.gadā, restrukturizējot valsts pārņemto “Parex banku”. Patlaban Privatizācijas aģentūras īpašumā ir 75% mīnus viena bankas “Citadele” akcija, savukārt 25% un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.
  0 0 0

 4. Es gan par tādu kalniņu nelūgšu dievu! Es viņu nicinu, kā savas tautas nodevēju un pēdīgo pabiru!

  • latvietis parastais Atbildēt

   gan jau imants ar dievu pats tiks skaidribā bez tavas liekuligās lūgšanas. viš vismaz baušlus ievēro un mīl savu tuvāko, aicina ar to draudzeties, kamer tu dievvārdus piesauc un slīksti aklā naidā, nenovidibā, lepnibā…. kas tev devis varu lemt arko draudzeties ar ko ne, kas tu tāds lai svērtu katra grēkus? 2 teikumi no tevis un redzams ka nāves grēki tev tik mīļi kā reti kuram:)

   • Kuru ”savu tuvāko” viņš mīl? To,kurš tuvāk ielīdis viņa gultā,ne savu sievu Cik imkam tādas bijušas ? Un viņš vēl vienreiz muldēja televīzijā par UZTICĪBU.Kam? Krievijai ?

 5. Var redzēt no ģīmja, ka šis vecītis ir ārpus labā un ļaunā.

 6. Kautkā ļoti jāpiedomā un jācenšās atlasīt vē palikušās saprātīgās Krievijas inteliģences kopienas aktivitātes,lai mēģinātu saprast I.Kalniņkunga uzskatu sentences. Skarbi un skumji veidojas realitāte.

 7. Kalniņš nav vienīgais, kas ar īstu sirdsdegsmi metas gavilēs par Krievju. Man ir arī citi labi pazīstami mākslinieki, kas to dara un nav nemaz tik veci. Man tas liekas dīvaini. Reizēm es domāju, ka jāuztver viņi kā supergroteskas performances veidotāji. Man tomēr liekas, ka nepiecešams valstiski parūpēties, lai visi Facebook un citur safabricētie (es ceru) attēli par Ukrainas armijas noziegumiem pret savu tautu tiktu atmaskoti: skaidri atklāta to patiesā veidošana (phptoshop un pārceļošana no citu notikumu dokumentācijas).

 8. Ak, kāpēc gan šo izteikumu autoram jābūt Kalniņam? Kāpēc viņš nevar dzīvot Piebalgā un būt tikai tas, kas bijis. Vai tiešām viss pasaulē ir tālab, lai sabojātos.

 9. Izrādās ka jau vairāk ka 20 gadu valstī plosas Stokholmas sindroma epidēmija.Pat Krievijā ļaudis ir pārsteigti par latviešu milzīgo iecietību pret kolaboracionistiem.Sliktākais ka vakcīna netiek pat meklēta,ļaujot šai sērgai graut valsts pamatus.

 10. Kalniņš ir brīvs cilvēks un var runāt ko grib. Vai mums tas jāņem vērā? RZ atceras pirmo tikšanos ar Smiļģi – nočura’jies pamuļķis. Irvērts pamačīties no japāņiem, kā tikt galā ar vecumdienām. Tas, ka ir pienācis laiks uzrakstīt Latvijas vēsturi, gan ir fakts. Jo apnīk okupantu atkritumu zākāšanās par latviešu strēlniekiem. Brestļitovskas līgumā Krievija un Vācija vienojās sadalīt Latviju 3 daļaš un savā starpā, kā arī neiebilst, ka abas kolonizē savas daļas. Lielvaras uzskatīja, ka latviešu jautājums ir atrisināts uz visiem laikiem. Bet nesanāca un ne bez Vācieša strēlnieku līdzdalības. Un skolas vēstures grāmatas par to klusē. Arī par daudz ko citu. Amerikāņu briesmas visā šajā ironijas stāstā ir vienkārši smieklīgas.

 11. Ko var ņemties ar to otro bērnību?!Nu nevar tas pārdzīvot ka Pauls ir populārāks par politisko bankrotu.Nu nevar!Un nav par to ko rakstīt.Mūziku tas neraksta jau sen,ļerkst ik pa brīdim,kāpēc visai Latvijai ir jāuzzina tie ..?

 12. Žēl, tik Latvisku melodiju un dziesmu autors pēkšņi sāk slavēt un aizstāēt ko pats kādreiz ir noliedzis. Tāds stāvoklis man atgādina vecomāti, kura arī šajā vecumā sāka runāt aplamības (vecuma demense). Batjka arī palicis jocīgs, bet tikai daudz svaigāks.

 13. Skatoties pagājušās pirmdienas interviju ar komponistu Domburšovā, diemžēl likās, ka Kalniņam nav viss kārtībā ar galvu. Izsaku līdzjūtību.

 14. Es, klausoties Dimitera izteikumus un tagad Kalniņa atklāsmes, esmu nodomājis – bet varbūt viss ir tā personiski un gluži sīki: tieši padomijas gados krievu zem svešas krievu valdības šie kungi bija zināmā slavas zenītā, viņiem bija iespējas un nauda; varbūt pārmaiņu gadi izrādījušies par grūtu, kad jāizcīna iztika un brīvība izrādās ne tikai brīvība, bet arī nepieciešamība domāt ar savu galvu un smagi strādāt, pie tam iestrādāt sevī morāles normas… Tāpat nostaļģiju pēc padomiskā pauž stipri bagātākais Lembergs, kuram varētu būt gluži cits iemesls – nevis mākslinieku grūtības būt stipriem pilsoņiem, bet pienākums politiski atstrādāt savu maizi – neaizmirsīsim, ka lietojam Krievijas, nevis Amerikas vai Tuvo austrumu naftu.

 15. Lepnība dara cilvēku dumu un diemžēl ar Kalniņu tas ir noticis. Palīdzēt var tikai smaga krišana, bet tas ir atkarīgs no Dieva žēlastības. Dievs pamāca un pārmāca savus bērnus, tikai jautājums vai Kalniņš ir Dieva bērns !?

 16. Lieku reizi pŗliecināmies par LNNK biedriem:Kalniņu un Straumi.Viedokļus maina kā zeķes.

 17. Gadījums ar Kalniņu pierāda tikai vienu – faktiski pasaulē nav autoritāšu, kam var uzticēties, nedomājot ar savu galvu līdzi. Vienmēr ir jādomā pašam. Man šobrīd Kalniņš ir pārvērties par gnomu, kas stāsta basņas par labo onkuli Putinu. Neticu nevienam viņa vārdam un diemžēl, arī klausoties viņa dziesmas, lai arī dažas sev mīļas varu dziedāt līdz, bet šķērmi ap dūšu ir.

 18. dr. balzāms, melnais Atbildēt

  Diemžēl grādīgais dzēriens, lietots mūža garumā pārāk lielās dozās, agri vai vēlu traumē smadzeņu darbību.

 19. Diemzjél politiskás véstures pasútítájiem neinteresé patiesie fakti ,ko arí pauda Imantinsh. Vienam grúti pastávét politisko várnu bará kuras operé ar faktiem ,ko finansé un rezhissé Amerika .Nevienam augsta ranga politikjim liekas neinteresé cits viedoklis ,ká tikai ,tas nospraustais politiskais kurss ,kas jebkuros apstákljos vainos Krieviju un méginás to nídét un níst.Garbachova laiká més pashi veidojám dialogus un skaidrojám Latvijas nostáju ,bet tad ” gUdrá” Amerika sáka dot padomus un nu més vienkárshie ljautinji esam -irsá pat nísto Aboltinju demokratiski likumigi velejot nevaram atlaist no darba.Súda búshana tai Latvijá tagad .

 20. Bet kā ir ar latviešu sarkano strēlnieku lomu Ļeņina un revolūcijas nosargāšanā?

  • latviešu sarkanie strēlnieki bija daļa no krievu (faktiski okupācijas) karaspēkā piespiedu kārtā iesauktajiem latviešiem, viņu uzdarbošanos var uzskatīt kā sīku atriebību par samaitātajiem likteņiem, turklāt tieši sarkanos strēlniekus 37-38 gadā krievi gandrīz visus apšāva, tā ka viņi ir pilnībā atlīdzinājuši par savu sadarbību ar padomju režīmu!

   • vajadzētu zināt,ka Ļeņins sarkanajiem latviešu strēlniekiem apsolīja uz mūžīgiem laikiem brīvu /no Krievijas/Latviju un savu solījumu 1920.gadā arī pildīja,parakstot miera līgumu.Viss ir ļoti vienkārši,bet krieviņi to nezin,jeb negrib zināt.Un turpina vāvuļot par sarkano latviešu nedarbiem.Strēlnieki protams atgriezās Latvijā,bet tie,kuri palika Krievijā, 1937.gadā tika nošauti par latviešu tautības ierakstu pasē,tas ir pēc nacionālās pazīmes un tālab,ka Staļina tētiņš latviešiem neuzticējās.Laiks būtu likt mūsu strēlniekus mierā.

  • Muļķīgi ir noliegt Ļeņina un sarkano strēlnieku lomu Latvijas valsts izveidē.Ir zināma baltlatviešu loma cariskās Krievijas saglābšanas mēģinājumos.Analoģiska ir kolaboracionistu ilgas pēc PSRS.Varētu vēl piebilst ka cariskās Krievijas saglābšanas mēģinājumos dalību ņēma latviešu mantīgās šķiras piederīgie.

  • Juris – būtisko – uz-rā-da!
   Bez šī – nevar apjaust – sakarības – Slēptās!

 21. Vienā ziņā Andas pārmetumi vietā un punktā, bet – vai tad kas mūsu parlamentārajā praksē mainījies. Valsts iet zem ūdens burtiski, bet partijas plēšas par amatiem. Krima paspēlēta un Eiropas centra malā plosas ukraiņu – krievu brāļu karš, bet pie mums daži pilsētiņu mēri, nebūdami paši pat ievēlēti Saeimā, jau runā par budžeta grozīšanu – fnanču ministra vietā. Kur tālāk varam iet? Vai tās nav politiskas anarhijas – kriminalizēšanās pazīmes?

 22. Latvija ir Zeme, ko Dievs ir devis, vieta kur atklāt savu garīgo būtību. Patriotisms – rūpēties par labklājību, savas tautas un valsts nākotni. Nams, kas iekšienē ir sašķelts, nevar pastāvēt. Patriotisms nav ienīst un atgrūst citus.Vajadzīgs kopīgs darbs valsts labā, kur latviešu valoda, kultūra, tauta ir drošībā un mērķos vienota ar citu tautu pilsoņiem. Vienotības pamatā ir dažādību atzīšana, radniecīgu un pretēju spēku iecietīga sadarbība labvēlības un brīvības gaisotnē. Saindē materiālisma putekļainā dvaka, trulā alkatība, ļaunprātīgums, mantkārība.

 23. par ko domāt 1-mēr ir. bet es klausoties tā saliku kopā ar to, ko Kalniņš runāja Radošo Savienību Kongresā, kad Padumjās varas gals tikai “namečalsja”.

 24. Nelabi metās , skatoties uz šo ŅIRGU! Viņš vienmēr ir par visiem ņirdzis! CIETSIRDIS UN NEKAS VAIRĀK!

 25. Laikam ne tikai Paulu ir ķērusi banku krīze, bet arī Kalniņu. Kalniņš gan atklāti nesūdzas par naudas zaudēšanu. Naudas zaudējumu Pauls, izskatās, pārdzīvo aukstasinīgāk kā Kalniņš. Kalniņu tas būs pavisam izsitis no līdzsvara. Pie mums ir modē pie visām nedienām vainot ASV. Patiesībā ar ASV mums ir visai nenozīmīgi sakari, kā ekonomiskie, tā arī finansiālie. Tiesa, no ASV pārbagāti nāk visādas teorijas, kuras pašā ASV tiek ignorētas, bet Eiropā tās atrod dzirdīgas ausis un tiek arī realizētas. Tā arī globalizācija pirmām kārtām ir Eiropas problēma. ASV šo murgu diezgan efektīvi aprobežo. Arī Krievija cīnās ar globalizāciju kā nu prot. Dažiem lūzeriem tas, varbūt, liekas labi. Bet Krievijā jau viss sanāk tā, kā tas var sanākt tikai Krievijā.

 26. Imants Kalniņš visā savā dzīvē ir nevien labas dziesmas un simfonijas rakstījis ,bet arī nemitīgi ņirgājies un smējies par sabiedrību ,viņam ir prieks mūs šokēt un izāzēt . Palūkojieties viņa fauna smaidā

 27. Ko domāt par Imantu Kalniņu,ja viņš reklamēja balsot par Latvijas izzadzēju sarakstu ar Godmani priekšgalā ? Par cilvēku,pēc kura cietums raud? Mana pārliecība,ka šim cilvēkam ir vajadzīga nauda un viņš to paņems no jebkurām rokām,arī no ļoti,ļoti netīrām ! (devil)

 28. danaa-Latviete parastā Atbildēt

  Ak vai, ak vai, Sibīrija! Kā viņa tur nokļuva? Viņu uz turieni aizpravīja tie paši tavi latvieši. Ar prieku! Un ne viņu vienu! tapēc viņa nav nekāds izņēmums, kurš pretendē uz vienu taisnību. Sēdi pie ratiem, mums katram ir savs viedoklis par lietām, ir Sibīrija, vai nav!

  • Šķiet, ka tev ir viss – trūkst tikai Sibīrijas pieredzes….

   • sapņos nerādijās tāds genocids pret latviešiem kādu izveduši musu bāleliņi pedejos 20 ar kapeikām gados. cik tad aizsutija uz to sibīriju? toties tiesiskuma koalīcija ar savu veiksmes stāstu ir izdzinuši no valsts ceturto daļu iedzivotāju

  • uz kurieni tie pretīgie latvieši būtu sūtījuši tos savus apskaustos kaimiņus,ja 1940.gadā Latviju nebūtu aplaimojusi “brālīgā” PSRS ar saviem Gulagiem ,lopu vagoniem un žīdčekistiem.Ko tad šodien varētu d…st mūsu šodienas putinososi? Atkal vainīga būtu Amerika?

 29. Līce! Nevar jau būt visi tik zombēti kā tu! Viss rodas salīdzinājumā un tie kuri pārzin krievu un angļu valodas var veikt paši savus secinājumus un veidot savu individuālo viedokli.
  Gan Eiropas, gan visvairāk amerikāņu melo katrajā otrajā notī. Nav arī Krievija bez grēka, bet tādus melu noteikumus uzspieda amerika. Aklie, kurlie un naidīgie tagad gāž višadus melus uz Krieviju, kura diezgan tolerantā veidā to visu pacieš. Pagaidām, kāmēr kāds no tiem pasaules melīgajiem bļauriem norausies.
  Un es par to tikai priecāšos!

  • Interesants ir tavs apgalvojums,ka Krievijai ko ir uzspiedusi Amerika.Vai tad šī lielvalsts ir tāda vārgule,ka tai ko var no malas uzspiest? Izklausās pēc kremļa zombējuma un vaimanām,kādas dzirdamas netā video versijās biezā slānī.

  • Andi , nokaunies un palasi Andas Līces biogrāfiju ! Ja raksti viņas vārdu ar mazo burtu, tad ne jau viņa tiek pazemota, bet tu kļūsti tik nožēlojams……..

  • God bless America! Vēl šodien Latvija smaktu PSRS apkampienos, ja ne ASV

  • Zinu krievu valodu. Bet tas naids pret Rietumiem kas skan pa visiem krievijas tv kanāliem. Pie krievu slinkuma, stulbuma, dzeršanas visusr vainīgi amerikāņi. Man ir draugi Krievijā, bet tādu zombēšnu ka tai pusē… Pat no kulinārijas šova SMAK izņemta Makarēviča bildē, jo viņš ir huntas (ukaiņu) draugs. Diskusiju raidījumos apspriež ka Staļins nemAz tik slikts nebija. Jeņķi esot nelieši jo karojot domā par to lai mazāk karavīru iet bojā, nevis varonīgie krievi kas simtiem gāja bojā uzvaras vārdā.Angliski runājošajos kanālos nemaz tik daudz par Kriievju nerunā. Krievija gan tikai par Ukrainu, vai ļauno Ameriku. Ak jā aizmirsu piebilst neesmu jeņķu fans, un man ne īpaši simpatizē ASV. Un imperiālisms paliek imperiālisms vienlaga vai krievu vai jeņķu.

 30. Alkohols dara brīnumus!

 31. Mākslinieka pasaules redzējums nekad nesakrīt ar pūļa uztveri. To, ko šķietami sadzirdam Imkas mūzikā, nesaklausām viņa vārdos. Jautājums: kāpēc?
  Varbūt atbilde ir pavisam vienkārša…Ieklausies.

  • ” Maskavā Ļeņina mauzolejā var aplūkot joprojām neapbedīto vīru, kuram pateicoties Krievija nospēlēja baisu lomu gan savā, gan Eiropas vēsturē un kurai ar progresu nav nekāda sakara.”

   Šo vīru I.K. SLAVēJA rakstot muzikālu veltījumu, šodien citi laiki – Kalniņam citi elki Krievijā. Gan jau uzrakstis arī kādu skaņdarbu par šo tēmu. Laikam ienesīgs darbiņs “komponistam”.

 32. latvietis parastais Atbildēt

  nu nav gluži tā kā te nacistiski noskaņotā tante raksta. ja runājam par nozombetibu tad mums šobrid ir izteikti rietumnieciskās melu propogandas zombēta sabiedriba. par kremļa propogandu grūti spriest nezinu krieviski tik labi lai ziņas klausitos, bet musu mediji izplata klajus rietumu melus. pie tam primitīvus, acim redzamus, paši pinoties pretrunās…. un latvietis jau tāpat ir dīvains. ja viņu nolamā kaimiš latvietis, tad tas vienkārši ir slikts cilvēks, ja nolamā krievs tad uzreiz ko tie krievi grib…. vispārina uz visu tautibu, kurina pats sev naidu.
  nu nav nekad vēsturē bijis latvija latviešiem. vienmer knapi vairāk par pusi esam bijuši, un ari kaimiņi nekur nepazudīs. un lai kā tas nepatiktu, krievija ir un paliek impērija, un spēciga impērija gan ekonomiski gan militāri. tā ka sadarboties, un būt kaut vai objektīviem noteikti ir izdevigāk un saprātigāk, nekā akli naidoties un žulti spļaut. bet piesaukt pie vesalā saprāta jau ir naivi, nevienu tas neintresē. galvenais ir naids. nav svarigi par ko, nav svarigi ka tieši šis konkrētais cilvēks tev neko nav nodarijis, viš vienalga jāpadara par ienaidnieku nr1

  • Vai tiešām “parastais”latvietis?

   • Nevis parastais , bet kremļa nozombēts gļevlatvietis .

    • latvietis parastais Atbildēt

     liepa, kā diez kremlis mani varetu nozombēt, ja es pat krieviski lāga neprotu? domāšana ar savu galvu un neklanīšanās rietumiem mums vienmer automātiski nozīmē krievs, kremļa nozombēts….
     kāda jēga bija vienu verdzibu nomainit pret citu? turklāt pirajā mums vel maksāja kamer otrajā mums liek maksāt:)

     • ka krieviski neproti,varbūt,ja prastu,tad arī būtu izlobījis kaut ko no tā ,ko viņi tur gvelž.Kaut vai tikai to vien-kā ukraiņi no brāļu tautas nepilna pusgada laikā kļuva par fašistiem,huntu u nezin ko vēl.Kā Krievija no valsts,kura garantēja Ukrainas nedalāmību apmaiņā ar atteikšanos no kodolarsenāla,kļuva par agresorvalsti un Ukrainas teritorijas anektētāju.Kā Krievija pamato absolūti nepamatotās tiesības Ukrainas teritorijā pasludināt kaut kādas krievu tautas republikas,jo tās “tautas”,kuras tur it kā cīnās par pašnoteikšanos ir tikai un vienīgi krievi,kuri savulaik PSRS laikos ir savākušies Ukrainā.Kādas viņiem tiesības uz pašnoteikšanos Ukrainā ,ja viņi pašnosakās 1/5 no visas pasaules sauszemes?

     • latvietis parastais

      ne mirkli nešaubos ka ari kremļa propoganda ir briesmiga, bet mani tā neskar, jo neklausos. tas neattaisno faktu ka rietumi klaji, nekaunīgi un pat var teikt ka rupji melo. par to jau stāsts ka bailēs no kremļa jūs vairs ar galvu nedomājat bet skrienat pakaļ meligai propogandai. es gribu tikai brīvu objektīvu informāciju musu medijos neko vairāk, tā vietā ir vieni vienigi meli, ar atkārtojumiem plebeju zombēšanai lai tie zin kas sliktais un kas labais.

  • Ja Andu Līci var nosaukt par nacistisku, tad varbūt iemācies latvieti parastais krievu valodu, lai izlasītu kaut vai kādu krievu rakstnieka grāmatu par to laiku, kad šī sieviete pārdzīvoja Sibīriju.
   Varbūt Jūs esat nozombēts, ka vairs nesaskatiet neko vairāk kā tikai naidu pret krieviem, bet nemaz nevarat iedziļināties lielkrievu šovinisma būtībā. Nav bijusi tev (pa krievu modeiar mazo un tu ir speciāli lietots, jo manu cieņu neizraisi)iespēja aci pret aci runāt ar krieviem, kuri tiešām ir nozombēti un domā, ka Rīgā krievus sit un kar, ka latvieši visi 100% ir fašisti.

   • latvietis parastais Atbildēt

    nevienam nav noslēpums ka sarakstus ko sūtit stādija musu pašu bāleliņi, kam skaudiba, kam kaimiņš nepatika, kas par savu ādu baidijās. un vilcienu vagonus bālejiņi gādāja. ak jā un konvojēja vispār uzbeku, kazaku… tautibas karavīri. tad par ko naids uz krieviem? viņi tur blakus stāveja, atšķiribā teiksim no vāciešim rumbulas priedēs kas šava žīdus, vai cukuru ko tagad pēkšņi gandriz vai nacionālā varoņa godā ceļ. es tev bez kremļa varu savilkt uz lapām desmit kā pie mums nacisms atdzimst pilnā krāņumā.

  • Tu jauc nacistiski ar nacionāli domājošu cilvēku……varu tikai novēlēt tādu domas skaidrību kāda ir cienījamai Andai Līcei !

 33. Jau esmu teikusi ,ka man ir bezgala saapiigi vilties cilveekaa,kura muuzika man bija visskaistaakaa un visromantiskaakaa,kursh pats kaa personiiba bija gandriiz vai mans elks.Vairs nevaru cieniit Imku un man loti zeel.ka taa.Man nav saprotams,kaa gudrs cilveeks var aizmirst launumu,ko Krievija nodariija vina Dzimtenei,kaa var neredzeet,kas notiek pashlaik un par ko Putins ir paarveertis Krieviju.Un nesaprotu-kaa iespeejams atbalstiit personiibas kulta un fashistiskas diktatuuras atdzimshanu tepat blakus,kaiminvalstii?

 34. Mazajai latviešu tautiņai,kas skaitliski un morāli neatgriezeniski sabrūk dotas divas iespējas.
  Tikt putina aprītai vai izklīst un izšķīst pasaulē.Vienīgais ko latvieši prot darīt, meklēt mazāko ļaunumu ,bet arī to darīt palikuši slinki,jo vēlēšanas ignorēja 40% pilsoņu.

  • Esmu paarliecinaats, ka veerotaajs maldaas. Latvieshu senchi, balti apdziivo Baltijas piekrasti jau vismaz 5000 gadus. Toreiz neviens veel taadus slaavus nepazina. Un latvieshi paardziivos arii naakamos gadu simtus. Lai veerotaajs labaak raugaas, kas notiks ar krieviem!

   • Atkal tikai KRIEVI,KRIEVI,KRIEVI,KRIEVI un KRIEVI.Es savā pilsētā kaut kā nemanu tos krievus,bet ĶĪNIEŠI,ĶĪNIEŠI,ĶĪNIEŠI gan stumjās iekšā un nu jau daudz viņu te ir. Bet par šo sērgu neviens nerunā- KAPA KLUSUMS.Ja tā turpināsies,tad pēc gadiem desmit,Cēsis vairs nevarēs saukt par latviskāko pilsētu. Bet tas jau nevienu īpaši nesatrauc,jo visu laiku ir jābaida ar kaut kādiem mistiskiem krieviem.

    • Atbrauc uz Rīgu un ķīnieši vairs nebiedēs.

     • Un ko es tur tai Rīgā jaunu redzēšu ? Varbūt vēl kāds jauns ķīniešu restorāns atvērts ? Ir jauks teiciens- No vilka bēga,lācim nahos ieskrēja. Kad tik drīzumā nesanāk lielāki sūdi,kā viņu te paliks vairāk,tā viņi pasūtīs uz vienu vietu valsts valodu,jo viņu būs vairāk. Jau notiek ķīniešu valodas kursi (topošajiem sulaiņiem un iztabasmeitām).

    • Sāc ar latviešu valodas kursiem !

     • Priekš kam viņiem vajag latviešu valodas kursus ? Kad viņu te būs vairāk tad viņi pateiks -vietējie bauri iemācijās vāciski,tad krieviski,un iemācīsies arī jauno kungu valodu ĶĪNIEŠU.Aizbrauc uz Angliju,Īriju kur dzīvo daudz latviešu,vai tur angļiem un īriem ir latviešu valodas kursi ? Bet mums jau ir ķiņiešu valodas kursi.Nu vajag jau iemācīt nākošajiem kalpiem vienu frāzi- KUNGS DRĪKSTU ES JUMS NOSKŪPSTĪŠU TO ROKU AR KURU JŪS MAN UZŠĀVĀT PA PAKAĻU.Bet jūs tik turpinat malt un malt KRIEVI NĀK.

    • Labāk jau būtu Daugavpilī 80 000 ķīniešu krievu vietā. Drošības sajūta būtu daudz lielāka. Lielais lācis un kremļa lakstīgalas klusētu.

   • Asimilēsies ar ķīnīzeriem…

   • Kāpēc tiek uzkurināts naids pret Krieviju?Tāpēc,ka Krievija iegūst arvien lielāku neatkarību un pašnoteikšanos,arī pateicoties mūsu ekonomiskajām sankcijām.

 35. Kamēr Ukraina nav oficiāli pieteikusi karu Krievijai, tikmēr par krieviem DTR armijas rindās varēs runāt, runāt, runāt……

 36. Ja Kalniņa kungs netic, ka Krievijas armija karo Ukrainā, tad, ko tur runāt. Tādu nepārliecinās pat krievu karavīru kapi, kuru foto katrs var sameklēt internetā.
  Saeimā tiek ievēlēti labākie Latvijas tautas pārstāvji. Tā ir aksioma, kas nav jāpierāda, jo tā tas ir un Saeima ir mūsu sabiedrības spogulis. Te nesen atkal izcēlās runas par visas tautas vēlētu prezidentu. Iedomājos, kā tas būtu. Nav grūti paredzēt, ka galvenie pretendenti uz šo amatu tad būtu Lembergs un Ušakovs. Nezinu nevienu, kas pašreiz ir mūsu tautā tik populāri.

  • Toties parliecina oratorija – ”Slava Staļinam” – piedodiet kļūdījos ”Slava oktobrim”. Vecuma marasms ar jaunības dienu slavas atceri kā Artmanei…

  • Demokrātija vevar pacelties augstāk par to cilvēcisko materiālu, no kāda veidoti tās vēlētāji.

Draugiem Facebook Twitter Google+