Latvijā
Kriminālziņas

Nelegālā alkohola ražotnē konfiscē litriem brāgas un kandžas pudeles2


Rēzeknē, Audriņu pagastā atklāj nelegālu alkohola ražotni.
Rēzeknē, Audriņu pagastā atklāj nelegālu alkohola ražotni.
Foto – Valsts policija

Pagājušonedēļ Valsts policijas (VP) Latgales Reģiona pārvaldes  Rēzeknes iecirkņa darbinieki likvidēja Rēzeknes novadā nelikumīga alkohola ražotni un konfiscējot ievērojamu daudzumu nelikumīgu alkoholisko dzērienu, tā portālu “La.lv” informēja VP Latgales reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste Ksenija Belova.

Iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, policisti ieguva informāciju, ka Rēzeknes novada Audriņu pagastā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Minētās informācijas pārbaudei, likumsargi, pagājušonedēļ veica kratīšanu kāda 1970.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā. Apskatot aizdomās turētā māju un tai pieguļošās saimniecības ēkas, likumsargi konstatēja, ka tur notiek nelikumīga alkohola ražošana.

Kopumā kratīšanas laikā konfiscēts ap 1000 litriem brāgas, 140 litri gatavās produkcijas – kandžas, pudeles, kas izmantojamas alkohola fasēšanai, ka arī ražošanas ierīces. Lai precīzi noteiktu izņemto vielu skaitu un sastāvu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes. Šobrīd likumsargi turpina izmeklēšanu, savukārt aizturētajam par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība. Jāpiebilst, ka vīrietis jau iepriekš nonāca policijas redzeslokā aizdomās par saistību ar analoģiskiem likumpārkāpumiem.

Pēc Krimināllikuma 221.2 panta 1.daļas, par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Saistītie raksti

Tāpat VP  atgādina, ka pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 170.1 panta par nelikumīgu alkoholisko dzērienu un spirta iegādāšanos arī ir paredzēta atbildība – naudas sods līdz simt četrdesmit euro, konfiscējot iegādātos alkoholiskos dzērienus un spirtu.

Galerijas nosaukums

 

LA.lv