×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
15. septembris, 2015
Drukāt

Nelegālais imigrants vai laipni gaidīts bēglis? Toma Ancīša reportāža no Diseldorfas (19)

Foto - Toms AncītisFoto - Toms Ancītis

Nespējot tikt galā ar bēgļu pieplūdumu, kopš svētdienas Vācija uz laiku atjaunojusi robežkontroli ar Austriju. Kas notika pirms tam, un kas noveda pie šāda lēmuma? Reportāža no Vācijas federālās zemes Ziemeļreinas-Vestfālenes, kas ik dienas uzņem tūkstošiem bēgļu no Ungārijas.

Bēgļu sadale

Ir dažas minūtes pirms pusnakts, kad Diseldorfas lidostas dzelzceļa stacijā iebrauc pasažieru vilciens no Zalcburgas. Garš sastāvs ar paveciem baltiem vagoniem, sarkanas “Deutsche Bahn” lokomotīves vilkts, – pēc skata kā jebkurš vilciens, kādu šeit dienā pietur simtiem. Taču šis reiss nav atrodams nevienā kustības sarakstā. To uz perona sagaida pulks formās un privātā tērptu ļaužu – policisti, pa dažam karavīram, brīvprātīgie darbinieki no labdarības organizācijām, tulki.

Ar šo vilcienu Vācijā caur Austriju ir ieradušies apmēram 400 bēgļu no Ungārijas. Maza daļiņa no tiem desmitiem tūkstošu, kuri Vācijā šobrīd pastiprināti ieplūst, kopš pēc šaušalīgā notikuma ar kravas mašīnā atrastajiem 70 no­smakušo bēgļu līķiem un bēgļu krīzes Budapeštas centrālajā stacijā viņus nolēma uzņemt Vācijas valdība. Bavārijā, kas atrodas pie robežas ar Austriju, jau sen vairs nav vietu iebraukušo izmitināšanai. Tādēļ tā uz solidaritāti aicina citas federālās zemes. Ziemeļreina-Vestfālene ir viena no tām, kas atsaukusies palīdzības lūgumiem.


Galvenais bēgļu sadales centrs Nordreinā-Vestfālenē līdz šim ir bijusi Dortmunde. No šīs pilsētas, kas iedzīvotāju skaita ziņā līdzinās Rīgai, iebraukušie bēgļi tiek sadalīti un nosūtīti uz bēgļu mītnēm pašvaldībās visās federālās zemēs. Taču pēdējās dienās Dortmundei šis slogs ir kļuvis nepanesams. Daždien tūkstotis bēgļu, dažu nakti pat divi vai trīs tūkstoši, kuri ir ne tikai jāsagrupē pa vilcieniem un autobusiem, bet arī jāpaēdina, jāpadzirdina, medicīniski jāaprūpē – Dortmundei tam vienkārši vairs nepietiek jaudas. Tādēļ Diseldorfa nākusi pretī Dortmundei, “dodot tai brīvdienas”. Proti, apsolījusi katru otro dienu uz 24 stundām tās vietā uzņemties bēgļu sadales pienākumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Vācijas dubultmorāle Atbildēt

  “Viņu interesē arī tas, kas notiek Austrumeiropā. Par to viņš neko daudz nezina – izņemot to, ka austrum­eiropieši ļoti negatīvi izturas pret bēgļiem.”

  Mani interesē arī tas, kāpēc Vācija tik gļēvi ir novērsusies no Ukrainas un jau sāk izskatīt iespēju vairāk sadarboties ar Ukrainas plosītājvalsti. Kāpēc tāda liekulība, cienījamie vācieši? Ja atvērti, tad atvērti pret visiem, ne tikai pret bēgļiem no eksotiskajām valstīm.

 2. Merkele un Putins ir “divas odziņas no viena lauka”, kā teiktu krievi. Putins ir Hruščova laika komjaunietis, Merkele ir Ulbrichta FDJ komjauniete. VVF par Merkeli varētu teikt to pašu, ko par Putinu.

 3. Nekàdas pàrbaudes nelegàlajiem…
  Super, domàju neilgà laika periodà šī bezjèdzīgà viesmīlība nesīs “auglus”

 4. Es pats šodien esmu ārsts. Atklāt savu uzvārdu nevaru, jo baidos var noņemt ārsta licensi. Paskaidrošu kāda situācija būs ārstiem, ka es to saprotu.
  KAtram ģimenes ārstam Veselības centrā zināms cik ir piereģistrētu pacientu. Ja laimes mekletājs būs tavā aprūpes zonā, un viņš būs Veselības centrā piereģistrets, tu nevarēsi atteikties vinu pieņemt. Tie būs tiesas darbi. Nelidzēs aizbildināšanās ka nav valodu zināšanu. Ģiimenes ārstam pašam darbs būs jāorganizē piesaistot tulku. Laimes mekletājam nekas nebūs jādara. Viņš atnāks pie ārsta apsēdīsies un sedēs. Tātad lai tu varētu saprasties ar jauno pacientu, tev nepietiks ar angļu, krievu, vai kādu citu valodu, bet nav arābu valodas, tu praktiski neko nevarēsi izdarīt. Tevi kā ģimenes ārstu spiedīs no visām pusēm apgūt arābu valodu. Latvijā tas ir ļoti populāri. Tev ārstam un citiem maniem tautiešiem jārunā angļu, krievu un citās valodās, jo to uzskata par intelegences virsotni. Nav svarīgi vai proti literāli paša valodu – latviešu. Kas man kā gimens ārstam notiks tālāk. Nosūtījumi pie speciālistiem un izmeklējumi šai kategorijai cilveku būs obligāta, varbūt bez visādām rindām, ko citreiz es kā ārsts nevaru atļauties pārējiem pacientien, jo ir limits. Ja es to neizdarīšu, laimes meklētājs varēs mani “kārt” pie lielā zvana, un sūdzēties vietējam NVO konsorcijam, kas tagad ir nodibināts, un vēlāk eiropas cilvēktiesību tiesā, jo šī cilvēka pusē un viņa aizbildnis ir ANO konvencija par bēgļiem, kas ir Latvijai saistoša. Visi šie laimes mekletāji šodien kvalificējas kā BĒGĻI. Vini ļoti labi apzinās kādas ir viņu tiesības. Interneta sižetā no Polijas labi parādīja tas arābu nepilngadīgais bērns, ar žestu, ko var tulkot, ka mēs laimes mekletāji griezīsim jums visiem rīkles. Tie ir cietēji bada nomocītie no “kara”, kas brien okupēt eiropas savienības valstis.

 5. Latvija ir maza valsts , kuras teritorija faktiski ir sadalīta mazos gabaliņos un tāpēc visi notikumi un blakus darbības tomēr tiek apzinātas , kā vienotas kontrolētā telpā . Zolitūdes tragēdija un Sīrijas bēgļu notikumi pārsteiguši Latvijas varas cilvēkus nesagatavotus . Ja Zolitūdes tragēdijā politiķu manipulācijas un laiks dzēsīs sķetināmos pavedienus , tad bēgļu situācija Latvijā neļaus Politiķiem izmantot savas virtuozās runas spējas populistisku triloģiju apcerējumos . Latvijas mediķi nav gatavi sniegt palīdzību pat Latvijas iedzīvotājiem un vai viņi ir domājuši par šo eksotisko reģionu ieceļotāju veselības stāvokļiem ar kuriem būs jārēķinās , bet tikai nevienam nav skaidrs no kādiem līdzekļiem , jo apskatieties Ziedojumu Portālos ! Tur lūdz palīdzību Latvijas iedzīvotāji , jo valsts medicīna dēļ naudas trūkuma atsaka viņiem palīdzības sniegšanu ! Savāciet naudiņu un tad mēs izpildīsim Hipokrata zvēresta solījumus un jums palīdzēsim ! Ieskatieties Ziedojumu lūdzēju portālos ! Tie ir tikai tie , kuri izlēma lūgt palīdzību cilvēkiem . Desmitiem tūkstošiem cilvēku klusē jo necer saņemt palīdzību ne uz ko . Nevajag izmantot bērnu fotogrāfijas politiskās intrigās .
  Visa pasaule ir vienās bērnu asarās , tikai to neviens nerāda , Rāda to , kur politiķiem izdevīga iespējas sevi demonstrēt , kā labos cilvēkus ! Aizejiet Latvijā pie zobu ārsta un pasakiet , ka jums nav naudas . Neviens jūs nepažēlos ! Katru gadu Latvijā vismaz 400 cilvēku izdara pašnāvības ! Dēļ izmisuma . Mēs dzīvojam civilizētā pasaulē , kā vientuļnieki tuksnesī . Politiķi ? Vārda brīvība ? Mūsu mediju demokrātija jau sen ir nozudusi sponsoru maciņos un pat tādi attiecīgi brīvi ziņu mediji , kā Delfi iesākuši ierobežot tautas viedokļus liekot reģistrēties . Tvnet jau gadu ir nobloķējis sev nevēlamos viedokļus ! Kas ir reģistrācija mediju portālos ? Tā ir cilvēku apzināta kontrole un nevēlamu viedokļu ierobežošana . Brīvs cilvēks Brīvā sabiedrībā ienāk portālā un izsaka savu viedokli , jo vajadzības gadījumā viņa IP adrese tāpat ir zināma , bet ja ir jāreģistrējas komentētājiem , tad nevēlamu viedokļu gadījumos šiem reģistrētiem lasītājiem liedz komentāru iespējas . Tātad nereģistrējies lasītājs viedokli izteikt nevar , jo šo Cenzūras korekcijas variantu izstrādājuši ziņu mediju saimnieki , bet reģistrētu apmeklētāju nevēlamo viedokli neļaus paust , to vienkārši nobloķējot . Kur palikusi Demokrātija ? Tā aizgājusi iepriekšējā režīma pēdās ?! Var ierobežot cilvēku viedokļus , kuri nepatīk redaktoram , sponsoram , vai vēl kādam , bet šo nepatīkamo , vai neērto viedokļu bloķēšana neatrisinās ne Zolitūdes traģēdiju , ne arī Sīrijas bēgļu uzņemšanas problēmas . Tās paliks vēl dziļākas , jo Bildei tiks liegtas visas krāsas un tātad arī bilde apskatei dos Nepilnīgu Priekšstatu , kas savu kārt liegs pieņemt pareizākos lēmumus problēmu novēršanai . Tā jau arī laikam ir sanācis , ka Briselē neko neviens nezina par 100 latniekiem , trešās grupas invalīdiem , kuri saņem 64 Eiro mēnesī , Lūdzējiem Ziedojumu portālos , kas faktiski ir Valsts medicīnas Nespējas Demonstrējums un tūkstošiem pa Rīgas ielu mizu kastēm klaiņojošiem cilvēkiem , jo arī tur , Briselē ir Tematikas korekcijas ierobežojumi par ko runājam un par ko nerunājam . Nu līdzīgi , ka Reģistrācija ziņu portālos . Ienākt vari tikai , ja esi registrējies , bet ja registrēsies un runāsi to , kas mums nepatiks , mēs tevi izmetīsim ārā ! Un tāpēc varbūt Briselē zina tikai Valda Laimes Stāsta romānu un rāda , ka piemēru mūs visai pasaulei , kā tikt pāri Krīzei , bet krīze ir pārvarēta nevis ar kādiem Super startēģīskiem izgudrojumiem ekonomikā , bet ar tautas pacietību . Ar tādu cilvēku pacietību , kas neko nelūdz , bet klusu cieš . Par to arī vajadzētu Briselei teikt , bet nevis direktīvā kārtā sgrūst Latvijā cilvēkus . Problēmas ir jādiskutē , lai apzinātu visus iespējamos un neiespējamos problēmas seku virzienus . Liedzot izteikt viedokļus , mēs varam neapzināt visus iespējamos notikumu aspektus un tad jau neviena vainīgā jau neatradīsim un arī nemeklēsim . Cerēsim , ka viss būs labi .

 6. Ko par to domā forumā : Atbildēt

  orakuls.forumotion.com/t73p280-kas-notiek-pasaule-jeb-zinu-apskati-un-to-interpretejums#258544

 7. radio un TV neuzaicina T.Ancīti, ļoti daudz info par notiekošo. Klātbūtnes efektam liela nozīme.

 8. Kā dzihada kaujeniekus integrēsim? Bēgļiem pienākusi “humānā palīdzība” – ieroči un munīcija. Sāk apstiprināties aizdomas, ka lielajam imigrantu pieplūdumam Eiropā nav gadījuma raksturs, bet gan tiek piepildīts jaunu teritoriju kolonizēšanas plāns. Grieķijas policija 2 no 14 konteineriem, kuri bija domāti kā humānā palīdzība bēgļiem, atrada 5.000 šaujamieročus un 500.000 patronas. Uz patronu kastēm skaidri redzama ražotāja reklāma. “На вопрос “Почему ВДРУГ в Европу ломануло столько беженцев?” ответить будет намного проще, после получения ответа на другой вопрос – “Кому и для чего было отправлено такое количество оружия?” Греки перехватили корабль, который, судя по документам, вез в Европу 14 контейнеров с пластиковой мебелью.
  Но после вскрытия и проверки всего двух (из 14) контейнеров, была обнаружена не мебель, а 491’950 патронов и более 5’000 стволов оружия…” https://youtu.be/xn-UCR5p0y0

 9. Dot aziilu cilveekiem kuri tiek vajaati ir katras valsts pienaakums. Ja austrumu valstis to nepildiis, tad var sabrukt visa ES, Latvija paliks viena un Putins priecaasies.

  • Ivaram Graudumam.Tas kas notiek t.Austrumos ,nav sakritiiba.Diemzeel Austrumu valstiim vairs nav iespeeju ar ko pildiit pienaakumus ,jo valstiis ir izniicinaatas jebkuras politiskaas struktuuras.Diemzeel vairs nav vadiibu.Taas nav Eiropas valstis ,kuraas var nomainiit vinu valdiibu peec otras.Tur ir savaadaaks domaashanas veids.Vajag loti ilgu laiku ,lai stabilizeetu situaaciju.Austrumi jau ir sabrukushi ar Eiropas valstu paliidziibu,kas notiks tagd ar Eiropu?Bumerangs naak atpakal.

 10. Nekas, kad musļiki sāks šos spridzināt, tad vācieši ātri apdomāsies! Nez uz kurieni tad bēgs aiša merkele un muhameds junkers?

 11. Žēl, ka starp vāciešiem ir daudz gļēvuļu. Viņi dzīvo ar domu, ka tikai kāds nepadomātu, ka vāciešu tauta ir nelieši un nacisti. Tāpēc tieši šie gļēvie vācieši ir toleranti un iecietīgi pret visu. Protams, ir arī drosmīgi un gudri vācieši, bet tie pagaidām ir mazumā.

  • vai tad MUMS saeimā un valdībā to gļēvo ir mazāk ?
   Un kur vēl tie, kuri uz Latvijas KAULIEM tīko iespraukties pie Briseles siles…

 12. Bet neviens āfrikas vai sīrijas migransts neizteica vēlmi doties uz Latviju!

Draugiem Facebook Twitter Google+