×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. novembris, 2013
Drukāt

Neles Zirnītes personālizstāde ”Transfusion” Jūrmalas pilsētas muzejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Neles Zirnītes personālizstāde ‘Transfusion” Jūrmalas pilsētas muzeja Kamīnzālē būs skatāmano 30. novembra līdz 29. decembrim

Izstādē būs apskatāmi jaunākie mākslinieces, “Oforta Ģildes” meistares Neles Zirnītes darbi. “Transfūzija” – medicīnas praksē tiek lietots kā termins asins pārliešanas apzīmējumam. Bērnībā māksliniecei bieži patika spēlēties ar dažādu materiālu un formu priekšmetiem, caurspīdīgām pudelītem un trauciņiem, kurus piepildot ar ūdeni un pievienojot tām dažādas krāsainās vielas, radās jauna substance.

“Stundām varēju nodarboties ar šķidruma pārliešanu no viena tilpuma otrā, vērojot sajaukšanās procesa gaitu. Man patika atrasties “savā iedomu laboratorijā”, kura velāk nemanāmi pārcelās uz grafikas darbnīcu, lai turpinātu dzīvot idejās un mākslas darbos. Eksperimentēšanas gars, kas aizrauj un nāk līdzi ar katru jaunu darbu, pavada mani arī šodien. Tā tiek meklēta informācijas “pārliešanas” formula vadoties jau pēc idejas, krāsas un formas attiecību likumiem, piedāvājot skatītājam vērot un baudīt vizuālo impresiju.” – Nele Zirnīte.

Pēdejā laikā tapušo darbu kompozīcija bieži vien balstās uz idejas un improvizācijas ciešu dialogu. Caurspīdīgie klusās dabas objekti negaidīti izaug kompozīcijas priekšplānā, atrodot savu vietu lapā un saplūstot ar dzīvo dabu, stabili iekārtojas un veido sirreālo vīziju. Monotīpijas izmantošana, uz dobspiedes technikā izveidotas klišejas, palīdz radīt daudzdimensiālas vides klātbūtnes efektu. Katrs novilkums ir neatkārtojams. Daudz eksperimentējot ar fotogravīras principa tehnikām, izkristalizējās autortehnika ar nosaukumu Neig (nosaukums ietver sevī 2 autoru – Nele &Igors – vārdu pirmos burtus).

Darbos daudz attēlots ūdens, kas arī ir Neles Zirnītes kūrētā starptautiskā projekta “Stiprais ūdens” vadmotīvs. Cilvēka ķermenis kā tvertne, kura glabā ūdeni – tik nepieciešamu dzīvības gara uzturēšanai. Tas nemitīgi cirkulē un mainās, jo bez kustības nav dzīvības un kustība nepieciešama arī mākslā. Personālizstāde “Transfūzija” bija apskatāma jau 2013. gada maijā izstāžu zālē OSLO 12 Halle D, Bāzelē, Šveicē, taču ekspozīcija Jūrmalas muzejā tiks papildināta.

“Strādājot pie lieliem projektiem un iedvesmojot kolēģus tēmām, kuras man pašai ir tuvas, pavada sajūta, ka tiek radīts viens lielformāta mākslas darbs, kur savijas dažādu kultūru strāvojumi un tas ir ļoti aizraujoši. Esmu pārliecināta, ka abas izstādes, vienlaicīgi eksponētas Jūrmalas muzeja telpās, neļaus skatītājam garlaikoties. Tās papildinās viena otru, kā arī palīdzēs uztvert un dziļāk saprast gan “Stiprā ūdens” gan personālizstādes “Transfūzija” koncepciju, jo savstarpēji ir cieši saistītas. Pats ideju ģenerēšanas process, rezonanse un informācijas plūsmas kustība, man asociējas ar nemitīgi notiekošo “transfūzijas” procesu visapkārt…” – Nele Zirnīte

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+