Latvijā
Izglītība

Neliedzam bērniem kustēties! 0


Pirms kopīgās rīta rosmes Ausma un Elīza cītīgi atkārtoja soļus, lai kopā ar citiem bērniem vingrojumus veiktu sinhroni.
Pirms kopīgās rīta rosmes Ausma un Elīza cītīgi atkārtoja soļus, lai kopā ar citiem bērniem vingrojumus veiktu sinhroni.
Foto no LOK (Vadima Morozova) arhīva

Saulainā un sportiskā noskaņā aizritējusi tradicionālā “Olimpiskā diena”, kurā vairāk nekā 136 tūkstoši dalībnieku no 97 Latvijas pilsētām un novadiem īstenoja devīzi “Vingro svaigā gaisā!”. Visas dienas garumā 563 norises vietās Latvijā skolēni piedalījās stafešu sacensībās, sporta spēļu turnīros un citās brīvās dabas aktivitātēs. “Šie ir svētki, sporta svētki mums visiem,” ar pārliecību saka Rīgas 64. vidusskolas sporta skolotāja Inese Bulāne.

 

Viedierīču un datoru vietā sports

Rīgas Hanzas vidusskolas (RHV) futbola laukumā rīts iesākās ar sporta dienas svinīgo atklāšanu, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) karoga pacelšanu un himnas atskaņošanu. Tūlīt aiz tā vairāki simti dalībnieku vienojās kopīgā rītarosmē, lai kārtīgi pamostos un sagatavotos turpmākās dienas aktivitātēm.

“Kustība ir vajadzīga ikvienam. Atbalstu visus priekšmetus, kas tiek apgūti skolās, bet tieši sporta stundas ir tās, kurās tiek vairots prieks. Esmu vairāk nekā pārliecināta, ka, esot aktīvi, mēs varam labāk skaitīt, labāk lasīt un pozitīvāk domāt. Mana ikdienas pieredze rāda, ka bērnu aktivitāte ir neizsakāmi liela. Redzu, ka gan veloparks, gan skeitparks ir bērnu iemīļoti. Arī futbola laukumā ir nepārtraukta rosība. Priecājos par vecākiem, kas atbalsta savas atvases, nāk ar viņiem uz rotaļu laukumiem. Mūsdienās sporta veidu kļūst arvien vairāk un vairāk, tādēļ gan pašiem bērniem, gan viņu vecākiem ir izvēles iespējas. Tādēļ vēlos izteikt devīzi, kas paredzēta ikvienam: “Neliedzam bērniem kustēties!”, norāda Rīgas Centra humanitārās vidusskolas sporta kompleksa vadītāja Inese Ļubinska, kura ir arī šī gada “Olimpiskās dienas” vingrojuma kompleksa autore.

Arī šā gada olimpiskais vēstnesis, Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis nostājas RHV stadiona vidū un sāk dienu ar kopīgu rīta vingrošanu. “Šāda veida dienas vērtēju pozitīvi. Gribētos, lai mūsdienu jaunatne aktīvāk nodarbotos ar sportu, nepavadītu tik lielu sava brīvā laika daļu pie viedierīcēm un datoriem. Es kā olimpiskais vēstnesis vēlos bērniem parādīt to, ka tikai caur smagu darbu sportā ir iespējams gūt panākumus. Jau maziņš būdams, mīlēju sportu. Atceros, ka apmeklēju visas fizkultūras stundas un dažādus sporta pulciņus. Arī pirms sāku nodarboties ar bobsleju (18 gadu vecumā), ieguldīju lielu darbu savā sportiskajā attīstībā, trenējos gan peldēšanā, gan vieglatlētikā,” uzsver O. Ķibermanis un piekrīt apgalvojumam, ka jau no bērna kājas jābūt aktīvam, lai spētu gūt sasniegumus gan sportā, gan dzīvē kopumā.

 

Skolā vēlas sportot vairāk

Iļģuciema vidusskolas 3.b klases skolnieces Ausma un Elīza pirms rīta vingrojuma sākšanas nogājušas maliņā, lai atkārtotu soļus. “”Olimpiskajā dienā” piedalāmies pirmo reizi un uzskatām, ka šādas dienas ir patiešām foršas,” abas meitenes pārliecinoši teic. Rīta vingrošanas kompleksu neesot bijis iemācīties grūti, bet ir jāatkārto, lai viss sanāk sinhroni. Skolnieces regulāri apmeklē sporta stundas, Ausma papildus iet arī basketbola pulciņā: “Vēlos būt kā Kristaps Porziņģis, izaugt garāka par viņu. Skatījos arī Eiropas čempionātu basketbolā, vislabāk no visiem man patīk, kā spēlē Jānis Strēlnieks,” mirdzošām acīm saka Ausma. Savukārt Katrīna, kas pēc vingrojuma kompleksa izstaipa muskuļus, ir iecienījusi futbolu. “Man ļoti patīk aktīvs dzīvesveids. Vēlētos, lai skolā būtu vairāk sporta stundu. Pati trenējos futbolā un mans mīļākais sportists ir Krištianu Ronaldu. Sekoju līdzi arī mūsu valsts izlasei, žēl, ka šobrīd pār mūsējiem ir sabiezējuši melni mākoņi. Neskatoties uz to, atbalstu komandu. Apmeklēju arī spēles, kas notiek Skonto stadionā, man ļoti patīk kapteinis Kaspars Gorkšs,” par konkrēto sporta veidu zinoša ir Katrīna.

“Šodien esmu kopā šeit ar trešās un ceturtās klases skolēniem. Šis nav pirmais gads, “Olimpiskajā dienā” piedalāmies regulāri. RHV vienkopus pulcējas visas iesaistītās Rīgas izglītības iestādes – kopā vingrojam un savā starpā sacenšamies dažādās stafetēs. Lielākie spēlē basketbolu, piemēram, šogad kopā ar “VEF Rīgas” spēlētājiem. Kādēļ šāda veida pasākumi ir vajadzīgi? Vienā vārdā raksturojot – emocijas. Tās ir superīgas izjūtas, mūs visus vieno sacensību gars. Šie ir svētki, sporta svētki mums visiem. Jau kopš šī mācību gada sākuma apguvām soļus, trenējāmies kopīgajai rītarosmei. Jūtu, ka bērniem tas patīk tādēļ, ka šādos pasākumos tiek gūtas pozitīvas emocijas. Audzēkņiem ir iespēja parādīt sevi un arī paskatīties uz to, kā veicas citiem,” norāda Rīgas 64. vidusskolas sporta skolotāja Inese Bulāne.

LA.lv