×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. oktobris, 2012
Drukāt

Nelielie un kompaktie

tym42

Nesen “Rāmavā” notikušajā tradicionālajā lauksaimniecības tehnikas izstādē lielu apmeklētāju interesi izraisīja jaunākie mazas un vidējas jaudas traktori, kā arī kompaktās klases iekrāvēji.

 

Mazie traktoriņi

Ilggadējs laiksaimniecības tehnikas tirdzniecības un remonta uzņēmums “Kombainserviss” šoruden lielu uzsvaru liek uz jauno preci, par kuras oficiālo pārstāvi tas kļuvis – Korejā ražotiem “TYM” firmas traktoriem. Šie mazās klases palīgi pie mums pieejami jaudas diapazonā no 23 līdz 50 zirgspēkiem. “TYM” traktoriem ir salīdzinoši vienkārša konstrukcija, kas garantē uzticamu darbību un pieejamu cenu. Vislielākā interese par tiem ir tieši mazajiem zemniekiem, jo kompaktie izmēri, labā manevrētspēja un plašais pielietojums ir lieliski piemērots piemājas saimniecības vajadzībām. Šādi nelieli traktoriņi var labi noderēt arī lielākām saimniecībām un cita profila uzņēmumiem dažādu komunālo darbu veikšanai. Universālo lietojumu noteic katram modelim pieejamais plašā aprīkojuma klāsts. “TYM” traktoriem var viegli pielikt pirmās kategorijas agregātus. Vidējā un aizmugures jūgvārpsta ļauj uzstādīt zāles pļāvēju priekšā, vidū vai aizmugurē. Tas šos traktoriņus padara par ļoti izveicīgiem un ērtiem pļāvējiem. Manevrētspēju uzlabo arī salīdzinoši lielais pagrieziena leņķis priekšējiem riteņiem, kas gādā par ļoti mazu apgriešanās rādiusu. Tāpat iespējams pielikt frontālo iekrāvēju un uzkarināmo ekskavatoru aizmugurē. Ar šādu aprīkojumu traktorus var izmantot arī nelieliem būvniecības darbiem. Protams, papildaprīkojuma sarakstā ir arī dažādiem mērķiem paredzētas piekabes. Apriepojumu var izvēlēties lauku ekspluatācijas apstākļiem piemērotāku, bet var arī ņemt idustriālās riepas ar gludāku protektoru. Visus “TYM” traktoru modeļus iespējams izvēlēties arī versijās ar kabīni. Mazākajiem ar jaudu no 23 līdz 35 zirgspēkiem uzstādīti “Mitsubishi” firmas dzinēji, bet modeļiem ar jaudu no 43 līdz 50 zirgspēkiem – “Perkins” motori. Vadības sviras ir vienkāršas, ātri apgūstamas un parocīgi lietojamas. Ļoti ērta ekspluatācijā ir automātiskā transmisija ar hidrostatisko pārnesumu. Gāzes padeve nodrošināta ar diviem blakus novietotiem pedāļiem – viens no tiem ir braukšanai uz priekšu, otrs atpakaļgaitai.

“TYM” nav paši lētākie pie mums nopērkamie šīs klases traktori, taču tiem ir laba cenas un kvalitātes attiecība.

 

Vidējā klase

Labi zināmo teicienu, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais, var attiecināt arī uz Polijā ražotajiem firmas “Ursus” traktoriem. Daudzi lauksaimnieki noteikti atceras, ka savulaik arī pie mums tie bija nopērkami. Taču tad šī rūpnīca beidza pastāvēt, un arī poļu traktori pamazām tika aizmirsti, līdz pagājušajā gadā “Ursus” atkal atdzima, un ražošana Ļubļinā uzņem arvien lielākus apgriezienus. Taisnības labad jāpiebilst, ka no kādreizējā “Ursus” palicis tikai nosaukums, jo tagad tie ir mūsdienīgi vidējās klases traktori, kurus Polijā komplektē no dažādās pasaules malās ražotām sastāvdaļām. Piemēram, tiem uzstādīti jaunākās paaudzes “Perkins” firmas dzinēji, kā arī “Hema” pārnesumkārbas, reduktori un ritošā daļa. Turklāt hidrauliskā sistēma ir nošķirta no pārnesumkārbas. Tas nodrošina mazu degvielas patēriņu un uzticamu darbību pat vissmagākajos ekspluatācijas apstākļos. Traktori jau bāzes komplektācijā aprīkoti ar frontālo uzkari, frontālo jūgvārpstu un frontālo iekrāvēju. Starp citu, komfortam arī kondicionieris ir jau standarta komplektācijā.

“Ursus” galvenā mērķa auditorija ir mazās un vidējās zemnieku saimniecības, lai gan šāds traktors noder arī lielā lauksaimniecības uzņēmumā.

Latvijā ar “Ursus” tirdzniecību un servisu nodarbojas uzņēmums “Kalnakrogs”. Mūsu zemniekus šie traktori interesē salīdzinoši vienkāršās konstrukcijas dēļ. “Ursus” modeļos joprojām minimāli izmantota elektronika, tie ir viegli remontējami un apkopjami. Līdz ar to arī cena saglabājusies ļoti pieņemamā līmenī. Galvenie šādu vidējās klases traktoru pircēji, protams, ir lauksaimnieki, taču atbilstošu modeli var izvēlēties arī mežsaimnieki, komunālo pakalpojumu uzņēmumi un pat dārzkopji. Pašlaik pie mums lielākā interese ir par 82 ZS, 102 ZS un 110 ZS jaudas “Ursus” traktoriem. Nākamgad piedāvājumā būs arī 50 un 140 zirgspēku modeļi.

 

Maksimālai mehanizācijai – iekrāvēji 
weidemann

Galvenais iekrāvēju trumpis neapšaubāmi ir ērtības strādājot, manevrētspēja un universālais pielietojums. Tas ļauj ievērojami ietaupīt laiku un samazināt strādājošo skaitu. Turklāt ir ne mazums darbu, kurus bez atbilstoša iekrāvēja nemaz nebūtu iespējams paveikt.

Mūsu mazie un vidējie zemnieki iecienījuši salīdzinoši nelielus frontālos iekrāvējus ar aptuveni tonnas celtspēju. Šādi daudzpusīgi palīgi ir ļoti noderīgi lopkopības nozarē, jo roku darba samazināšanai daudzi cenšas ieviest maksimālu mehanizāciju. Piemēram, ar barības izdalītāju aprīkots iekrāvējs lopkopja ikdienu padara ievērojami ērtāku un ātrāku. Nav noslēpums, ka laukos daudzviet ir darbaspēka trūkums, savukārt mūsdienu tehnika šo problēmu ne tikai atrisina, bet arī nodrošina progresu. Bieži gadās, ka zemnieki, kas agrāk iztikuši vien ar traktoram pieliktu frontālo iekrāvēju, pastrādā ar speciālo iekrāvēju un nevar vien nobrīnīties, cik ļoti ir atvieglots darbs. Tad nākamais solis ir lielāka, parasti teleskopiskā iekrāvēja iegāde.

Viens no vadošajiem šādas tehnikas ražotājiem pasaulē ir vācu firma “Weidemann”, kuru Latvijā jau sešus gadus pārstāv uzņēmums “Baumaschinen Lettland”. Mazie iekrāvēji ir ļoti universālas mašīnas. Tos var aprīkot ne tikai ar tādiem populāriem rīkiem kā dažāda izmēra un pielietojuma kausi, krokodildakšas vai ruļļu satvērēji, bet arī ar priekšā vai aizmugurē pielikt zāles pļāvēju, kā arī sniega lāpstu vai krūmgriezi. “Weidemann” vidējo iekrāvēju līnijā ir modelis T 4512, kurš saņēmis apbalvojumu Hannoveres lauksaimniecības izstādē. Tā īpašā hidrauliskā sistēma ļauj vienlaicīgi veikt vairākas darbības, kas šo modeli padara ļoti ātru un izveicīgu. Savukārt lielās klases teleskopiskais iekrāvējs 4270 ar celtspēju 4,5 tonnas konkurentu vidū izceļas ar to, ka tam strēle atrodas vidū, nevis sānos, nodrošinot labāku redzamību un ērtāku darbu.

Latvijas tirgus jaunums ir holandiešu firmas “Giant” iekrāvēji, kurus pie mums pārstāv uzņēmums “Kombainserviss”. Eiropā struji augošais ražotājs piedāvā mazās un vidējās klases palīgus ar jaudu no 19 līdz 60 zirgspēkiem. Pieprasītākie ir salīdzinoši nelieli modeļi ar celtspēju līdz tonnai. Vadība notiek ar viena parocīga daudzfunkciju kloķa jeb džoistika palīdzību. Kā jau kārtīgiem iekrāvējiem pieklājas, arī šie ir viegli vadāmi un ļoti manevrētspējīgi. Papildaprīkojums ir tiešām plašs un, pats galvenais, arī šajā iekrāvēju rūpnīcā ražots. Tas nodrošina lielisku saderību un ātras piegādes. “Giant” iekrāvējus var izmantot lauksaimniecībā, būvniecībā un komunālajā saimniecībā, jo aprīkojumā ir gan dažādi kausi un satvērēji, gan sniega lāpsta, birste un zāles pļāvējs, gan malkas skaldītājs, bruģa licējs un zemes urbis. Visu šo universālo mašīnu aprīkojumu spēj uzskaitīt vien īpaši centīgs pārdevējs, tādēļ ar šīs tehnikas iespējām vislabāk iepazīties pie tirgotājiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+