×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Nelietība Mamikina studijā (2)

mamikins_leta

Iedarbīgi sprēgājošais TV5 žurnālists Andrejs Mamikins bieži iemaldās strīdīgās teritorijās, kamdēļ daļa auditorijas uzskata, ka tas ir ar publicistisku drosmi apveltīts vīrs, daži sajūsminās, ka viņam esot nags sabiedrības saliedēšanā, kamēr skatītāji latvieši šad un tad konstatē, ka šis zellis ir no ugunīgākajiem naida kūrējiem, tikai veiklāks un viltīgāks par spalvasbrāļiem.

 

Es neskaišos, kad Mamikins cepina politiķus kā zušus uz pannas. Man tie “kukaiņi” garšo. Man negadās bieži skatīties pārraidi “Bez cenzūras”, bet profesionāli novērtēju Mamikina māku, izliekoties par neitrālu jautātāju, savā ķēķī no salasītām stieplītēm, kartona gabaliņiem, nolūzušiem zīmuļgrafīta galiem, kangaru spļāvieniem un druscīt mēsliem – no bojātiem produktiem uzmeistarot itin jaudīgu sprāgstošu smirdbumbu, kas ir dikten smeķīga viņa sekotājiem. Tā pipka, ar ko sadzen ganāmpulku, lai piesietu mietiņam ar saiti “Saskaņas centra” elektorāta diametrā, ganiņa Andrjušas rokās nav akurāt viegli ieraugāma. Mamikins atzīst, ka viņam esot liela un laba apetīte uz provokācijām. Bet, kad viņš “ēd”, tad stipri šļurkstina. Tas ir nepatīkami, tomēr paciešami, galu galā var ieslēgt citu raidījumu. Ceturtdien Mamikinam noliktā pārraides laikā uzdūros TV5 kanālam. Protams, žurnālists nespēja neatvēlēt ēteri asiem stūriem tēmai, karstajam kartupelim, kas apviļāts krievu presē, – kā Parādnieks noslānāms, ka bērnudārziņā ienesis šaujamdaiktus un ielaidis puišus leģionāru formas tērpos! Par ieročiem vēl būtu štrunts, jo Krievijā reizumis ar militāri patriotisko audzināšanu sāk nodarboties silītēs, šausmīgākais ir tas, ka zēni dārziņā ieradušies ne tajos šineļos un frenčos, kā vajag, bet, krievu publikas skatījumā, “esesiešu” formās!

 

Taču tie bija ziediņi, kurus ostot izplatās parastā smaka, ka nacisms Latvijā ir dzīvāks par dzīvu, ir kā nemirstīgais Kaščejs, dabīgā stāvoklī divi metri garš un spļauj uguni.

 

Tālāk raidījumā Mamikins pārcirta pār šņori un izsita korķus. Studijā sākās nekrietna saruna, cik slikti klājas krievu mazuļiem, kurus sūta latviešu bērnudārzos. Divas māmiņas krievietes, labu domādamas, bija “iekritušas” un stāstīja, kā krievu meitenīti basiņu ieliek kaktā salt un vēl sit, jo gultiņā gulošie latviešu bērni sūdzējušies, ka viņa traucējot dienasvidu. Latviešu bērni spēlējas pulkā, krievenīte ierāvusies maliņā. Latviešu mazuļi danco, krievu bērns spiests noskatīties stūrītī, jo dejas ir maksas nodarbības. Viena no mātēm pat vedusi bērnu pie ārsta, jo meitenīte likusies neirastēniska no pārdzīvotā latviešu dārziņā. Iejūtīgais Mamikins arvien pārjautā par katru kliedzošo faktu – tiešām sita? Ak, jums ir daktera slēdziens? Vai jums liekas, ka pāridarījumi notika tāpēc, ka esat krievu ģimene? Uztrauktās māmiņas apstiprina – tā varētu būt, bērnudārza darbinieču attieksme par to liecinot. Mamikins ir aizskarts, viņš noteikti sekošot līdzi “šausmām dārziņā”.

Dienu vēlāk “NRA” šis vīrs stāstīs – tautībām nav konfliktu sadzīvē, ir tikai ideju cīņa. Ziniet, nav būtiski, vai tie ir neapgāžami pierādāmi notikumi vai piemeklētas “patiesības”. Mamikins “ideju cīņā” akcentējis neattaisnojamo un atļāvies profesijā neatļauto – tāds žurnālists nav “labdabīgs provokators”, bet pastrādājis nelietības studijā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ha, labi, ka iespējams palasīt arhīvu un saprast, ka es viens tā nedomāju. Un tagad šis gudrais divvalodības atbalstītājs un etniskā naida kurinātājs ir savu vēlētāju(?)pārstāvis Briselē no Latvijas!
    Nesaprotu, ko īsti pārstāv tie eiroparlamentārieši,vai tiešām tikai savus vēlētājus, kuri balsoja par konkrētu sarakstu, vai arī Latviju?Bēdīgi, ja mana valsts -LATVIJA-nav jāpārstāv nevienam!

  2. Tās jau ir padomju okupantu problēmas, ka tie ķēmi tik slikti jūtas neatkarīgā Latvijā. Nepatīk Latvijā, tad lai lasās atpakaļ uz savu nolādēto roģinu.

Draugiem Facebook Twitter Google+