×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. novembris, 2012
Drukāt

Nelikumīgas medības

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

Ko iesākt ar medniekiem, kuri medī manā mežā? Nekāds līgums ar viņiem nav noslēgts, neesmu devis atļauju medībām. Esmu sazinājies ar šo medību kolektīvu. Solīja lietu nokārtot, bet vēl aizvien medības turpinās. Kā viņus saukt pie atbildības? 
L.B. Liepājas novadā

 

Zemkopības ministrijas Meža departamenta Meža resursu un medību nodaļas vecākais referents Jānis Bārs atgādina, ka mednieks drīkst sagatavot lietošanai un lietot medību šaujamieročus vai medību rīkus tikai platībās, ar kuru īpašnieku vai tiesisko valdītāju noslēgts medību tiesību nodošanas līgums un Valsts meža dienests konkrētajā īpašumā esošās medību platības ir iekļāvis medību iecirkņa teritorijā.

Ja šāda līguma nav, nevar būt pat runas par medīšanu. Ja tomēr tas notiek, nekavējoties jāziņo Valsts meža dienestam, kas ir medību resursu un medību procesa uzraudzītājs.

Civillikuma 935. pantā noteikts, ka zemes īpašniekam ir tiesības aizliegt medīt sava īpašuma robežās. Tādā gadījumā gan jārēķinās, ka viņš pats uzņemas atbildību par savvaļas medījamo dzīvnieku nodarītajiem postījumiem savam īpašumam un riskē ar atbildību, ja šāda lēmuma dēļ skāde nodarīta kaimiņiem. Šo apsvērumu dēļ zemes īpašniekam tomēr derētu pārdomāt sava aizlieguma lietderību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+