×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
11. novembris, 2016
Drukāt

Nelikumīgi skolo bērnus (9)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Privātās vidusskolas "INNOVA" dibinātājs ir pedagoģiskais centrs "Eksperiments", kuru savukārt dibinājis Broņislavs Zeļcermans – aktīvs krievu skolu aizstāvis.

Privātā vidusskola “Innova”, neraugoties uz to, ka zaudējusi akreditāciju, arī šajā mācību gadā turpina izglītot bērnus. Tāpēc Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) piedraudējis šo vidusskolu izslēgt no Izglītības iestāžu reģistra.

Akreditāciju gan pamatizglītības programmai, gan arī vidējās izglītības programmai IKVD dažādu pārkāpumu dēļ šai privātskolai liedza jau pavasarī. Skola gan vēl varēja turpināt izglītot skolēnus, taču tai vairs nebija tiesību izsniegt diplomus par pamatizglītības vai vidējās izglītības ieguvi. Skolēniem, kuri mācījās izlaiduma klasēs, nācās steigšus mainīt skolu, lai tiktu pie izglītības dokumenta. Taču 30. septembrī IKVD skolai atņēma arī licenci pamatizglītības programmas īstenošanai. Tas nozīmē, ka pamatskolēnus skolā apmācīt vairs nedrīkst. IKVD pārstāve Jana Veinberga stāsta, ka, neraugoties uz to, dati Valsts izglītības informācijas sistēmā liecina, ka 2. līdz 9. klasē skolā joprojām mācās 38 skolēni. “Tas nozīmē, ka vidusskola prettiesiski turpina īstenot pamatizglītības programmu,” secinājis IKVD. Dienests vērsās Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā, kā arī pašvaldībā un pie pašu bērnu vecākiem, aicinot viņus nodrošināt bērniem iespējas mācīties leģitīmā izglītības iestādē, jo mācības šādā skolā ir pretrunā ar bērnu tiesībām iegūt kvalitatīvu izglītību. Tomēr bērni skolā joprojām reģistrēti.

Svītrot skolu no reģistra var, ja tās darbībā konstatēti būtiski normatīvo aktu pārkāpumi, kas var radīt vai ir radījuši ievērojamas nelabvēlīgas sekas. “Izglītības programmas īstenošana bez licences aizskar izglītojamo intereses iegūt obligāto pamatizglītību, tas ilgtermiņā aizskar arī sabiedrības intereses un rada ievērojamas nelabvēlīgas sekas. Turklāt par izglītības procesa īstenošanu bez licences ir paredzēta administratīvā atbildība, tādēļ tas ir vērtējams kā būtisks pārkāpums,” skaidro J. Veinberga.

Šobrīd privātskolai “Innova” vēl ir licence vidējās izglītības programmas īstenošanai, tātad 10., 11. un 12. klasē skolēni šajā skolā var mācīties, kaut arī trīs skolas izlaiduma klašu audzēkņi mācību gada beigās nevarēs saņemt diplomus. Savukārt izslēgšana no reģistra nozīmē, ka arī vidusskolēnus skolā apmācīt vairs nevarēs. Turklāt tad skolas darbība jau būs nelikumīga uzņēmējdarbība, uz ko jāreaģē policijai un Valsts ieņēmumu dienestam. Skolas atbildes reakciju IKVD gaidīs līdz 21. novembrim un pēc tam lems par tālāko rīcību.

J. Veinberga stāsta, ka licence pamatizglītības programmas īstenošanai skolai atņemta tāpēc, ka “Innova” sniegusi īstenībai neatbilstošas ziņas par izglītības iestādes rīcībā esošajiem materiāli tehniskajiem līdzekļiem, kā arī par pedagogu izglītības un profesionālās kvalifikācijas atbilstību normatīvo aktu prasībām. Atklājies, ka trešdaļa skolotāju nelieto valsts valodu profesionālo pienākumu veikšanai nepieciešamajā apjomā un nespēj nodrošināt mācību procesu bilingvāli. Turklāt Valsts valodas centrs konstatējis, ka vairāki pedagogi uzrādījuši neīstas valsts valodas prasmes apliecības. Mācībās izmantoti Krievijā izdoti mācību līdzekļi un tapušas autormetodikas, tādējādi īstenojot no valsts pamatizglītības standarta un valsts vispārējās vidējās izglītības standarta atšķirīgu mācību saturu.

Rīgas Juglas vidusskolas direktore Aija Melle, kas šopavasar vadīja akreditācijas komisiju, kas vērtēja šo privātskolu, piebilst: “Kad akreditācijas komisija bija skolā, kļuva skaidrs, ka direktoram nav sapratnes par to, ko nozīmē valstiskā audzināšana. Pie skolas nebija izkārts valsts karogs, jo tas esot nozagts un skola mierīgi iztiek bez tā. Zinot, ka būs akreditācijas komisija, direktors bija ģērbies treniņbiksēs.”

Skolas direktors ir Aleksandrs Zeļcermans, dēls Borisam Zeļcermanam, kurš pazīstams kā aktīvs protestētājs pret latviešu valodas lomas palielināšanu krievu skolās 2004. gada izglītības reformā. B. Zeļcermana dibinātais izglītības centrs “Eksperiments” savukārt dibinājis “Innovu”.

Ar pašu skolu vakar sazināties neizdevās. Persona, kas atbildēja uz telefona zvaniem, pārtrauca sarunu, uzzinot, ka runā ar preses pārstāvi. Bez atbildes palika arī elektroniskā pasta vēstule. Zināms gan, ka IKVD lēmumu par akreditācijas atņemšanu “Innova” pārsūdzējusi administratīvajā tiesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. “Zinot, ka būs akreditācijas komisija, direktors bija ģērbies treniņbiksēs”.

  2. gribētos zināt kādi ir skolēnu rezultāti absolvĕjot šo skolu?

  3. Nu? Kur Šadurskis ar savu nelojalitātes panaceju?

  4. Ir tāda akreditēta privātā skola Evrika, kam ir interese apskatieties viņu mājas lapu, krievu valodā, latviski informācijas ir maz, skaidrs kādas valsts patriotus tur skolo, tradīcija 9.maijā bērniem rotāties ar Georga lentītēm, Vešņakovu uzņemt….

  5. Ja šī skola tiek finansēta no Latvijas nodokļu maksātāju naudas, tad nogriezt tai to finansējumu un miers.

  6. Nu bet tie bērnu vecāki dzīvo Krievijas informācijas telpā un tāpēc speciāli izlēmuši savus bērnus sūtīt uz skolu, kas uzticīga Krievijai un tās vērtībām. Tiem vecākiem nevajag, lai viņu bērni saņemtu Latvijas izglītības dokumentus. Krievija taču par to tikai ir sajūsmā – kaimiņvalstī darbojas skola, kas saņem finansējumu no vietējā budžeta, bet reāli strādā nevis savas, bet Krievijas interesēs, audzinot Krievijas patriotus. Un Krievijai uzticīgās Latvijā mītošās personas visiem spēkiem visos līmeņos aizstāv šo Krievijas ideoloģiju pārstāvošo Rīgas skolu.

  7. Šo Latvijai naidīgo skolu/ cilvēku ļoti aizstāv/ poularizē Latvijas Radio 4 (7. oktobra raidījums plkst. 17). Tādējādi, Latvijas Valsts pašreizējā vadība kārtējo reizi pierāda, ka viņi ir nodevēji, jo vēljoprojām nav slēgta Latvijas Radio 4 studija – studija, kur atklāti sludina divvalodību un krievijas izveidoto “ruskij mir” politiku. Atgādinājums varas nesējiem – tauta to nekad neaizmirsīs un nepiedos.

  8. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

    Krievu laikā katrā mācību grāmatā bija ieraksts. Ar Izglītības un zinātnes ministrijas atļauju šo grāmatu drīkst izmantot kā mācību līdzekli skolās. Tagad vajadzētu noteikt, ka tikai ar latvišu mācību valodu skolu beigušiem piešķir pilsonību.

Draugiem Facebook Twitter Google+