×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. novembris, 2016
Drukāt

Nelojālu skolotāju atlaišana varētu beigties Satversmes tiesā (9)

Foto LETAFoto LETA

Grozījumi Izglītības likumā, kas paredz vērsties pret valstij nelojāliem pedagogiem un izglītības iestāžu vadītājiem, varētu nonākt Satversmes tiesā (ST), tā šorīt LNT raidījumam “900 sekundes” atzina ST priekšsēdētājs Aldis Laviņš.

“Šāda noteikumu esamība, manuprāt, diezgan skaidri liecina par to, ka ir saskatāms Satversmes 106. panta, kas noteic tiesības uz nodarbošanos, ierobežojums, bet es gribu uzsvērt, ka demokrātiskā un tiesiskā valstī pamattiesības var tikt ierobežotas, ja tam ir leģitīms, sabiedrībai svarīgs mērķis,” skaidroja Laviņš.

Jau vēstīts, ka valdība oktobra sākumā akceptēja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz iespēju darba devējam nekavējoties izbeigt darba tiesiskās attiecības ar izglītības iestādes vadītāju vai pedagogu, ja tiek konstatēts, ka persona nav lojāla Latvijai un tās Satversmei vai arī izglītojamam netiek veidota atbilstoša attieksme pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti.

Par šo likumprojektu vēl būs jālemj Saeimai. Saeimā pārstāvētie politiķi jau pauduši dažādus viedokļus par iepriekšminētajiem grozījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Ko var muldet? Tadas izplatitas melu divkosibas musu valdosiem mode, ko iebarot pamulkiem, par kadiem mus visus uzskata.
  Stastija par integraciju, bet beigas izradijas, ka tas vieta ir attistita tiesi dezintegracija uz segregetas 2 valodibu izglitibas bazes.
  Stasta, ka cekisti ir cieteji !, kuri jasarga maisos, nevis to izsutitie…, ka krievu valoda ir ta apdraudeta !, kura jasarga un janicina latviesu, jo esot nepienemams nacionalisms..
  Un te tiesi ta pati metodika, joprojam valdosiem kremlieniem sargajot savus neliesus tiek izdomatas pasacinas, pilnigi absurdas atrunas.
  Pec tadas “logikas”, tad jau ari citi noziedznieki, visadi pedofili, vispar prata vajie, varetu sudzet tiesa, ka tiem nelauj audzinat bernus. Loti “aspratigi”.
  Ka nav kauna tik rupjus batonus spraust aiz savas patalogiskas Kremla milestibas?

 2. Ja mums būs tiesnesī, kas nestrādās Latvijas interesēs, tad arī viņiem nav vieta Satversmes tiesā.

  • Tiesnešiem arī nav Latvijas interesēs jāstrādā, bet likumības interesēs, saprotot, ka likumība ir Latvijas interesēs.
   Tiem likuma grozījumiem ir vismaz viena vaina: tie tiek komunicēti ar galīgi neadekvātu terminoloģiju. “Nelojalitāte” ir slikts vārds, kam līdzi nāk 20.gs totalitāro režīmu smaka. Latvijas valsts vispār nemāk izvēlēties sakarīgus nosaukumus, piemēram, šausmīgā ideja izmantot angļu vārdu “alien” saistībā ar nepilsoņu dokumentiem, kur tos patiesībā vajadzēja saukt par to, kas tie arī ir – pastāvīgas uzturēšanās atļaujām.
   Nezinu, kādu vārdu labāk izvēlēties, bet skaidrs, ka tam jāiekļauj gan potenciālie skolotāji, kas klasē jūsmo par Staļina ģenialitāti, gan tie, kas popularizē idejas par āriešu rases pārākumu, gan tie, kas reklamēs ISIS.

 3. Ja zuliks vai citads likumu parkapejs var pieradiit, ka vins ir godigs cilveks, tad kaut kas nav kartiba ar likumiem.

 4. Cik var? Tipiska kremla propaganda ar tendenci noniecinat gan musu valsti, gan likumdosanu, censoties iestastit, ka tikai kremlisms ir atbalstams un legals, pret kuru nevieniem no “tiesibsargajosiem” nekad nav nekadu iebildumu, bet Latvijas valsts ineteresu aizstaviba apsaubama.
  Varbut jasak ar to, ka jaapsauba tadu “likumdeveju” legitimitate, seviski ka tie tik citigi sarga cekas noziedzniekus un okupacijas valodu?
  Katrai valsti IR TIESIBAS !!! aizsargat savu suverenitati, pastavesanu, ko tie apdraud, no IENAIDNIEKIEM, JEBKURIEM lidzekliem, pat ar naves sodu.
  Ta ka aizliegums apmelot valsti, razot citus tai nelojalus, faktiski izverst HIBRIDKARU, ir pat LOTI MAIGA versanas pret tiem.

 5. Nelojālu Latvijas valstij skolotāju atlaišana, ja pēc Satversmes tiesas sprieduma nav iespējama, tad pēc spriedumu rindu loģikas ir jābūt spriedumam arī par pašu valsti, kura nav sevi nostiprinājusi, jo ir iespējama nelojalitāte – nevar būt lojāls pret to kura nav, tātad tādas Latvijas valsts nav…
  Kaut kas ir par daudz?

  • Nekāda Satversmes tiesas lēmuma jau nav. Tiesnesis vienkārši izsakās, tā sakot, teorētiski. Nav pat vēl arī attiecīgo likuma grozījumu. Ir tikai doma, ka tādus varētu pieņemt.

 6. pirms atlaišanas tiesas lēmums,vai skolotāja nodarījums ir l’jāls vai nē un tad tikai atlaist vai nē.

 7. Savukārt valstij nelojālu skolotāju savairošanās var novest valsti līdz pilsoņu karam un neatkarīgas valsts zaudējumam.

Draugiem Facebook Twitter Google+