×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. maijs, 2013
Drukāt

Nelsons iecelts par Bostonas simfoniskā orķestra muzikālo vadītāju

foto - Letafoto - Leta

Slavenais latviešu diriģents Andris Nelsons kļūs par Bostonas simfoniskā orķestra galveno diriģentu, ceturtdien pavēstīja orķestra pārstāvji.

Kopš 2008. gada Nelsons bijis Birmingemas simfoniskā orķestra diriģents.

Ar Bostonas simfonisko orķestri Nelsons debitēja 2011. gadā, vēsta laikraksts “The New York Times”.

Bostonas simfoniskais orķestris bez galvenā diriģenta ir kopš 2011. gada, kad veselības problēmu dēļ no diriģenta amata atkāpās Džeimss Levins.

34 gadus vecais Nelsons kļūs par jaunāko Bostonas simfoniskā orķestra galveno diriģentu vairāk nekā simt gadu laikā.

“Mums ir milzīgs gandarījums paziņot, ka Andris Nelsons būs nākamais Bostonas simfoniskā orķestra galvenais diriģents,” pavēstīja orķestra fonda priekšsēdētājs Teds Kellijs. “Maestro Nelsons, kurš ir pieprasīts pasaules labākajos orķestros un operās, 34 gadu vecumā jau tiek uzskatīts par vienu no mūsu laiku izcilākajiem diriģentiem. Mums ļoti paveicies, ka Nelsona kungs kā Bostonas simfoniskā orķestra nākamais galvenais diriģents ar savu neparasto spēju aizkustinoši un vērīgi diriģēt orķestra bagātajā vēsturē atvērs jaunu lapaspusi.”

Savukārt pats Nelsons atzina, ka jūtas “pagodināts un aizkustināts”, ka Bostonas simfoniskais orķestris apstiprinājis viņu galvenā diriģenta postenī, jo “tas ir viens no visaugstākajiem sasniegumiem, kurus diriģents savā mūžā var cerēt panākt”.

Darbu Bostonas simfoniskā orķestra galvenā diriģenta amatā Nelsons sāks 2014./2015. gada sezonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+