Mobilā versija
+3.3°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
22. novembris, 2014
Drukāt

Nelūgti apakšīrnieki blaktis: kā ar tām cīnīties?

blaktis2x

Mums mājās parādījušās blaktis, laikam tās esam atveduši no ceļojuma pa Eiropu, jo iepriekš šādu apakšīrnieku nav bijis. JUSTĪNE RĪGĀ

Gultas blaktis ir nejauki kukaiņi, kas nakti pārvērš par murgu un ar saviem kodumiem var novājināt cilvēka organismu, radot kairinājumu un alerģiskas reakcijas. Diemžēl tās var pārnēsāt arī slimības.

Mazas, plakanas un sūc asinis

Blaktis ir grūti iznīdēt, jo tās ir ļoti mazas, plakanas un var ielīst jebkurā spraugā, pat starp grīdas dēļiem. Lielākoties tās dzīvo sienu un mēbeļu spraugās un plaisās, aiz tapetēm, gleznām, gaismas ķermeņos… Blakts mūžs ilgst aptuveni gadu, un šajā laikā mātīte spēj izdēt pat divsimt oliņu! Augšanas periodā kāpurs vidēji piecas reizes maina ādu, izlienot no vecās ādas, bet, lai to varētu izdarīt, kāpuram noteikti jāpiesūcas ar asinīm. Blaktij ir ass snuķītis, ar kuru tā caurdur upura ādu un sūc asinis. Lai kārtīgi pieēstos, blaktij vajag aptuveni 15 minūtes. Otrs nosacījums, lai jaunās blaktis varētu attīstīties, – augsta istabas temperatūra. Izsaldējot māju, kukaiņus nav iespējams pilnībā iznīdēt, bet var samazināt to dzīves ilgumu un pārtraukt jaunās paaudzes attīstību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+