×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
25. janvāris, 2018
Drukāt

Ņem gulbi par krustbērnu, atbalsti pētījumu

Foto - Andris EglītisFoto - Andris Eglītis

Pērnā gada vasarā Latvijā tika apgredzenoti 60 ziemeļu gulbji. Lai rastu finansējumu gulbju pētījumam 2018.gadā, ir izveidota īpaša un Latvijā vienīgā akcija, kuras ietvaros var kļūt par savvaļas gulbja krustvecāku, portālam la.lv pavēstīja ornitologs Dmitrijs Boiko.

Par viena vai vairāku gulbju krustvecāku var kļūt, pēc saziņas ar D.Boiko izvēloties no viņa piedāvātā saraksta. Pēc ziedojuma Latvijas gulbju izpētes biedrībai naudas summas saņemšanas krustvecāks tiks reģistrēts – tiks piešķirts lietotāja vārds un parole – interneta mājas lapā. Tajā ielogojoties, krustvecāki redzēs vai ”viņu” krustbērni ir vai nav novērotsi pēc gredzenošanas.

Foto no Dmitrija Boiko arhīvaFoto no Dmitrija Boiko arhīva

Šovasar Kurzemē apgredzenotie jaunuļi. Iespējams, kāds no tiem izdzīvos un pēc gadiem trim četriem atgriezīsies Latvijā ligzdot.

D.Boiko informē, ka ziedojumi atkarīgi no krustbērnu skaita (25 eiro par 1 adoptētu gulbi, bet sākot ar ceturto gulbi un par katru nākamo – 20 eiro).

Ja cilvēks vēlas, var arī vienkārši ziedot Latvijas gulbju izpētes biedrībai sekmīgai pētījumu veikšanai.

D.Boiko gan brīdina, ka nav drošu garantiju, ka “tieši tavu krustbērnu kaut kur novēros. Gadās, ka ziemeļu gulbju mazuļi, kuri, uzsākot savas gaitas, mācoties lidot var iekļūt nepatikšanās – ielidot elektrības vados, kļūt par autotransporta upuri vai tikt plēsēju apēsti”.

Piecpadsmit gadu laikā noskaidrots, ka pirmajā dzīves gadā izdzīvo 60-70% no jaunajiem ziemeļu gulbjiem, pēc 2 gadiem jau 50%. “Ir arī ‘’pazudušās dvēseles’’ – gulbji, kuri divus līdz četrus gadus nekur netiek novēroti, un pēkšņi tiem gredzenu nolasa vairāki cilvēki,” skaidro D.Boiko.

Foto no Dmitrija Boiko arhīvaFoto no Dmitrija Boiko arhīva

Latvijas Gulbju izpētes biedrības priekšsēdētājs Dmitrijs Boiko, gredzenojot gulbjus pērn vasarā

Vairāk informācijas par šo akciju var iegūt, rakstot uz e-pastu: boiko.swan@gmail.com vai meklēt Dmitriju Boiko sociālajos tīklos Facebook un Draugiem.lv.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.9
Alūksne +17.1
Daugavpils +15.0
Saldus +13
Liepāja +18.6
Jelgava +13
Ventspils +19.1
Limbaži +16
Madona +16
Rēzekne +16
Draugiem Facebook Twitter Google+