×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. oktobris, 2015
Drukāt

Lietuva nemaksās kompensācijas Krievijai un Baltkrievijai (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Aļģirds Butkevičs

Krievija un Baltkrievija varētu pieprasīt kompensācijas par 2001. gadā noslēgtā līguma par paralēlu energosistēmas darbību noteikumu laušanu, jo Baltijas valstis tuvojas iekļaušanai Rietumu elektroenerģijas tirgū.

Lietuva neapsver šādu kompensāciju izmaksu, vakar teica Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs. Viņš norādīja, ka Lietuva pāriet no pēcpadomju uz Eiropas elektropārvades tīkliem, un pretenzijas, ka Krievija un Baltkrievija cietīs zaudējumus no šī procesa, ir tikai interpretācijas. Pēc tam kad Lietuvas elektroenerģijas sistēma sāks darboties sinhroni ar Eiropas tīklu, esošās elektrolīnijas starp Lietuvu un Krieviju vai Baltkrieviju netiks nojauktas. Tādējādi elektroenerģijas aprite ar šīm valstīm turpināsies. Butkevičs skaidroja, ka elektroenerģijas sistēmas pāreja no vienas sinhronas zonas uz otru ir sarežģīts projekts, kas saistīts ar dažādiem jautājumiem. Pārejas noslēgums plānots 2024. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. KĀDAS KOMPENSĀCIJAS??? No kura laika Krievija rēķinās ar KĀDU NO BALTIJAS VALSTĪM??? KĀPĒC LIETUVAI BŪTU JĀRĒĶINĀS??? Ja nevar graut šo valstu ekonomiku, tad izdomās KĀ TO ATKAL PĒC KĀDA LAIKA PAVEIKT…, lai pēc tam PRIECĀTOS!!!!!!!!!!!!! Sajūsmai nav robežu… Pareizi dara Lietuva!

  2. Krievijai vēl viens “ieņēmums” gar degunu ?

Draugiem Facebook Twitter Google+