×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Ņemcova meita: Tēva nāvē politiski ir vainīgs Putins

Kadrs no raidorganizācijas BBC intervijasKadrs no raidorganizācijas BBC intervijas

Krievijas opozīcijas līdera Borisa Ņemcova slepkavībā politiski vainīgs ir prezidents Vladimirs Putins, trešdien intervijā raidsabiedrībai BBC atzina opozicionāra meita Žanna Ņemcova.

“Mans tēvs bija galvenais Putina kritiķis. Viņš Krievijā bija spēcīgākais opozīcijas līderis. Viņš cīnījās ar Putinu, nevis kādu citu,” norādīja Ņemcova. Uz BBC žurnālista Gabriela Geithausa precizējošo jautājumu, vai viņa uzskata, ka tēva nāvē ir vainīgs Putins, viņa atbildēja: “Politiskā ziņā, jā.”

Uzreiz pēc Borisa Ņemcova bērēm Žanna devusies uz ārzemēm, un intervija BBC tika ierakstīta Itālijā.

“Viņi nogalināja manu tēvu, es nevaru klusēt,” paskaidroja Ņemcova, piebilstot, ka viņai ir bail atgriezties Krievijā. “Viņi patiesības noskaidrošanā nav ieinteresēti.”

Ņemcovs tika noslepkavots 27.februāra vakarā Maskavas centrā līdzās Kremlim. Tiesībsargājošās iestādēs uzskata, ka slepkavība bijusi rūpīgi plānota, tai gatavojušies iepriekš.

Saistībā ar apsūdzībām Ņemcova slepkavības organizēšanā un Krievijas varasiestādes arestējušas vairākus čečenus.

Godinot noslepkavoto opozicionāru, Maskavas ielās svētdien izgāja vairāk nekā 50 000 demonstrantu. Piemiņas pasākumi notika arī daudzās citās Krievijas pilsētās.

Ņemcovam bija 55 gadi, bez viņa palikušas četras meitas un 87 gadus vecā māte. Prezidenta Borisa Jeļcina laikā viņš bija Ņižņijnovgorodas gubernators, vēlāk kļuva par Krievijas valdības premjerministra vietnieku. 2000.gada prezidenta vēlēšanās viņš atbalstīja Vladimiru Putinu, taču drīz vien to atzina par kļūdu un pārgāja opozīcijas rindās, kļūstot par vienu no asākajiem Putina kritiķiem. 2013.gadā Ņemcovs tika ievēlēts par Jaroslavļas apgabala domes deputātu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+