Pasaulē

Ņemcova slepkavībā apsūdzētais atsauc atzīšanos, kas var būt panākta ar spīdzināšanu1

Foto – AFP/LETA

Bijušais čečenu policists Zaurs Dadajevs, kurš ir viens no apsūdzētajiem Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavībā un tajā atzinies, tagad atsauc savu atzīšanos, kas var būt panākta ar spīdzināšanu.

“Manā pratināšanā visu laiku kliedza: “Tu nogalināji Ņemcovu?” Es atbildēju, ka nē. Es domāju – kad mani atvedīs uz Maskavu, es tur tiesā pateikšu visu patiesību, ka neesmu vainīgs. Tomēr tiesnesis man pat nedeva vārdu,” sacīja Dadajevs, kura teikto citēja laikraksta “Moskovskij komsomoļec” interneta vietne. “Es 11 gadus cīnījos pret noziedzniekiem, aizstāvēju Krievijas intereses, bet man nedod vārdu, jo es neesmu paspējis apgūt kaut kādu kriminālprocesuālo kodeksu?” teica Dadajevs. Viņš arī piebilda, ka Maskavas Lefortovas cietumā pret viņu “izturas cilvēciski, ar cieņu”.

Dadajevs svētdien atzinās līdzdalībā Ņemcova slepkavībā. Par to paziņoja Maskavas Basmannijas rajona tiesas tiesnese Natālija Mušņikova, nosakot apcietinājumu pieciem aizdomās turētajiem Ņemcova slepkavībā un izvirzot apsūdzības diviem no viņiem – Zauram Dadajevam un Anzoram Gubaševam. Gubaševs, kurš strādāja privātā drošības firmā Maskavā, savu vainu noliedz.

Krievijas prezidenta cilvēktiesību padomes loceklis Andrejs Babuškins paziņoja, ka Dadajeva atzīšanās Ņemcova slepkavībā var būt panākta ar spīdzināšanu. “Ir iemesli, kas vedina mūs uzskatīt, ka Zaurs Dadajevs atzinies spīdzināšanas gaitā,” sacīja Babuškins intervijā ziņu aģentūrai “AFP”. Viņš piebilda, ka redzējis “daudzus ievainojumus” uz Dadajeva ķermeņa, kad vakar apmeklēja galveno aizdomās turēto cietumā.

LA.lv