×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

Ņemcova ziņojums: Pie Debaļceves dzīvību zaudēja 70 Krievijas desantnieki

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Janvārī un februārī kaujās Debaļceves apkaimē, Ukrainas Doņeckas apgabalā, krituši 70 Krievijas desantnieki, arī vismaz 17 Ivanovas iedzīvotāji, teikts ziņojumā “Putins. Karš”, ko sagatavojuši noslepkavotā opozicionāra Borisa Ņemcova līdzgaitnieki, balstoties viņa savāktajos materiālos.

Tajā laikā karavīrus, kas nosūtīti uz Donbasu, sākuši atbrīvot no armijas un uzdot par brīvprātīgajiem. Krievijas Aizsardzības ministrija solījusi maksāt kompensācijas par nāvi un ievainojumiem, neraugoties uz to, ka karavīri it kā atvaļināti no armijas. Tomēr, kā norādīts ziņojumā, solījumi nav pildīti.

No Krievijas budžeta karam Ukrainas dienvidaustrumos iztērēti 53 miljardi rubļu (miljards eiro). 21 miljards rubļu bijis vajadzīgs, lai uzturētu 6000 brīvprātīgo, 25 miljardi, lai uzturētu 30 000 vietējo “zemessargu”, septiņi miljardi – tehnikas ekspluatācijai, apkalpošanai un remontam, norāda ziņojuma līdzautors Augstākās ekonomikas skolas makroekonomisko pētījumu direktors Sergejs Aleksašenko.

Ziņojumā arī norādīts, ka Krievijas reģionu varasiestādes Ukrainas Doņeckas un Luhanskas apgabala bēgļu uzturēšanai kopš 2014.gada jūlija iztērējušas 80 miljardus rubļu (1,4 miljardus eiro). Gada laikā, kas pagājis kopš Krimas aneksijas, Krievijas iedzīvotāji zaudējuši divus triljonus rubļu (35 miljardus eiro) no savām algām un 750 miljardus rubļu (13 miljardus eiro) no saviem ietaupījumiem, norādīja Aleksašenko. Rietumu sankciju rezultātā un Krievijas atbildes produktu embargo dēļ cenas papildus pieaugušas par 5,5%. Tieši šis skaitlis likts aprēķinu pamatā, norādīja ekonomists.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos. Ukrainas Ārlietu ministrijas pārstāvis Jevhens Perebijnis aprīļa beigās paziņoja, ka Krievija nav izpildījusi nevienu Minskas vienošanās punktu.

Krievija palielina savu militāro klātbūtni Ukrainā un spēku izvešanas vietā turpina iesūtīt jaunas Krievijas armijas vienības un ieročus, norādīja amatpersona. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+