Praktiski
Mājas

Nemet ārā dīvainos granulu maisiņus no kurpju kastēm un somām – noderēs!0

Publicitātes foto

Iegādājoties jaunas kurpes vai galantērijas izstrādājumus  – somu, maku, maisiņus ar gela granulām, ko ražotāji ievietojuši produkta iepakojumā, lielākoties izmetam kā kaut ko nederīgu. Taču tie var kļūt par lielisku palīgu saimniecībā.

Vispirms tiksim skaidrībā – kas atrodas maisiņā un kam tas domāts. Papīra maisiņā ievietotas silikogela granulas, kas ļoti labi uzsūc mitrumu. Tātad tās domātas, lai pasargātu ādas izstrādājumus no mitruma iedarbības transportējot un uzglabājot. Arī saimniecībā šos granulu maisiņus var izmantot ar līdzīgu mērķi – novērst vai pazemināt mitruma līmeni.

1. Apavu žāvēšanai
Katrs kaut reizi lietavu laikā, kad apavi izmirkuši, bet nav laika tos izžāvēt lēnām, žāvējis tos uz apkures baterijām vai pie kamīna, krāsns, plīts utt. Diemžēl tas bojā apavus, jo karstumā, ātri izžūstot, apavu āda saraujas, un tajā rodas nelielas plaisiņas, kā arī apavu forma deformējas, bet gumijas platforma var ieplīst. Daudz ērtāk un arī nekaitīgāk ir izmantot granulu maisiņus – tos ievieto apavos un pagaida, līdz granulas mitrumu absorbējušas (tas būs pat ātrāk nekā žāvēt uz baterijām).

2. Cīņai pret rūsu
No pārlieku liela mitruma uz saimniecības vai dārza instrumentiem var parādīties rūsa. Lai uzturētu inventāru kārtībā, pietiks ar trim, četriem granulu maisiņiem, ko ievieto instrumentu kastē.

3. Skūšanās žilešu uzglabāšanai
Uzglabāt žiletes vannas istabā ir ērti, bet nav ieteicams, jo mitruma ietekmē tās zaudē asumu. Lai tā nenotiktu, bārdas nazi ieteicams turēt glāzē, kas piepildīta ar silikogela granulām.

4. Foto kameras pasargāšanai
Mēdz gadīties, ka krasu temperatūras maiņu rezultātā aizsvīst kameras objektīvs. No tā palīdzēs izvairīties granulu maisiņš, ko ievieto somā, kurā uzglabā kameru.

5. Tālruņa reanimēšanai
Nesen jau rakstījām par to, kā izglābt telefonu, kas iekritis ūdenī. Toreiz žāvēšanai piedāvājām izmantot rīsus, kuros iegremdē cietušo telefonu, kas atbrīvots no akumulatora un atmiņas kartes. Toties granulas ar mitruma uzsūkšanu tiks galā daudz labāk un ātrāk!

6. Pret sliktu aromātu
Silikogela granulas, kas ievietotas jūsu sporta somā, lieliski tiks galā ar no nepatīkamo sviedru aromātu, ar ko agri vai vēlu piesūcas sporta somas.

7. Sudrablietu kopšanai
Izstrādājumi no sudraba ar laiku apsūbē, kļūst tumši un nespodri. Tāpēc tos nākas diezgan regulāri spodrināt. Lai atvieglotu sev dzīvi, pietiks, ja uz plauktiņa vai kastītē, kurā sudrablietas glabājas, ievietosiet arī gela granulas. Starp citu, tās lieti noderēs arī greznumlietu kastītē.

8. Sēklu uzglabāšanai
Lai sēklas veiksmīgi pārziemotu, līdzās tām ieteicams turēt maisiņu ar silikogela granulām. Pieredzējuši dārznieki jau tādas gudrības droši vien pārzina, bet iesācējiem tas noderēs.

9. Dodoties atvaļinājumā
Atgriežoties mājās no ceļojuma pie jūras, daudzi atpūtnieki ar nepatiku secina, ka koferi piesūkušies ar nepatīkamu mitruma piesmakumu. Tas tāpēc, ka bieži vēl pēdējā brīdī pirms došanās prom gribas nopeldēties, bet peldkostīmus un čības nākas ievietot koferī vēl mitrus. No šādām sekām palīdzēs izvairīties koferos ievietoti granulu maisiņi.

!!! Silikogela granulu maisiņus līdz pielietošanai ieteicams uzglabāt hermētiski noslēgtā iepakojumā, lai tie neuzsūktu mitrumu no gaisa.

LA.lv