×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Nemierā ar Rasnača darbībām VDK izpētes komisiju atstās tās vadītājs Kangeris (16)

Jāņa Zemīša grāmatas "Nenoslēgtais loks. Leģionāra stāsts" atvēršanas svētki

Attēlā Kārlis Kangeris

Nesamierinoties ar tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) darbībām LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu izpētes komisijā, tuvākajās dienās darbu komisijā atstās tās vadītājs Kārlis Kangeris.

Kangeris pastāstīja, ka neredz jēgu darbam komisijā, kuras virsvadību uzņēmies Rasnačs, kļūstot par “zinātnes tēvu”, tāpēc tuvākajās dienās iesniegs oficiālu atlūgumu. Kangeri “no sākta gala” nav apmierinājušas Rasnača iecerētās reformas komisijas locekļu sastāvā, kā arī neskaidrā komisijas darbība. Kangeris tāpat uzsvēra, ka no komisijas tikusi slēpta informācija.

Kangeris norādīja, ka Rasnača panāktā komisijas priekšsēdētāja vietnieces Kristīnes Jarinovskas izslēgšana ir politiski motivēta, kā arī nedemokrātiska. Turklāt Rasnačs komisijai nav sniedzis skaidrojumu par nepieciešamību veikt šādas pārmaiņas, teica Kangeris.

Kangerim nav skaidrs, kā komisija un tajā esošie zinātnieki varēs darboties tālāk, ja komisija esot pasludināta par “uzraudzības orgānu”, tādējādi liekot kārtējos šķēršļus zinātniskajam darbam. “Ja Rasnačs ir virsvadītājs, tad lai pats lauž galvu,” par komisijas turpmāko darbību sacīja tās pašreizējais vadītājs.

Komentējot Kangera nostāju, ka pēc Kristīnes Jarinovskas izslēgšanas no komisijas sastāva arī viņš vairs nevēlas tajā darboties, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) norādīja, ka tas ir katra paša zinātnieka lēmums. Visticamāk, ka būs jāmeklē jauns vadītājs. Straujumai gan pašai neesot skaidrs, kādi ir komisijas vadītāja iebildumi par šo lēmumu.

Straujuma medijiem atzina, ka komisijai beidzot ir jāsāk darbs, jo tā ir saņēmusi finansējumu savai darbībai un nav izprotams, kāpēc darbs vēl nav sākts. “Es ceru un ticu, ka darbs tālāk noritēs pragmatiski,” teica Straujuma.

Kā ziņots, valdība šodien nolēma izslēgt kādreizējo Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāri Kristīni Jarinovsku no VDK dokumentu izpētes komisijas.

Tieslietu ministrija uzskata, ka komisijas sastāvā pakāpeniski jāveic izmaiņas, papildinot to ar kvalificētiem un strādāt motivētiem komisijas locekļiem un izslēdzot no komisijas sastāva personas, kurām šīs motivācijas vai kvalifikācijas trūkst.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Dāmas un kungi, vai patiešām ir vēl kāds naivais, kurš vēl tic, ka ‘čekas maisos’ ir visi vdk aģenti un ziņotāji? Ja ar tautas un LTF svētību 1990.gadā Augstākajā padomē tika ievēlēti 38 ar čeku saistīto virsnieku un cita veida darboņu! To atklāti reiz paziņoja advokāts Andris Grūtups. Šie 38 nav(!) atrodami čekas maisos. Čekas maisos nav atrodams vdk pulkvedis, kuru izraidīja no Šveices par spiegošanu PSRS labā, bet viņš dzīvo treknu dzīvi un bijis LTF runasvīrs un pat valstsvīrs Latvijā. Čekas maisos nav atrodami tie 100 “inteliģences pārstāvji”, kuri sadarbojās ar vdk un kuru sarakstu VDK iesniedza LTF avīzei “Atmoda”, lai zinātu kas ir kas. To pirms kāda laika stāstīja, rādīja TV3. Tas, kura rokās iedeva šo 100 vdk aģentu, informātoru sarakstu bijis …šokā no tā kuru cilvēku uzvātrdus ir ieraudzījis…jo iepriekš uzticējies!
  Latvijā palikušo čekas maisu (lielākā daļa vdk svarīgu ziņotāju dokumenti nogādāti Maskavā vai vnk sadedzināta) purināšana, maigi sakot, uzjautrina …Ja vēl tos purina pēc 25 gadiem kopš Latvija ir atguvusi neatkarību!
  Un ja vēl Latvijas valsts pilsoņu(!) ievēlētas Latvijas augstākās varas – saeimas deputāts, izbijis Padomju armijas virsnieks (segvārds Haizivs) ādamsons atklāti krievijas tv(!) Latvijas politiķus nosauc par “vaukšķiem” (šādi raksturo arī SEVI!) , gan nosoda ASV bruņoto spēku klātbūtni Latvijā, norādot, ka ASV karavīri nepakļaujas nekādām vietējām pavēlēm, un tādēļ esot teju bīstami. Te nu gribot. negribot jāatceras Krievijas prezidenta teiktais: vdk nekur nepazūd, viņi ir!

 2. Te nu jums ir pilns un objektīvs priekšstats par to, kādi “nacionāļi” mīt Nacionālajā apvienībā.!!!!!

 3. Vai Ministrs Rasnacs pats Atbildēt

  Nav kads Cekas mednieks un komisijas dalibnieku starpa izravejami cekisti? Kurs to butu domajis……………

 4. Laikam Kangeris netika gala ne ar Kristīni Jarinovsku ne ar Dzintaru Rasnaču.

 5. Rasnacs jau noteikti grib Atbildēt

  vispiemerotakos sada komisija, tadus kas intimi saprot lietas butibu. Un kadiem butu vislabaka saprasana sajas lietas ka pasam KGB/FSB personalam? Te vajag ielikt kadu atvalinatu cekas majoru vai generali ka komisajas vaditaju un darbibas noteiceju…. Tads sapratis visu sis lietas butibu un komisijas darbibu notures pareiza virziena!

 6. Pareizi dara.

  Gadījumā, ja Kārlis Kangeris nav gatavs cīnīies, jāiet.

  Kas domāja, ka ar “maisiem” nebūs jāsvīst?

 7. Kangera kunga publiskais paziņojums par zinātniski-pētnieciskā darba – PSRS Valsts Drošības komitejas materiālu apzināšanā un izvērtēšanā – atstāšanu, viņam likto – negaidīto un neparedzēto grūtību izaugšana “no zila gaisa”, organizējot un vadot Komisijas darbu, tikai liecina par to milzīgo bijušo komunistu un viņu biedru ietekmi atjaunotajā Latvijas valstī. Tas parāda, cik svarīgs un nozīmīgs brīvai Latvijai ir šīs Komisijas darbs!! Tas ir vitāli nepieciešams darbs ar sevi, ar saviem trūkumiem – sliktiem ieradumiem un sliktām rakstura īpašībām kā piemēram,- denuncēšanu, bieži vēršoties pret kādu personu tīri personisku iemeslu dēļ (atraidītas jūtas, skaudība un cita mantas iekārošana), jaunu spiegu vervēšanu, bieži citus piespiežot darīt netīrus, cilvēka godu aptraipošus darbus, stučīšanu, čomu būšanu, blatu sistēmu un dažādām citām shēmām, ko mēs esam saņēmuši mantojumā no PSRS. Beidzot pienācis laiks Latvijai attīrīties!!!

 8. musu valsti tadi ka sis ministrs kas par patiesibu tik manami rupejas?

 9. NA ļoti aktīvi uzsākusi vēstures pārrakstišanu savā mērcitē

 10. Vai ir reāli pie varas esot nesoditiem kolaboracionistiem nodrošinat pagatnes objektīvu izpēti?Vai ir normāli ka bijušajiem komunistiem ir tiesības koriģet čekas maisu izpētes komisijas sastāvu.Visieinteresatākie pie čekas maisiem tikt ir šajos maisos esošie un viņu kurātori.Vispār jau ir kauna lieta ka šajos neatkarības gados neesam spējuši nolikt pie vietas bijušos aktivistus,atklāti sakot nav manita pat griba to darīt.

 11. Ne jau Kangera kungam jāatstāj sava Totalitāro noziegumu komisijas vadītāja vieta, bet pašreizējam tieslietu ministram par nespēju vai, personīgi motivētu, nevēlēšanos nodrošināt sekmīgu komisijas darbu, – neapgādājot ar telpām ( komisijai jāsatiekas kafejnīcās ), lieki sarežģot komisijas darba samaksas jautājumu, liekot šķēršļus komisijas zinātniskajam darbam, šaubas rada “nepieciešamā” darbinieku nomaiņa – Jarinovskas nomelnošana un atlaišana, tāpat pēkšņā Jansona kunga tik saprotošā aiziešana uz silto vietu Saeimā un visbeidzot Kangerapubliskais paziņojums par aiziešanu no Komi

 12. Neatkarīga komisija?! Ha, ha, ha, pietiks tak’ Valsts Kontroli, kas štancē materiālus arhīvam….

 13. Nu re, mums uzradies otrs STREļčENOKS, šoreiz Rasnača personā! Vai var būt vēl skaidrāki motīvi, kā neļaut strādāt Totalitāro noziegumu komisijai tās esošā sastāvā! Bet galvenais, ka šoreiz uz vienu roku metas valdības vadītāja Straujuma ar ministru RASNAčU, kopīgi torpedējot komisijas darbu. Vai tad viņa nebija tā, kas apstiprināja šo sastāvu? Nu izrādās, ka kādam no bijušajiem un pie varas esošajiem funkcionāriem ļoti nepatīk esošais komisijas sastāvs, jo tie “negribot strādāt”! Vajadzētu arī Straujumai un Rasnačam 4-5 mēnešus nemaksāt algu un tikai prasīt no viņiem darbu. Tad dziesma būtu pavisam cita, bet skaidrs, ka apakšā noteicošie ir šie politiskie motīvi. Tās ir lustrācijas trūkuma sekas, kas pieļauj ekskomunistiem vai čekistiem netraucēti duļķot ūdeni.

 14. Kangera kungam jau nu nevajadzētu tik ātri dezertēt. Ģenerālim pēdējam jāpaliek ierindā. Ja arī citi tā darīs, kas tad ķidās tos čekas maisus, ko jau sen vajadzēja izdarīt.
  Bet Rasnača kungs acīmredzot ir personiski ieinteresēts komisijas darba traucēšanā.
  Valdībai ar steigu un likuma spēku jānosaka, ka šai komisijai jābūt pilnīgi neatkarīgai ne no vienas ministrijas, ne no vienas instances, ne no viena Rasnača.

Draugiem Facebook Twitter Google+