×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Nemierīgo kāju sindroms. Kas tas ir un kā to ārstē? (6)

Foto-LETAFoto-LETA

“Lūdzu, pastāstiet, kāpēc rodas nemierīgo kāju sindroms un vai to iespējams izārstēt!” vēstulē jautāja MELITA RĪGĀ.

Nemierīgo kāju sindroms nozīmē to, ka cilvēkam rodas nekontrolējama vēlme kustināt kājas, jo tajās ir nepatīkamas sajūtas, kuras kustību laikā mazinās vai pāriet. Šīs pazīmes izpaužas galvenokārt kājās un traucē naktīs, bet var būt arī rokās vai citās ķermeņa daļās.

Kā stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas nodaļas vadītājs asociētais profesors Guntis Karelis, pacienti šajā gadījumā sūdzas par tirpšanu, sāpēm, dedzināšanu un citām nepatīkamām sajūtām, ko dažkārt pat grūti aprakstīt. Ar nemierīgo kāju sindromu biežāk sirgst vecāki ļaudis, bet tas novērojams arī bērniem, grūtniecēm un cilvēkiem ar lieko svaru.

Lasi vairāk žurnālā “Praktiskais Latvietis” 29.lpp. šeit.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Tā to aprakstīt var tas, kuram nav nekādas saprašanas par šo parādību. Pirmkārt, kustības ir pilnīgi kontrolējamas. Tās izsauc vēlme sameklēt kājam (vai rokām) ērtāku poziciju. Un tās nebeidzās tāpec, ka tādas nav. It sevišķi smags gadījums, kad sāpes ir plaukstu locītavās – tad jau noteikti negulēsi un mūksi prom no mājas. Par nožēlu ārstiem ir maz saprašanas par šo parādību (viņi pat ilgi negribējuši atzīt to par slimību). Bet viņa stipri samazina cilvēka efektīvu darbību un pilnvertīgu dzīvi. Jāmāk pilnvertīgi izmantot tos laika brīžus, kad tas nemiers tevi “liek mierā” – tavtaloģija. Tās stundas var noskaidrot tikai pats. Un palīdzēt sev vari tikai pats. Pirmkārt jāsaprot, kas tev kaiš, Arsti jau to nediagnoscēs jespējams ka pat aiz slinkuma.

    • To ka komentētāji ir pasīvi, var nozīmēt tikai to, ka lielāka daļa cilvēku pat nezina, kas vņam kaiš, jo pēc statistikas ar to sirgst ap 25% no pilsoņiem. It sevišķi ir svarīgi lai jaunās mammiņas saprastu, kāpēc bērns ir nemierīgs, un nelietotu drakoniskus mērus.

  2. Selēna un magnēzija trūkums organismā. Lietojiet tos regulāri – palīdzēs. Tie dārgi nemaksā. Ir tāds preparāts, kā “Tilidin” (sk. internetā) var noņemt efektu pilnīgi, bet būs jāmaksā.

  3. Manam bijušajam bija nemierīgo kāju sindroms.Ne pie vienas ilgāk kā gadus piecus neturējās,tad jau es to sindromu mazināju,jo pie manis noturējās 15.Tagad dzirdēju,ka atkal šīs nemierīgas palikušas,bet ir pagājuši tikai trīs gadi.Jā,tu redz kas tik nav tai baltajā pasaulītē.

  4. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

    Šī nepatīkamā sajūta rodas strauja atmosfēras spiediena maiņas rezultātā. To samazina regulāri kopjot kājas, tās nomazgājot ar vēsu ūdeni un apgriežot nagus, nav vēlams staigāt gumijas apavos.

    • Mums nemieriigo kaaju sindroms ir jau triis paaudzees. Piemetaas, kad kaajas l,oti nogurus’as un,ja nevar uzreiz aizmigt. Paliidz pol,u raz’ots ‘Restonum’ un karsta dus’a no veedera uz leju.

Draugiem Facebook Twitter Google+