Nemiernieku pulkvedis: ārpus režīma kontroles ir lielākā daļa Sīrijas 0

Lielākā daļa Sīrijas teritorijas vairs neatrodas prezidenta Bašara al Asada bruņoto spēku kontrolē, 23.septembrī apliecināja opozīcijas Brīvās Sīrijas armijas (BSA) brigādes komandieris pulkvedis Ahmeds Abdelvahabs, vienlaikus norādot, ka režīma gaisa spēku pārākums ir vienīgais iemesls, kāpēc Asada valdība vēl turas pie dzīvības.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30
Lasīt citas ziņas

“Ar ārvalstu palīdzību vai bez tās – režīma krišana ir mēnešu, nevis gadu jautājums,” sacīja Abdelvahabs, kurš, pēc paša teiktā, ir 850 vīru lielas brigādes komandieris.

“Ja mums būtu pretgaisa un prettanku raķetes, mēs ātri vien virzītos uz priekšu,” norādīja pulkvedis. “Arī ja ārvalstis mums tās nedod, mēs tāpat uzvarēsim. Tam būs vajadzīgs vairāk laika. Tas arī viss.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs kontrolējam lielāko daļu valsts. Vairumā reģionu karavīri ir cietumnieki savās kazarmās. Viņi reti kad iziet, un mēs, atskaitot Damasku, visur citur varam pārvietoties brīvi,” apgalvoja Abdelvahabs. “Ja vien mēs izvairāmies no galvenajiem ceļiem, mēs varam brīvi pārvietoties.”

Viņš, pēc paša teiktā, katru dienu Alepo apmeklē BSA līderu sanāksmes, kur tiek doti rīkojumi viņam un citiem bataljonu komandieriem.

Pulkvedis arī apgalvoja, ka joprojām uztur kontaktus ar bijušajiem kolēģiem valdības karaspēkā.

“Noskaņojums ir ļoti slikts,” sacīja Abdelvahabs. “Ja sunnītu karavīri nav dezertējuši, tad tas ir tikai tāpēc, ka viņiem ir bail par savām ģimenēm, kas tiek turētas gūstā. Es spēju atrast drošu patvērumu savai ģimenei, pirms pamest armiju.”

Teju 80% pilsētu un ciematu Turcijas pierobežā atrodas ārpus Damaskas kontroles, apliecināja Londonā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR).

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā SOHR datiem tajā dzīvību ir zaudējuši teju 27 000 cilvēku. Atbilstoši oficiālās Damaskas vērtējumam bojāgājušo skaits ir trīs reizes mazāks.

Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību cenšas panākt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķē Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas.

Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņemot palīdzību no ārzemēm.

Reklāma
Reklāma

Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā – Sīrijas prezidenta Asada – gāšanu.

Kā arābu, tā Rietumu medijos regulāri parādās ziņas, ka bruņotās opozīcijas pusē karo ārvalstu kaujinieki.

Tā Libānas telekanāls “Al Mayadin” augustā brīdināja, ka Sīrija vairāku valstu džihādistiem ir kļuvusi par “jauno Afganistānu”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.