×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

Nemieros Ēģiptē trešdien nogalināti vismaz 525 cilvēki

LETA/AFPLETA/AFP

Ēģiptē trešdien vardarbīgās sadursmēs, kas izraisījās pēc tam, kad drošības spēki Kairā iebruka gāztā prezidenta Muhameda Mursi atbalstītāju protesta nometnēs, nogalināti vismaz 525 cilvēki, ceturtdien pavēstīja amatpersonas.

Iekšlietu ministrija apliecināja, ka nekārtībās dzīvību zaudējuši 43 policisti.

Varasiestāžu dati liecina, ka Kairā demonstrantu apmetnē pie Rabjas al Adavijas mošejas nogalināti 202 cilvēki, bet Gīzas rajonā, kur tika izklīdināta vēl viena demonstrantu nometne – 87.

LETA jau ziņoja, ka trešdien Ēģipti pārņēma vardarbīgas sadursmes, kas izraisījās pēc tam, kad drošības spēki Kairā iebruka divās gāztā prezidenta Muhameda Mursi atbalstītāju protesta nometnēs.

Trešdien Ēģiptē pēc pieredzētajām sadursmēm izsludināts mēnesi ilgs ārkārtas stāvoklis.

Kairā trešdien notikusī drošības struktūru asiņainā izrēķināšanās ar Mursi atbalstītājiem izraisījusi asu pasaules sabiedrības nosodījumu. Vairāku valstu līderi Mursi atbalstītāju protesta nometņu brutālo likvidēšanu nodēvējuši par slaktiņu.

ANO, ASV, Irāna, Katara, Lielbritānija un Turcija paudušas asu nosodījumu tam, ka armijas atbalstītā Ēģiptes pagaidu valdība, pielietojot spēku, likvidējusi divas protesta nometnes, kas pēc 3.jūlija valsts apvērsuma bija izveidotas Kairā.

Musulmaņu brālība vēsta, ka atbilstoši tās datiem nogalināti ir 2200 cilvēki, bet vēl 10 000 – ievainoti.

Ēģiptes pirmais demokrātiskās vēlēšanās ievēlētais prezidents Mursi tika gāzts armijas apvērsumā 3.jūlijā. Apvērsuma rīkotāji arestējuši Mursi un teju visu viņa pārstāvētās Musulmaņu brālības vadību. Kopš apvērsuma Mursi un Musulmaņu brālības atbalstītāji Kairā turpināja nepārtrauktas protesta akcijas. Viņi noorganizēja divas lielas sēdošās demonstrācijas pie Rabjas al Adavijas mošejas un Kairas Universitātes.

Ēģiptes jaunā valdība vairākkārt solījusi demonstrācijas pārtraukt, bet līdz trešdienai tas netika darīts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+