Mobilā versija
+0.3°C
Zigrīda, Zigfrīda, Zigrīds
Trešdiena, 22. novembris, 2017
22. februāris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Premjeram jāmācās necenzētie vārdi, nevis angļu valoda (9)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Māris Kučinskis

Partiju plātīzeru nosapņotai “mazai, bet efektīvai valsts pārvaldei” radušies tādi bojājumi un defekti, ka, pretēji VVF ieteikumam Mārim Kučinskim mācīties angliski, premjeram derētu knaši ņemt privātstundas pie valodnieces Kursītes, kā novālēt stipro, piparoto vārdu karstu ogļu kravu tīrā latviešu valodā. Jāizlamā visi – no politiskās virs­vadības ministru priekšposteņos sēdošiem līdz kantoros aizmigušiem. Pienākošās dramatiskās melnu klekšu ziņas liek spriest, ka pārvaldīšanu sagrābušie nemākuļi sagraus valsti, un nodokļu maksātājiem mati ceļas stāvus – jēziņ balto, kur paliek mūsu nauda!

Sāksim ar izglītību. “Seiles periodā” ministrija to vien dzemdinājusi kā pedagogu algu reformu, bet, kad tajā parādījās zinātniskās fantastikas elementi, kosmisko lidojumu pārtrauca. Tiktāl esam, ka nemākam skolotājiem samaksāt nopelnīto.

Veselības aizsardzībā agrāk prata sniegt tehnisko apkopi vismaz vēža un sirdsslimniekiem, tagad pie daktera palīdzības tiek ar grūstīšanos un, vai nu jauno iekārtojumu sauc par haosu, ārkārtas apstākļiem vai vājprātu, saslimušajam jēdzīgākā izeja ir mierpilna pašārstēšanās ar paļāvību uz dievpalīgu, intensīvā urīnterapija vai iet pie tautas medicīnas pūšļotāja un riebējas.

Pirmstiesas izmeklēšanā esot jāsastopas ar policijas klīnisku nekompetenci un analfabētismu. Pie vainas Policijas akadēmijas aizvēršana krīzes laikā. Tā skaidro ģenerālprokurors, tieslietu, iekšlietu ministri – cilvēki ar teicamu humora izjūtu, jo pēc publikas vēlēšanās vecus jokus atkārtos vēl 10 gadus. Rīgā ir vismaz 10 augstskolas, kur iegūst jurista diplomu, lūdzu, ierīkojiet specifisku kursu, kur poličiem studēt detektīva knifus un līķa apskates standartpraksi!

Attaisnošanās pantiņu zinām no galvas. Traucē resoru barjeras. Nav līdzekļu. Kā govi baro, tā dabū pienu izslaukumā. Bet oficiālai varai taču nepaģērē spēlēt kontrabasu vai vadīt boingu, tikai amatpersonām veikt savus pienākumus. Nu novāciet barjeras, samangojiet naudu, noregulējiet un ieeļļojiet sistēmu, vienreiz sāciet izskatīties pēc pieaugušiem politiķiem! Tāds iespaids, ka valstī kas kust uz priekšu, ja politiskā elite savā krējumpodā spiesta pakļauties kāda šefībai. SVF ved cauri krīzei, OECD liek veidot caurspīdīgu banku uzraudzību, Briseles regulas valdības ballīti ievirza uz normālām sliedēm, un Pasaules bankas eksperti nodiktē, kādas zāles derīgas ielaistām kaitēm visās nozarēs. Paaugstinājām algu nevarīgai valdībai, kas spēj lemt, pārtiekot vien no ārpakalpojumiem. Kad vietējā vadība sabrucinās “Air Baltic”, lidosim ar cepelīniem. Kad gabalos izjuks pēdējais RVR elektrovilciena sastāvs, plāns B paredz pārkāpt šaursliežu dzelzceļa bānītī.

Valdības nemākuļiem vajag lūkot citu biznesu. Darba devēji ir radikāli neapmierināti ar izpildītā kvalitāti un nulles kategorijas kvalifikāciju. Ņemiet slotu, tīriet pilsētu, ejiet pāri Tērbatas ielai, iesitiet roku ar tulpītēm “Saktas” puķu tirdziņā, izmēģiniet “Bed&Breakfast” gultasvietu viesmīlības rūpalu. Varbūt kungi atradīs piemērotāku nodarbošanos.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Primitīvie žurnālisti Atbildēt

  Šoreiz maļ un maļ vienu un to pašu Līcītis.

 2. Atkal tu čekas stučītāj esi uzradies?Vai kādu laiku sabiji Tvaika ielā jebšu kursos / FSB/ Maskavā? Tu pats perfekti pārvaldi mātes vārdus,piesakies padomniekos.

 3. musu Valsts amatpersonas ir tiktal degradejusies ,ka aizmirsusi to ,ka bez nodoklu maksatajiem ari si Valsts nepastaves.Kad beidzot kadu no amatpersonam par nolaidibu sauks pie atbildibas.Cik ilgi tauta tiks mulkota.Neviens saja valsti neko ne redz ne dzird kas notiek varas gaitenos,jo visi jau savstarpeji saistiti roka roku mazga.

 4. Nav jābūt valdības ministram ne deputātam , viss šajā rakstā pateikts , ko domā tauta par visu resoru katastrofālo lejupslīdi valsts mērogā .

 5. nepaaugstinājām algu nevarīgai valdībai, pati sev paaugstināja algas!
  valodas normāli mācās, kad vispār runāt mācās, OK, kad jau dzimtajā valodā runā. un vai tad neviena nav, kurš JAU ko prastu, ka minprežiem un ZOOpreziden†iem, kā šos ieceļ augstā godā, jāmācās valodas, uzvesties pie galda, pucēties un uzvesties pēc bontona?
  nemākat skolotājiem samaksāt nopelnīto. vajag. bet vajag izglītību ar garantiju – kad kādu ievēl par depu†ā†u un izrādās, ka viņš jauc kW ar kWh un neprot nevienu inosrāņu valodu, atpakaļ uz skolu – lai pārmāca pa freijo. un lai brāķdari maksā gan sadarīto skādi, gan par atraušanu no ražõšanas!

 6. Maari,esi vecis,kur’s nesprau’z batonus ausiis,bet saciito dzird ar sirdi! Nemoki savas smadzenes angliskojot sakaamo,bet vnk- pasaki to latviski… Veelu veiksmes,un -klausi savai sirdij… Wolmar..,

 7. Labi teikts! Bet labi apmaksātie ierēdņi neiet mazumā. Jau sen būtu jāreorganizē daudzi kantori, kas noēd budžeta naudu un izdomā sev neaizvietojamību, kaut vai piemēram: Sabiedrības veselības departaments, Veselības aprūpes departaments, Nacionālais veselības dienests, Slimību profilakses un kontroles centrs, Veselības inspekcija uttt.

 8. Jā,jā!Tā nu tas tieši ir! Galvā stāv un neiziet ministres Ozolas slavenā atziņa par jaunatrasto partneri Pētersoni

 9. Varasnesēji tusnīdami gozējas kā padlaikos,
  kad ne par ko nevajadzēja domāt vai atbildēt.
  “Saktas” puķu tirdziņā ar savām augstprātīgajām
  attieksmēm nevienu puķīti nepārdotu.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Pašvaldības reformu ceļā

Gan skolu tīkla reformas, gan ieceres pāriet vidusskolās uz mācībām tikai latviešu valodā vēl nepieciešams rūpīgi pārrunāt ar pašvaldībām. Tā vakar LTV “Rīta Panorāma” teica Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), kurš esot ieradis ļoti rūpīgi ieklausīties tajā, ko saka praktiķi, ziņo LETA. Piemēram, jautājumā par pāreju uz izglītību tikai valsts valodā vidusskolās Kučinskis un viņa pārstāvētais politiskais spēks pēc būtības izmaiņas atbalstot, taču vēl varot būt diskusijas par to, kā nonākt pie mērķa un cik ilgā laikā tiek sasniegts rezultāts. Kučinskis atzina, ka izglītības ministra Kārļa Šadurska piedāvājumu noteikt minimālo skolēnu skaitu ne vien vidusskolās, bet arī pamatskolās un sākumskolās nobremzējušas pašvaldības. Premjers atzina, ka kopumā saistībā ar reformām ir jūtamas bailes no pārmaiņām.

Vai jūs uztrauc atšķirīgi standarti pārtikas produktiem Latvijā un citviet Eiropā?
Draugiem Facebook Twitter Google+