Latvijā
Izglītība

Nemiro: LU rektora vēlēšanu jautājumā jāuzklausa gan Šuplinska, gan Muižnieks0


Ralfs Nemiro.
Ralfs Nemiro.
Foto: LETA/Ieva Makare

Pirms izšķiršanās, kādu pozīciju ieņemt Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanu jautājumā, būtu jāuzklausa gan izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP), gan LU rektora vēlēšanās uzvarējušo pašreizējo rektoru Indriķi Muižnieku, šādu nostāju pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Tikšanās ar Šuplinsku varētu notikt kādā no koalīcijas sadarbības sanāksmēm, savukārt tikšanās ar Muižnieku varētu norisināties “KPV LV” frakcijas sēdē, pieļāva politiķis.

Nemiro norādīja, ka noteikti nepieciešams iegūt sīkāku informāciju, jo par šo jautājumu esot izskanējušas pretrunīgas ziņas. Ministrs skaidroja, ka pašlaik situācija ir zināma “ģenerālās līnijās”, bet situācijas detaļas viņš pagaidām labi nezina.

Tāpat šo jautājumu vajadzētu pārrunāt koalīcijas sadarbības sanāksmē, piebilda Nemiro.

Kā ziņots, Šuplinska norādījusi, ka viņas rekomendācija būs neapstiprināt Muižnieku LU rektora amatā, bet gala lēmuma pieņemšana tiks atstāta valdības ziņā, kurai tikšot nodots Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) atzinumus par konstatētajiem pārkāpumiem.

IKVD vadītāja Inita Juhņēviča pastāstīja, ka dienests pārbaudē konstatējis nepilnības LU Satversmes pārstāvju ievēlēšanas procedūrā, noteiktu ievēlēšanas procesu reglamentējošu dokumentu neesamību un termiņu neievērošanu.

Pirmo balsojumu par Muižnieku pavadīja skandāls un pretrunīgi vērtējumi. 24.maijā LU Satversmes sapulcē Muižnieks savāca 141 balsi, bet 143 nobalsoja pret viņu. Muižnieka pasludināšana par ievēlētu pie šāda balsu sadalījuma raisīja neizpratni daļā sabiedrības. Pēc tam tika rīkots atkārtots balsojums, kurā uzvarēja Muižnieks.

LU prorektore Ina Druviete uzsvērusi, ka LU rektora vēlēšanas ir notikušas atbilstoši likumam, LU Satversmei un tās bijušas tiesiskas, demokrātiskas, atklātas un pilnībā leģitīmas, tādēļ Šuplinska tiek aicināta rektora Muižnieka kandidatūru virzīt apstiprināšanai rektora amatā valdībā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Pabriks: Redzot zemessargu pārliecību, Latvijas robežas neviens neaizskars
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kurzemes pusē vīrietis ar āmuru nosit radinieci 1
10 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Vēsturiski auto, amatpersonas un “Baltijas ceļa” dalībnieki
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO: Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs Jūrmalas posmā sasniedz astotdaļfinālu
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Viļņā “Baltijas ceļa” gadadienā sadodas rokās vairāk nekā 12 000 cilvēku
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Sekojot Baltijas valstu paraugam, tūkstošiem “Honkongas ceļa” dalībnieku apliecina savu vienotību
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Lucavsalā notiek grupas “Skyforger” metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” atjaunotais uzvedums
1 stunda