Ekonomika
Bizness

Nemiro pastāsta, kas tieši viņam nepatika “Latvenergo” padomes darbā0


Ralfs Nemiro.
Ralfs Nemiro.
Foto: LETA/Paula Čurkste

AS “Latvenergo” atceltā padome nepietiekami strauji risināja jautājumu par “Sadales tīkla” tarifu samazināšanu, ceturtdien intervijā Latvijas Radio pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Viņš skaidroja, ka lēmums atlaist “Latvenergo” padomi pieņemts, ņemot vērā trešdien, 19.jūnijā, saņemto dienesta ziņojumu, kas ietver padomes darba izvērtējumu.

“Pieņēmu izšķirīgu lēmumu, izejot no dienesta ziņojuma, kuru saņēmu vakar,” sacīja ministrs, piebilstot, ka ceturtdien sniegs arī skaidrojumu Ministru prezidentam par attiecīgo lēmumu.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka attiecīgā dienesta ziņojuma saturu nevar atklāt, jo tas ietver sensitīvus koncerna datus.

“Nav nekāda krīze,” piebilda Nemiro.

Tajā pašā laikā, pēc Nemiro teiktā, ka atlaistā “Latvenergo” padome nepietiekami strauji risināja jautājumu par “Sadales tīkla” tarifu samazināšanu, kā arī vairāki uzņēmuma rādītāji varētu būt uzlabojami.

“Sabiedrībai sadales tarifi ir ļoti būtiski. Sadales tarifu jautājumi varētu būt aktīvāk risināti. Līdz ar to jaunā padome varētu ar to nodarboties aktīvi,” viņš teica.

Ministrs arī norādīja, ka atlaistās padomes locekļiem būs iespēja pieteikties konkursā uz padomes locekļu amatu un nav arī izslēgta iespēja, ka viņi atkārtoti tiks iecelti.

“Iepriekšējai padomei es noteikti saku paldies par darbu. Nav tā, ka kāds tiktu novērtēts ļoti slikti,” minēja Nemiro.

“Latvenergo” padomes priekšsēdētāja amatā iecelts Pāvels Rebenoks

AS “Latvenergo” padomes priekšsēdētāja amatā iecelts Pāvels Rebenoks, teikts kompānijas sniegtajā informācijā biržai “Nasdaq Riga”.

Vienlaikus padomes priekšsēdētāja vietnieka amatā iecelts Renārs Degro.

Savukārt “Latvenergo” pagaidu padomes revīzijas komitejā strādās Degro un Kristaps Stepanovs.

Kompānijas pārstāvji arī atzīmē, ka pamatojoties uz Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumu jaunā padome ievēlēta uz pagaidu termiņu līdz Ekonomikas ministrija konkursa kārtībā izvēlēsies jaunus padomes locekļus.

“Atbilstoši akcionāra uzdevumam jaunajai padomei jāpaātrina sāktā efektivizācijas programma, lai sasniegtu konkurētspējīgu elektroenerģijas tarifu nodrošināšanu Latvijas ekonomikā, un nodrošinātu atjaunotu skatu uz koncerna attīstību,” sacīts paziņojumā.

Kompānijas pārstāvji arī atzīmē, ka Rebenoka līdzšinējā darba pieredze iekļauj darbu Rīgas brīvostas pārvaldē valdes locekļa amatā, darbu Ekonomikas ministra birojā ministra padomnieka amatā, darbu “Rebenoks&Vilders” zvērinātu advokātu birojā zvērināta advokāta un zvērinātu advokātu biroja vadītāja amatā, darbu “Olainfarm” padomes priekšsēdētāja amatā, darbu “PricewaterhouseCoopers” Juridiskās nodaļas vadītāja amatā, kā arī darbu AS “Rīgas jūras līnija” padomes priekšsēdētāja vietnieka amatā.

Degro darba pieredze iekļauj darbu SIA “KPMG Baltics” un SIA “Ernst & Young Baltic”, kā arī darba pieredzi kredītiestādēs iekšējā auditora amatā kopš 2009.gada.

Dergo 2011.gadā sāka darbu “Rigensis Bank” Iekšējā audita daļas vadītāja amatā, bet kopš 2013.gada viņš ir bankas risku direktors un no 2017.gada – bankas valdes loceklis.

Stepanovs kopš 2012.gada ir Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācijas valdes loceklis, kā arī Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis.

Tāpat “Latvenergo” padomē iecelta Inese Kublicka, kuras iepriekš bijusi Ekonomikas ministra biroja vadītāja, strādājusi Latvijas Televīzijā, ieņemot Raidījumu redakcijas vadītājas un Raidījumu daļas projektu vadītājas amatus, kā arī bijusi “Cēsu alus” Mārketinga nodaļas vadītāja.

“Latvenergo” padomē iecelts arī Artūrs Šnoriņš, kura darba pieredze iekļauj darbu SIA “Baltic Blues LV” direktora vietnieka amatā un darbu SIA “Via Hansa Tours”.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka trešdien, 19.jūnijā, tika atlaista “Latvenergo” padome.

Atlaistajā padomē kopš 2016.gada darbojās bijušais ”DNB bankas” vadītājs Latvijā Andris Ozoliņš, Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” valdes loceklis, Slovākijas pilsonis Martins Sedlackis, Ekonomikas ministrijas bijušais valsts sekretāra vietnieks un lidostas “Rīga” bijušais valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš, Finanšu nozares asociācijas (iepriekš Latvijas Komercbanku asociācija) bijušais prezidents un AS “Valsts nekustamie īpašumi” padomes loceklis Mārtiņš Bičevskis, kā arī bijusī “RB Rail” valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa.

Atlaistās padomes vietā iecelta pagaidu padome, kuras sastāvā ir ekonomikas ministra padomnieks Pāvels Rebenoks, ministra biroja vadītāja Inese Kublicka, Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis Kristaps Stepanovs, AS “Rigensis Bank” valdes loceklis Renārs Degro un Artūrs Šnoriņš.

“Latvenergo” ir valsts kapitālsabiedrība, kuras akciju turētāja ir Ekonomikas ministrija.

Akcionāra intereses pārstāv Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis.

“Latvenergo” koncerna mātesuzņēmuma auditētais apgrozījums pagājušā gadā bija 435,199 miljoni eiro, kas ir par 12,7% mazāk nekā 2017.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 41% un bija 212,733 miljoni eiro.

Savukārt “Latvenergo” koncerns pērn strādāja ar 878,008 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2017.gadā, bet koncerna peļņa saruka 4,2 reizes un bija 75,955 miljoni eiro.

Saistītie raksti

“Latvenergo” nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu.

“Latvenergo” obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Garantētajās atlīdzībās “PNB klientiem” izmaksāti 49 miljoni eiro
20 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Kur nauda, tur strīdi. Izgaismojas atkritumu biznesa uzņēmuma vadības nesaskaņas
21 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Ādažos atvērts pirmais gastrobārs “Klaips”
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO: Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa
9 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs Jūrmalas posmā sasniedz astotdaļfinālu
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Viļņā “Baltijas ceļa” gadadienā sadodas rokās vairāk nekā 12 000 cilvēku
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Sekojot Baltijas valstu paraugam, tūkstošiem “Honkongas ceļa” dalībnieku apliecina savu vienotību
12 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Lucavsalā notiek grupas “Skyforger” metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” atjaunotais uzvedums
8 stundas