Ekonomika
Bizness

Nemiro paziņo, vai Latvijai jāpiedalās izstādē “Expo 2020 Dubai”0


Ralfs Nemiro.
Ralfs Nemiro.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijai ir jāpiedalās nākamgad Dubaijā gaidāmajā starptautiskajā izstādē “Expo 2020 Dubai”, tomēr gala lēmumu par to decembrī pieņems Ministru kabinets, aģentūrai LETA sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Šā gada 22.oktobrī jautājums par “Expo 2020 Dubai” tika skatīts valdības sēdes slēgtajā daļā.

Nemiro gan neatklāja runātā detaļas, vien piebilda, ka Latvija neatsakās no dalības izstādē, bet tiks meklēts cits risinājums, kā to nodrošināt.

Valdība uzdeva Ekonomikas ministrijai (EM) vienoties ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) par esošā līguma izbeigšanu, kas paredzēja, ka uzņēmēju biedrība rīko Latvijas dalību izstādē.

Nemiro stāstīja, ka joprojām nav pieņemts lēmums par to, vai Latvija piedalīsies vai nepiedalīsies “Expo 2020 Dubai”, bet šis jautājums Ministru kabineta dienaskārtībā varētu nonākt decembrī.

“Risinājumi joprojām tiek meklēti, un tie tiks piedāvāti valdībai. EM nostāja vienmēr bijusi, ka Latvijai ir jāpiedalās, bet ir jautājums par to, kādā apmērā un par kādiem līdzekļiem. Manuprāt, Latvijai ir jāpiedalās izstādē, jo tas dod papildus iespējas apgūt jaunus tirgus,” uzsvēra Nemiro.

Iepriekš valdība lēma Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē no budžeta veltīt nedaudz virs četriem miljoniem eiro. Ministrija LTRK projekta realizācijai bija pārskaitījusi valsts budžeta līdzekļus 499 373 eiro apmērā.

Ministrija kopumā par 2018.gadā un šā gada pirmajā pusgadā veiktajiem uzdevumiem ir attiecinājusi izmaksas 222 598 eiro apmērā.

Neiztērētie budžeta līdzekļi par gatavošanos dalībai izstādē tiks ieskaitīti EM kontā.

Iepriekš līguma laušanu ar LTRK ministrijā skaidroja ar deleģēšanas līguma administratīvi juridisko modeli, kas šāda projekta sagatavošanai ir pārāk smagnējs, laikietilpīgs un neefektīvs gan LTRK kā izpildītājam, gan EM kā procesa uzraugam.

“Noslēgtais deleģēšanas līgums, kurā LTRK uz projekta laiku pārņem valsts pārvaldes funkcijas un atbilstoši ievēro normatīvos aktus kā valsts pārvaldes institūcija, šāda projekta realizēšanai ir bijis milzīgs izaicinājums. Šobrīd jāsecina, ka normatīvais regulējums, kas jāievēro, lai LTRK varētu rīkoties ar valsts budžeta līdzekļiem, ir nepiemērots šāda mēroga projekta realizēšanai,” atzina ministrijā.

Tāpat EM norādīja, ka projekta realizēšanā konstatētie riski sasnieguši kritisku līmeni, kas apdraud projekta realizāciju pieņemamā kvalitātē un līdz ar to arī efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu.

Izstādes atklāšana plānota 2020.gada 20.oktobrī, savukārt valstu paviljonu iekšdarbiem jābūt pabeigtiem līdz 2020.gada jūlijam. Latvijas paviljona būvniecības process vēl nav uzsākts – līgumi par būvniecību un konstrukciju ražošanu līdz šim nav noslēgti, līdz ar to ir palicis kritiski maz laika paviljona būvniecībai.

Vienlaikus valdība uzdeva līdz šā gada oktobra beigām EM kopā ar Finanšu ministriju un Iepirkumu uzraudzības biroju izvērtēt alternatīvas iespējas Latvijas dalības izstādē “Expo 2020 Dubai” organizēšanai.

Saistītie raksti

“Expo 2020” Dubaijā norisināsies no 2020.gada 20.oktobra līdz 2021.gada 10.aprīlim. Plānots, ka tajā piedalīsies 190 valstis.

Ministru kabinets 2018.gada augustā lēma deleģēt LTRK organizēt Latvijas dalību izstādē “Expo 2020 Dubai”.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Bankas pastiprinātas uzraudzības režīmā apkalpos Lembergu un iestādes, kas pakļautas ASV sankcijām
12 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO: Aptaujā noskaidroti biežākie pārkāpumi uz dzelzceļa pārbrauktuvēm
12 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Pārvaldnieks: Arī Rīgas brīvosta pametīs Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Dižojieties, ka esat latvieši!” INTERVIJA ar baltu valodu pētnieku Alvīdu Butkus
Intervija 2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Laika apstākļus nākošnedēļ noteiks ciklonu darbība: kļūs siltāks un biežāk līs
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Sensācija izpalika – Latvijas florbolistes netiek pusfinālā
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Rīgas un Ventspils ostas nodod valsts pārvaldībā: noraida visus Saeimas opozīcijas deputātu priekšlikumus
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Lemberga sieva lūdz Trampam un Latvijas amatpersonām skaidrot, kāpēc noteiktas sankcijas pret viņu un bērniem 3
8 stundas