Ekonomika
Bizness

Nemiro: Pēc OIK atcelšanas elektrības rēķini 2020.gadā varētu sarukt par 20%1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Makare/LETA

Pēc obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanas elektrības rēķini 2020.gadā varētu samazināties par 20%, aģentūrai LETA atzina ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Viņš norādīja, ka Ekonomijas ministrijai līdz 31.martam ir jāsagatavo dokumenti OIK atcelšanai un tas tiks izdarīts. Plānots, ka dokumenti tiks iesniegti izskatīšanai nākamnedēļ gaidāmajā valdības sēdē.

Tomēr patlaban ir ieildzis OIK atcelšanas juridiskais izvērtējums, ko veic auditorkompānija “KPMG”. “Kompānija atsūtīja izvērtējuma uzmetumu, ko lūgsim pielabot, jo daži apsvērumi tika pausti iespējamības formā, lai gan mēs vēlamies precīzu izvērtējumu,” piebilda Nemiro.

Vaicāts, vai Ekonomikas ministrija piedāvās valdībai gala termiņu, kurā paredzēts attiekties no OIK, ekonomikas ministrs atzina, ka vispirms ministrija izpildīs Saeimas doto uzdevumu par dokumentu sagatavošanu OIK atcelšanai līdz 31.martam. Papildus valdībai tiks lūgti divi mēneši laika, kurā ministrija izstrādās pilnīgu plānu OIK atcelšanai. Kad valdība apstiprinās arī to, Ekonomikas ministrija izstrādās normatīvus, ko iesniegs apstiprināšanai valdībā līdz šā gada beigām.

“OIK var atcelt momentā, brutāli to izņemot no Elektroenerģijas tirgus likuma, bet tādējādi jārēķinās, ka augs elektrības vairumtirdzniecības cena, siltumenerģijas cena un Eiropas Savienības varēs sākt pret Latviju pārkāpuma procedūru par “zaļo” mērķu nesasniegšanu,” pauda ministrs.

Tāpēc Nemiro rosina OIK likvidēšanas jautājumu skatīt kompleksi. Viņš piebilda, ka elektrības rēķinos elektroenerģijas cena ir trešdaļa, elektrības sadale – vairāk nekā trešdaļa, bet OIK ir mazākā daļa no gala cenas.

Saistītie raksti

“Mēs skatīsim visas šīs sadaļas, lai elektrības rēķini samazinātos. Precīzi aprēķini vēl nav, bet mērķis ir panākt, ka elektrības rēķini visiem patērētājiem samazinās par 20%. Tomēr rēķinu samazinājums būs iespējams tiki tad, kad stāsies spēkā normatīvi, kuru izstrādei ir nepieciešams gads. Iespējams, izmaiņas varētu stāties spēkā ar 2020.gadu,” sacīja Nemiro.

LETA jau vēstīja, ka Saeima šā gada janvārī pēc Zaļo un zemnieku savienības rosinājuma pieņēma aicinājumu Ekonomikas ministrijai izstrādāt normatīvus elektroenerģijas OIK atcelšanai.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbi veikti par 54,4 miljoniem eiro
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Drīz mainīsies banku darbības regulējuma sistēma. Kurš šo izmaiņu dēļ cietīs visvairāk?
7 stundas
LE
LETA
Ekonomika
PTAC piemērojis 50 000 eiro sodu “Latvijas hipotēkai” par negodīgu komercpraksi
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Raudāju ikreiz, kad domāju par pamestajiem…” Linda Penēze bērnu slimnīcā izveido auklīšu dienestu
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Par ko mums stāsta šīs divas karjeras – Rotko un Porziņģa?
39 minūtes
SK
Skaties.lv
Veselam
Stradiņa slimnīcā jauna iekārta vēža ārstēšanai ar staru terapiju
44 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Plūdu dēļ slēgts Venēcijas Svētā Marka laukums
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Kā izskatīsies izgaismotais Brīvības piemineklis?
1 stunda