Tūristi Rīgā.
Tūristi Rīgā.
Foto: Zane Bitere/LETA

Nemiro: Tūristu skaits no Ķīnas nākamgad Baltijas valstīs varētu sasniegt 80 000 1

Tūristu skaits no Ķīnas nākamgad Baltijas valstīs varētu sasniegt 80 000, trešdien pēc piektā Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu augsta līmeņa tūrisma foruma žurnālistiem sacīja ekonomikas Ralfs Nemiro (KPV LV).

Reklāma
Reklāma
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Lasīt citas ziņas

Ministrs norādīja, ka patlaban Baltijas valstis gada laikā apmeklē apmēram 60 000 tūristu no Ķīnas, bet nākamgad šis skaits jau varētu sasniegt 80 000, ko plānots panākt aktīvāk veicinot valstu sadarbību.

Viens no mērķiem ir aktivizēt čarterreisus.
CITI ŠOBRĪD LASA

Iepriekš Valsts drošības dienestā norādīja, ka būtu lielāka uzmanība jāpievērš Ķīnas aktivitātēm Latvijā. Vaicāts, vai tūrisms ir viena no jomām, kur šī piesardzība būtu jāievēro, Nemiro sacīja, ka patlaban pastāv dažādi drošības riski attiecībā uz investoriem lielos projektos, tomēr tūrisma forumā runāts par tūristiem, kas brauc uz Latviju atpūsties.

Pēc foruma kopīgajā preses konferencē ar Ķīnas kultūras un tūrisma ministru Luo Šuganu ekonomikas ministrs norādīja, ka Latvijai un Ķīnai būtu aktīvāk jāsadarbojas kultūras jomā, kur viens solis jau sperts, Rīgā atverot Ķīnas kultūras centu.

Savukārt Ķīnas kultūras un tūrisma ministrs norādīja, ka praktiski soļi abu valstu sadarbībā ar Nemiro tika pārspriesti šā gada aprīlī, kad ekonomikas ministrs viesojās Ķīnā, bet šajās dienās tika pārrunāts jautājums par padziļinātāku sadarbību kultūras un tūrisma jomās.

Luo piekrita ekonomikas ministram, ka būtu jāpaplašina transporta maršrutu skaits un jānodrošina labāka savienojamība, piemēram, nodrošinot tiešos čarterreisus.

Tāpat Ķīna ir gatava interneta resursos veicināt Latvijas dabas un tūrisma atpazīstamību.

Vienlaikus Ķīnas ministrs atzina, ka šajās dienās viesojoties Rīgā un diskutējot ar tūrisma nozares pārstāvjiem, secināts, ka vēl nepieciešams attīstīt piecus aspektus – tūrisma politiku, tūrisma infrastruktūru, sadarbību tūrisma komercijā, nodrošināt savienojamību, kā arī veicināt kontaktus cilvēku un tautu starpā.

Jau ziņots, ka trešdien Rīgā norisinās viens no Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu 17+1 formāta sadarbības pasākumiem – piektais Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu augsta līmeņa tūrisma forums.

Foruma vadmotīvs ir savienojamība jeb ciešāku sakaru veidošana, ar uzsvaru uz trim sadarbības jomām – kultūras sakari, sadarbība digitālajā jomā un tiešie sakari, ko veido aviosatiksme un transporta sakari.

Reklāma
Reklāma

17+1 formāts ir Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu sadarbības formāts, kas paredz veicināt Ķīnas sadarbību ar 17 Eiropas valstīm – Čehiju, Igauniju, Ungāriju, Latviju, Lietuvu, Rumāniju, Slovākiju, Slovēniju, Bulgāriju, Horvātiju, Poliju, Ziemeļmaķedoniju, Melnkalni, Serbiju, Albāniju, Bosniju un Hercegovinu, Grieķiju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.