×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
20. jūlijs, 2017
Drukāt

“LA” saimniekdetektīvs: Ņemot kredītu, ieķīlā kaimiņienes māju (27)

Foto-Valdis SemjonovsFoto-Valdis Semjonovs

Pensionētajai rīdziniecei Gitai Karlsbergai vecumdienās draud izlikšana no viņas vecāku pēckara gados uzceltās ģimenes privātmājas, kurā viņa nodzīvojusi teju pusgadsimtu.

Pēc zemesgrāmatas datiem redzams, ka māju, kurā viņa gan joprojām dzīvo, pagājušajā gadā tiesu izpildītāja rīkotajā izsolē jau nopircis cits īpašnieks.

Līdz tik bēdīgam iznākumam Gitu Karlsbergu novedis pirms septiņiem gadiem noslēgtais ķīlas līgums. Pēc tā īpašums – māja un 601 kvadrātmetrs zemes Imantas ielā 25 – bijis ieķīlāts “Parex bankā” 60 441 lata jeb 86 000 eiro vērtībā kā nodrošinājums bankas izsniegtajam kredītam kaimiņos – Imantas ielā 27 dzīvojošai Andai Abrickai.

Starp Andu Abricku un “Parex banku” noslēgtajā līgumā lasu, ka aizdevums viņai izsniegts dzīvokļa iegādei Rīgā, Stiebru ielā 3 – 17. Bet, tā kā aizdevums netika atdots, banka, pēc “Parex” sabrukuma jau “Reverta”, cēlusi prasību tiesā pret Andu Abricku un Gitu Karlsbergu par parāda piedziņu. Tiesa nolēma piedzīt no A. Abrickas parādu, vēršot piedziņu pret Gitai Karlsbergai piederošo māju Imantas ielā 25.

Liktenīgie paraksti

Gita Karlsberga man teic, ka ar Andu Abricku viņai nekādas sarunas par mājas ieķīlāšanu nekad nav notikušas. “Kaut arī man jau rit 83. mūža gads, es vēl esmu pie pilna prāta. Un skaidri zinu, ka savā mūžā nekādus ķīlas līgumus neesmu parakstījusi,” skaidro viņa. Pensionāre gan mēģinājusi apstrīdēt šo tiesas lēmumu, norādot, ka nav noslēgusi ne ķīlas līgumu, ne īpašuma apdrošināšanas līgumu, ko šādos darījumos pieprasa kredīta devējs, tāpat nav parakstījusi nostiprinājuma lūgumu hipotēkas nostiprināšanai zemesgrāmatā. Kā viņa apgalvo, paraksti visos dokumentos esot viltoti, tāpēc māja viņai izkrāpta. Pensionāre lūgusi veikt rokraksta ekspertīzes Latvijas Neatkarīgo ekspertu asociācija, kas atzinusi, ka liktenīgo ķīlas līgumu viņas vietā patiešām parakstījusi cita persona. Tāpēc prasījusi tiesai atzīt šo līgumu par spēkā neesošu, kā arī dzēst zemesgrāmatā reģistrēto hipotēku. Taču visas Gitas Karlsbergas prasības tiesa noraidījusi.

Valsts ekspertīžu birojs, kurā pēc tiesas pasūtījuma veikta parakstu pārbaude, atzinis pretējo – ķīlas līgumu parakstījusi Gita Karlsberga. Arī nostiprinājuma lūgumu hipotēkas nostiprināšanai zemesgrāmatā parakstījusi viņa, turklāt zvērinātas notāres klātbūtnē.

Uz jautājumu, kā viņas personas dati varēja tapt zināmi bankā, ja bankā nav bijusi un neko nav parakstījusi, sirmā kundze rausta plecus. Taču tincinot viņu ilgāk, atklāj, ka savulaik, noslēdzot aizdevuma līgumus, vairākkārt aizdevusi nelielas naudas summas akciju sabiedrības “Bestbrok” reģionālajam direktoram Aināram Sūnam, kurš solījis tās atdot ar procentiem. Tā viņa cerējusi nopelnīt mazliet naudas iztikai un zālēm, ņemot vērā niecīgo pensiju. Gita Karlsberga visās likstās tagad vaino Aināru Sūnu, kurš, pēc viņas domām, viņu tīšām maldinājis un ļaunprātīgi izmantojis viņas uzticību.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Nuja jā , jaunais īpašnieks nopirka maju to neapskatījis !!! Te jau kaķim jāsmejas . Katrā ziņā PAREX bankai tas nav vienīgais šāds gadījums ar valsts atbalstu !

 2. Andris, izmeklētājs Atbildēt

  Latvija ir bandītiska valsts. Šāgu gadījumu ir daudz, kad vilto parakstu un izkrāpj īpašumu. Policija negib un nevēlas izmeklēt krāpšanu un prokuratūra neko nedara, lai nodibinātu taisnību.

  Tik vienkārša izpratne – notārs prasa katram klientam uzrakstīt ar savu roku vārdu un uzvārdu un parakstīties. Ja nav ievērota procedūra, pie kriminākatbildības jāsauc notārs kā krāpšanas dalībnieks. Esmu parakstījusie pie notāra, bankās, pie sakaru operatoriem, visur prasa uzrakstīt vārdu un uzvārdu, kas tur nav skaidrs.

  Policiju ir jāsoda par nolaidību un nozieguma slēpšanu.

 3. Kaut kāds murgs! Kur tad ir tā mūsu taisnīgā tiesu sistēma,kad nevar palīdzēt vecam cilvēkam,kaut arī skaidri redzams,kad viņa ir atkal kārtējais mahinātoru upuris.Daudz ”’vārāmies” par Krieviju,bet neredzam vai negribam redzēt šīs nenormālās izdarības pašu zemē. Kauns un negods mūsu tiesām un ministram,par kādu taisnību visiem viņi runā? Sapuvusi sistēma un viss,un visādi blēži tikai ”rullē”!!!

  • Liekaties nu mierā- tante taču pati ir sākumā Aināram Sūnam dažas reizes pret procentiem aizdevusi naudu, jo gribējusi mazliet nopelnīt. Tālāk, vairāk- izdomāja ieķīlāt māju, summa liela, aizdeva Sūnam, domādama, ka būs gudra un pelnīs lielo piķi. To pašu izdarīja arī viņas meita ar dzīvokli Rīgā un tāpat visu naudu un dzīvokli pakāsa. Skaidrs, ka Sūna un Abricka viņas uz to vēl pamudināja ar pierunāšanu un rozā nākotnes iztēlošanu, bet pie vainas tomēr ir pašu cietušo bezgalīgā alkatība un muļķība. Te internetā daži ir tā pārņemti, ka aicina cietušajām saziedot naudu. Jā, cilvēkiem, kam tā vajadzīga veselībai vai tiem, kurus skārusi ugunsnelaime, es ar abām rokām esmu par, bet ne tik glupām sievietēm, kuras to, kas viņām ir bijis, vieglu roku uzdāvinājušas veikliem mahinatoriem.

 4. Jā ….PATIEŠĀM LATVIJA IR “TIESISKA” VALSTS ,KURU VADA KOMUNISTISKĀ GENOCĪDA ĪSTENOTĀJI, DAUDZU MILJONU NEVAINĪGU CILVĒKU – MAZU BĒRNU ,SIEVIEŠU UN GUNĀRA ASTRAS SLEPKAVAS : AIVARS LEMBERGS UN AUGUSTS BRIGMANIS! UZ TIESU !! VISTRAKĀKAIS, KA NESODĪTĀ SLEPKAVOŠANA TURPINĀS….UZ TIESU SLEPKAVAS !!!!

 5. Un kāpēc gan “žurnālists nevar komentēt vai apšaubīt tiesu spriedumus”? It sevišķi, ja ir aizdomas par negodprātīgu, noziedzīgu rīcību. Tikko žutnālā IR bija minēts, ka tiesa ietekmēya Lemberga interesēs. To arī “nevar”?

  • Tu nu gan taa kaa no meeness nokritis. Laviize tak vienmeer ir bijusi lemburga kabatas aviize. Tomeer vai ta nu shais tur iipashiigi buus iesaistiits. Parasta shiveriigaa daaminja no trekno gadu krediitu burbulja laikiem un parasta stulba pensene, kas nesajeedz ko paraksta. Kur tur lemburgs?

  • Tu taa kaa no meeness nokritis. LA tak vienmeer ir bijusi lemberga uzpirkta. Tikai shajaa gadiijumaa tu lembergu piepin nepamatoti. Nu zagliiga shiveriiga daama no treknajiem gadiem, nu duma pensionaare, kas nesajeedz ko paraksta. Kaads tur lembergs? shis savu pikji apaljaakos dariijumos sazog.

 6. LA zhurnaalisti paarstedzoshaa kaartaa attureejushies paardrukaat visus tos melu pluudus, ko staasta gita karlsberga un ko sadrukaajushi citi zinju meediji. Tas ir negaidiiti no latvju dzeltenajiem zhurnaalistiem, un slaveejami. Tomeer tie dazhi uzspreegaajumi rakstaa arii nav par teemu. Ko abricka dariija ar krediitu, nopirka vai nenopirka dziivokli, krediits uz diviem gadiem vai divdesmit – tam nav pilniigi nekaadas saistiibas ar karlsbergas maajas iekjiilaashanu (un sekojosho pakaashanu), par ko taa lielaa breekshana notiekaas.

 7. Valsts vīru atbalstīta zagšana, un visiem pofig, ka sirmā kundze ir vienīgā nevainīgā cietēja!

 8. Latvija, diemžēl, pēc izlasītā raksta VAIRS NAV DROŠA VALSTS!!! ATKAL TIEK APKRĀPTS VECS CILVĒKS! TAS NOTIEK JAU KURO REIZI UN VISS CAURI! EJ, KUR GRIBI! NEVIENS NEMEKLĒ KRĀPNIEKA NODARĪTO POSTU VIŅU NOTIESĀJOT, BET VĒL APSTRĪD APZAGTĀS KUNDZES TEIKTO, IT KĀ CILVĒKS NEZINA, KO UN KUR IR DARĪJIS!!! ARĪ TIESA ZAGĻA PUSĒ!!! LAIKAM ZAGLIM DAUDZ NAUDAS!!! LATVIEŠI IR VIENREIZĒJI NEKAUNĪGI UN NEŽĒLĪGI! KUR SŪNAS ATBILDĪBA PAR DATU SNIEGŠANU BANKAI BEZ KUNDZES ATĻAUJAS??????? BARDAKS PILNĪGI VISUR!

 9. taču meita. Rasnačs arī tur bija?

 10. Ka Rasnača NA ir likuma ietveros aizsargāta atsavinātāju partija. Nav brīnums, ka pasaulē runā par latvijas tiesu tā kā runā! Nav brīnums, ka investori no Latvijas izvairas.

  • Nav brīnums, ka krievnacisti tik neganti vārās pret Nacionālo Apvienību, jo tās ir vienīgā partija, kurai rūp latviska Latvija.

   • Ja tā būtu patiesi, tad tiešām labi, bet tās NA Gerharda importa ”nelegālās” mēslu čupas un NA Rasnača tieslietas ar šķībiem nesasaliktiem likumiem un tiesu izpildītājiem liecina par kaut ko citu – nevēlēšanās savas ministrijas sakārtot kā paraugu latviskai Latvijai – nu nevēlas…

   • dumš kā zābaks.

   • Tā ir, “latviska Latyvija”badītisku rīcību mērcē, Maksātnespējas advok\atu mērcē.

    Kamēr Latvijā būs NA (TB/LNNK) un Saskaņa – Latvija iesa postā, vēl dzīļākā, kā ir.

    Tā, “troļļu sitējs.

 11. Ka Rasnača NA ir likuma ietveros aizsargāta atsavinātāju partija. Nav brīnums, ka runā par latvijas tiesu tā kā runā!

 12. Kur Latvijas NA Rasnačš kā tielietu ministrs un kāda viņa organizētā kārtība, ja var ieķīlāt kaimiņu māju ( protams, ja tā ir patiesība)? Varbūt turpat, kur NA Vides ministrs Gerhards ( Nezinītis) ar ievestajām mēslu čupām…

 13. Tā ir Latvija. Tiesiska valsts- sūdbedre

 14. Un vēl runā kas notiek Krievijā-latvieši vēl nekaunīgāki .

 15. KAS NOTIEK AR TIEM TIESAS IZPILDITAJIEM KAUTKADS MURGS VINUS JASAK SODIT TAD JAU NESAM VAIRS DROSI KUR DZIVOJAM KA KADS NESADOMA IEKILAT ARI MUSU DZIVOKLUS UN VISS OK

Draugiem Facebook Twitter Google+