×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. janvāris, 2015
Drukāt

Mediķi nenoraida “Saskaņas” draudzību. “Pārrunu priekšmets” varot būt arī nauda (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Kaut gan Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padomes pārstāvju vidū nebija absolūta vienprātība par sadarbības līguma slēgšanu ar partiju “Saskaņa”, tomēr lielākā daļa nobalsoja, ka līgums ir jāslēdz.

Šis ierosinājums nāk no “Saskaņas” valdes priekšsēdētāja Nila Ušakova, un arodorganizāciju pārstāvji to atbalstīja. “Saskaņa” bija vienīgā partija, kas no visām 12. Saeimā ievēlētajām partijām atsaucās LVSADA vēstulē izteiktam aicinājumam nodrošināt, lai Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz augsta līmeņa veselības aprūpi kļūst par prioritāti un ne vēlāk kā 2020. gadā veselības aprūpei tiktu piešķirti vismaz 5% no iekšzemes kopprodukta. “Saskaņas” deputāts Igors Pimenovs bija vienīgais deputāts, kurš 2015. gada valsts budžeta apspriešanas laikā kāpa tribīnē, kur rosināja paaugstināt mediķu algas, šim nolūkam papildus piešķirot 20 miljonus eiro. Lielākā daļa Saeimas koalīcijas deputātu nobalsoja par valdības atvēlētajiem nieka 8,2 miljoniem eiro.

Noskaņota praktiskai sadarbībai

I. Pimenovs, kuru uz LVSADA padomes sēdi bija norīkojusi partijas valde, sacīja: “Saskaņa” ir noskaņota ļoti praktiski turpmākajai sadarbībai ar medicīnas un sociālo darbinieku arodbiedrību. Mums ir vitāli svarīgi nostiprināt attiecības, lai Saeima rīkotos konstruktīvi, lai neaptītu debesis ap pirkstu, bet iesniegtu konkrētus priekšlikumus, kas būtu saistīti ar jūsu profesionālās jomas problēmu atrisināšanu pēc iespējas ātrāk. Mēs esam pārliecinājušies, ja nav regulāras sadarbības, šīs vēlmes bieži vien kļūst nesekmīgas. Mēs esam un būsim atklāti jebkurai kritikai. Dažreiz mūsu rīcība Saeimā ir atrauta no tām prasībām, kuras izvirza jūsu biedri. Tāpēc ir svarīgi tās apzināt.”

Pimenovs centās mazināt satraukumu tajos arodbiedrības biedros, kuri ideoloģisku apsvērumu dēļ tā īsti nespēja pieņemt, ka arodbiedrība slēdz vienošanās līgumu ar “Saskaņu”. “Mums ir svarīgi pēc iespējas ātrāk novērst aizdomas vienam pret otru. Svarīgi saprast, ka jūs neesat sadarbībā iesaistīti ar spēku, bet gan pēc brīvas gribas,” uzsvēra partijas pārstāvis, piebilstot, ka neesot izslēgts, ka ar laiku arodbiedrībai pievilcīgāka kļūs kāda cita partija.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. man kauns būt mediķim

  2. Auni, attopieties!
    Bet gribās jau arī arodbiedrību līderiem pie kaut kāds naudinas tikt, citiem lai tieksolījumi

  3. Pārdevās mediķi ! Pārdevās nezin paši par ko. Ko gan var solīt opozīcijas partija, kura pati līdzekļus diedelē no Maskavas. Jā un Saskaņa jau nu ir specifiska “kreisā”partija, kura pat nezin kas ir socialdemokrātija. Bet naudiņu drīzāk pārskaitīsiet partijai nevis viņa jums. Pagājušā gadsimta sākumā ASV mafiuja savā pakļautībā savāca ārodbiedrības, lai varētu radīt nemierus valstī. Ušakova gājieni ir tieša mafijas darbības kopija tāpat kā viņa kumira Putina darbība ir Hitlera kopija. Nav svaigu domu.

  4. Vajadzēja uzreiz noslēgt sadarbības līgumu ar “Vienoto Krieviju”, bez starpniekiem, jo tagad būs daļa naudas, kas sāks plūst no dāsnā Vadoņa, jāatdod Saskaņai…

  5. Gluzi ka komunistu partija pagatne Atbildēt

    Saskana solis visu lai tiktu pie varas jo gluzi ka pie komunistiem, merkis attaisno visu un nekas nav svetaks un celaks ka Krievijas varenibas paplasinasana.

Draugiem Facebook Twitter Google+