×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Nenotikušais apvērsums un pēc tā (39)

Foto - LETAFoto - LETA

Tuvojas kāda diez vai pozitīva politiska notikuma gadskārta. Ar to domāju 2012. gada februāra “valodas referendumu”, kas mums pameta gan neatbildētus jautājumus, gan neatrisinātas problēmas. Ja šis pasākums tā organizētājiem būtu izdevies, proti, nobalsot par krievu valodas ieviešanu paralēlas valsts valodas kārtā, tad faktiski būtu izdarīts valsts apvērsums, kura sekas iespējami izpaustos Latvijas valsts pārkriev(isk)ošanā un varbūt pat zināmā iekšējā stāvokļa “ukrainizācijā”. Tiem, kam šāds “scenārijs” nepatīk, varu paskaidrot, ka tuvu 300 000 pilsoņtiesīgo personu, kas iestājās par paralēlu valsts valodu, izvēles iemesli (motīvi) apzināti netika noskaidroti. Tāpēc publiski izplatījās “Saskaņas” skaidrojuma versija par it kā notikušu protesta balsojumu, jo lūk, šī partija, nelūkojoties uz vislielāko deputātu skaitu Saeimā, valdībā netika aicināta. Tie krievu vietējie politiķi, kas vēlējās turpināt valstī iekšējas pārvērtības, tūdaļ ķērās pie nepilsoņu organizēšanas ap nepilsoņu jeb “nepārstāvēto” Saeimu, lai pašorganizētos un sarīkotu dažādus starptautiska mēroga apgrūtinājumus. Šajās dienās nāk ziņas, ka šī nelegālā organizācija, ko policija dēvē par “biedru grupu”, jau sākusi darboties EP prezidentūras pasākumā. Politiskie intriganti, kas tēlo cīnītājus par nepilsoņu “tiesībām”, joprojām liek lielas cerības uz nepilsoņu klātbūtni Latvijas valsts iekšējās drošības destabilizācijā dažādos veidos. Viena no tādām izpausmēm, kas stipri uztrauc, manuprāt, daudzus latviešus, ir necik neslēptās simpātijas Krimas atkalpievienošanai, turklāt ar bruņotu spēku, Krievijai. Tas izlasāms pat Straujumas valdības pasūtītajā pētījumā (sk.: “Sabiedrība sašķelta, tas arī bez pētījumiem redzams”. “LA”, 14. janvārī). Nu jau pat policija vairs neslēpj, ka no Latvijas cīņai pret likumīgo Ukrainas varu un praktizēties cīņai pret Latvijas valsti dodas naidīgas personas, tiek vākts materiāls atbalsts. Latvijā atļautas, darbojošās partijas un ļaužu grupas sūta pie t. s. separātistiem savus delegātus. Šīs un citas tamlīdzīgas izdarības ir nopietni vērtējamas.

Krievu aprindās autoritatīvajā žurnālā “Otkritij gorod”, ko izdod Rīgā, drošības lietpratējs un ārpolitikas institūta (Rīgā) pētnieks pulkvedis Raimonds Rublovskis raksta: “Ja jau mēs runājam par kādiem laipniem zaļiem cilvēciņiem, tad jāņem vērā sociāli politiskie apstākļi, viņi var ierasties tikai tur, kur viņus gaida un atbalsta, tāpēc es vēlētos pievērst uzmanību Latvijas sabiedrības iekšējai saliedētībai. Manuprāt, tas ir pats galvenais. Ja Ukrainas austrumos nevienu negaidītu, bet Doņeckas un Luhanskas iedzīvotāji atbalstītu Kijevas varu, tad, domāju, karš tur ļoti ātri beigtos. Tāpēc svarīgāks jautājums, ko reāli domā Latvijas iedzīvotāji.” (“Otkritij gorod”, 1, 2015.)

Pulkveža secinājumiem nevar nepiekrist. Diemžēl pamatotas, ticamas analīzes par to, ko “reāli domā” Latvijas iedzīvotāji, joprojām “uz galda” nevaram likt. Tāpēc arī rakstu par 2012. gada apvērsuma mēģinājumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. Baro vilku kā suni, viņš vienalga uz mežu skatīsies…..

 2. Reāli lielais vairākums Latvijas iedzīvotāju domā par labāku dzīvi. Domāju, ka pat krievvalodīgie to vairs negaida no austrumu puses, jo patreizējā melu lavīna no turienes pat viņus ir apšķebinājusi, un lidzšinējais to daļas atbalsts balamutēm no SC izskatās vairāk kā protests pret lēno dzīves līmeņa celšanos. Arvien vairāk cilvēku pārliecinās, ka arī aizbraucot strādāt uz rietumiem bagāts nekļūsi, jo tur tikt pie bagātību āderēm ar nelielu kapitālu ir neiespējami, labākajā gadījumā var tikai nedaudz nopelnīt un atgriezties Latvijā un sākt sakrāto vairot. Jarēķinās arī ka jo tālāk, jo tur arī arvien mazāk gaidīs iebraucējus. Šajā sakarā patreizējo noskaņojumu un situāciju gudri jāizmanto valdībai, un nekādas krāsas cilvēciņus no ārpuses pie mums negaidīs un savā zemē nelaidīs.

  • Ivanonkuli, ja tu būtu Jāņonkulis, tad tu atcerētos arī “baigo gadu” un par mums naidīgajām okupācijas paliekām runātu citā tonī.

 3. ŽULI, PALDIES JUMS!!!!

 4. Vai valsts var cerēt uz daudzskaitlīgo mazdrošināto atbalstu un ar tādu fanātismu,nešķirojot līdzēkļus, palielinot šīs iedzīvotāju grupas skaitu nekrāj ogles uz savas galvas?

 5. Kur joprojaam taads naivums un nejeedziiba?
  Kaut vai Lato Lapsas raksts Delfos uzdeva konkreetu jautaajumu:
  “Vai mees jau esam okupeeti?”
  Un Valdis Steins savaas atminas min konkreeti kaa paardevaas par tuksiem soliijumiem dazi taa sauktie patrioti, piekrizdami komunistu koaliicijas varai, ar ko arii ieziimeejaas komunistiskais apveersums un varas sagraabshana, kura joprojam turpina vest padomju impeerijas virzienaa.
  Vismaz 10 gadu aunu bari balsoja par smukam frizuuram un tuksiem soliijumiem, un Godmanis konkreeti atklaajaas, ka – dabuujaat ko gribeejaat, resp gan tikai 1 dalju – pastalas, no fraazes – briivi kaut pastalaas….,bet briivi likvideeja komunisti tai pat iisti nesaakoties…
  Un taapeec normalai sabiedriibai vareetu likties nesaprotams uzreiz saboteetais jautaajums par komuniostu pielaisanu pie varas…., kas protams tiem bija nepienemams, bet tagad Ukraina peec Maidana pienemts ka 1 no pirmajiem, jo kur novediss komunisti, nav nevienam pie pilnas sajeegas esosam jaastaata.
  Un taapeec tiek ciitiigi uztureeta krievu valoda, meliigi aizbildinoties ar neesossam tiesiibaam un neesosu minoritaate, kaadi tie nav ne peec vieniem starptautiskiem kriteerijiem. Taatad muus rupji kraapj, lai joprojaam uztureetu padomju stilu un tautu segregaaciju, pretnostatiijumu, macot taa sauktos krievvalodiigos neereti peec Maskavas ideologijas standartiem.
  Taapeec vislielaakie siis valsts nodeveeji ir tie, kas taadu siosteemu uztur, atlikdami cik iespeejams taas nonemsanu.
  Arii cekas maisu sleepsanai ir tas pats iemesls, tur ir saveejie…
  Arii Rinkeevica nepiebiedrosanaas pretkrievijas propagandas centieniem ir to pasu “veezu” atpakalgaita saimnieka virzienaa. Ari plaapajot, bet neko nedarot lietas labaa, runas par apdraudejumu un Zemessardzes konsekventa neapbrunosana liecina par to pasu, par izteiktu veelmi nepretoties Kremla saimniekam.
  Nav mums veel briiviibas un neatkariibas de facto, ir tikai taas shkietamiiba, veikli nomaskeeta ar sai valstij nelojaaliem valdosajiem.

  • Es nēsmu bijis ne oktobērns ne pionieris ne komjaunietis ne kom. partijas biedris. Visu to pārdzīvoju būdams neitrāls.Pilnīgi tev piekrītu abragen,kamēr tauta vēlēšanās balsos par komunistiem zagļiem,pie mums nekas nemainisies.Viņi ir jāslauka mēslainē,visās valstīs.Kas karu iesāka Ukrainā,tikai Ukrainas un Krievijas komunisti,jo zaudēja ietekmi Ukrainā.Pie mums ar viņu ir pietiekoši,kuri cer atgūt padomju savienību.

  • Par kādiem zemessargiem jūs te runājat. Patriotus sen jau no valsts ir izsūtījusi Nodarbinātības valsts aģentūra. Tā ir NKVD kopija, kas par lojalitāti Latvijai cilvēkus izsūta no valsts, liedzot viņiem atrast darbu.

 6. negribas ticet ka daudzi latviesi atbalsta Krimas aneksesanu!tie ir meli!lielaka dala latviesu ir kopa ar Ukrainu!kas to izdomajis ka pase vairs neraksta pilsonibu?laikam jau tad visi cittautiesi ir latviesi?pedeja laika notiek histeriska blausana,,krievi nak,,!ar to laikam pie varas esosie censas mus nobaidit!ja krievs Ukraina uzvares tad nakosie busim mes!luk kur vajaga reala speka palidziba,tikai ne ASV ne ES neko realu nedara!tas sankcijas tikai gremde musu tautsaimniecibu!ko dara cilveks ja ir piespiets pie sienas?

 7. Kas pieļāva šo valsts apvērsuma mēģinājumu Latvijai naidīgajiem kolonistiem un okupantu pēctečiem, kuri ilgojas pēc okupācijas laika priekšrocībām un suņu valodas pazemošanas ?! Mums taču ir un bija Satversme, kur noteikta valsts valoda ! Kā pieļāva šo pretvalstisko referendumu Valsts prezidents, Saeimas deputāti !!!? Kādēļ ir norakta 1996, gada Saeimas OKUPĀCIJAS DEKLARĀCIJA ?!!! KAD SĀKS PILDĪT ŠO DEKLARĀCIJU ?!!! Kādēļ vēl Latvijā ir nelikumīgi iebraukušie, kura sola, ka valoda novedīs līdz Ukrainai !!!?

  • Deklarācija par Latvijas okupāciju

   Latvijas tautas augstākā pārstāvības institūcija Saeima vēršas ar šo
   deklarāciju pie pasaules valstīm un starptautiskajām organizācijām, lai
   atgādinātu mūsu tautas un valsts traģisko likteni XX gadsimtā.

   Latvijas Republika tika proklamēta 1918. gada 18. novembrī un 1921.
   gada 22. septembrī tā kļuva par Tautu Savienības locekli. Latvijas kā
   neatkarīgas valsts attīstību pārtrauca divu totalitāro lielvalstu –
   nacionālsociālistiskās Vācijas un komunistiskās PSRS 1939. gada 23. augustā noslēgtais neuzbrukšanas līgums (Ribentropa – Molotova pakts), kura mērķis bija sadalīt Eiropu ietekmes sfērās. Pārkāpjot starptautisko tiesību pamatprincipus, kā arī Latvijas un PSRS noslēgtos līgumus, PSRS 1940. gada 17. jūnijā ar militāru spēku okupēja Latviju un nelikumīgi iekļāva (anektēja) to PSRS sastāvā.

   Līdz ar to Latvijā tika ieviests PSRS politiskais režīms un tiesiskā sistēma.

   1941. gada vasarā, sākoties Otrā pasaules kara darbībai Latvijas teritorijā, to okupēja nacionālsociālistiskā Vācija, kas iedibināja savu režīmu, veica deportācijas un citas represijas pret iedzīvotājiem, kā arī izmantoja Latvijas teritoriju citu okupēto valstu iedzīvotāju iznīcināšanai.

   Otrā pasaules kara beigu posmā PSRS atjaunoja savu okupācijas režīmu Latvijā. 1944. gadā Krievijas teritorijai nelikumīgi tika pievienota Abrenes apriņķa daļa (ap 2000 km2).

   Visā okupācijas laikā PSRS mērķtiecīgi īstenoja genocīdu pret Latvijas tautu, tā pārkāpjot 1948. gada 9. decembra Konvenciju par genocīda nepieļaujamību un sodīšanu par to. Okupācijas režīms iznīcināja nevainīgus cilvēkus, vairākkārt veica iedzīvotāju masveida deportācijas un citas represijas, nežēlīgi sodīja tos, kuri bruņotā vai citādā veidā iestājās par Latvijas neatkarības atjaunošanu, prettiesiski un bez atlīdzības atsavināja Latvijas iedzīvotājiem īpašumus un apspieda brīvas domas izpausmes. PSRS vadība mērķtiecīgi iepludināja Latvijā simtiem tūkstošu migrantu un ar to palīdzību centās iznīcināt Latvijas tautas identitāti. Šīs politikas
   rezultātā latviešu kā pamatnācijas īpatsvars samazinājās no 77 procentiem līdz 52 procentiem.

   Desmit gadus pēc Otrā pasaules kara beigām Latvijā turpinājās bruņota pretestība PSRS okupācijai. Pretošanās kustībā piedalījās vairāk nekā 30 000 nacionālo partizānu un viņu atbalstītāju. Pēc tās apspiešanas, neraugoties uz padomju režīma represijām, pretestība turpinājās citās formās.

   Jau pirms PSRS sabrukšanas Latvijā sākās plaša tautas ku stība par valsts neatkarības atjaunošanu mierīgā un demokrātiskā ceļā. Šai kustībai 1990. gada vēlēšanās izdevās iegūt vairākumu augstākajā pārstāvības institūcijā – Augstākajā Padomē, kura tā paša gada 4. maijā pieņēma Deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, nosakot pārejas periodu neatkarīgas valsts atjaunošanai de facto. Šī deklarācija pasludināja, ka 1940. gada 17. jūnija PSRS militārā agresija ir kvalificējama kā starptautisks noziegums.

   Pateicoties Latvijas tautas gribai un pasaules demokrātisko spēku
   atbalstam, valsts neatkarība tika atjaunota 1991. gada 21. augustā.

   Latvijas Republikas Saeima apliecina, ka Latvija, neturot naidu un neprasot atriebību pagātnes dēļ, vienmēr neatlaidīg i atgādinās un aicinās saprast savas tautas traģisko likteni, jo pusgadsimtu ilgā okupācija ir izraisījusi smagas, pašu spēkiem vien grūti pārvaramas sekas. Latviju satrauc arī tas, ka Krievija nav atzinusi PSRS veikto Latvijas okupāciju un nevēlas balstī ties uz 1920. gada 11. augusta Latvijas un Krievijas miera līgumu, ar kuru Krievija uz mūžīgiem laikiem atteicās no pretenzijām uz Latvijas teritoriju.

   Tāpēc Latvijas Republikas Saeima tautas vārdā aicina pasaules valstis un starptautiskās organizācijas:

   1) atzīt Latvijas okupācijas faktu;

   2) palīdzēt Latvijai likvidēt okupācijas sekas, sniedzot tai politisku un
   ekonomisku palīdzību;

   3) atbalstīt to personu centienus, kuras vēlas no Latvijas atgriezties savā etniskajā dzimtenē un no ārvalstīm – savā tēvzemē Latvijā.

   Rīgā, 1996. gada 22. augustā

   atgriezties

   • Особенно умиляют вот эти слова: «…neturot naidu un neprasot atriebību pagātnes dēļ,..». А чем вы занимаетесь то всё это время, только этим, это же ваша путеводная нить, главная цель жизни.

 8. Как ловко автор жонглирует фактами и словами. Референдум граждан страны в соответствии с конституцией, он сравнивает с переворотом, и только потому лишь, что вопрос референдума ему категорически не нравится. Про права неграждан автор пишет в кавычках, как будто неграждане это и не люди вовсе, и никами правами человека, в соотвествии с декларацией, они не обладают. Оказывается, любой человек, защищающий права неграждан – это «политический интригант» по мнению автора. Ну и как к вам относиться, после этого?

  • Kas ir nepilsoņi Latvijā ? Okupācijas laikā nelikumīgi šeit ieradušies, tātad cilvēki, kuriem Latvija pēc visiem starptautiskajiem likumiem ir jāatstāj. Tikai mūsu varnešu gļēvulības dēļ viņi vēl šeit ir !!!

   • Окупация мозга это болезнь. Как вы надоели уже со своим переписыванием исстории и придумаванием законов с обратным действием. Глобус Латвии тоже есть, можете ещё издать закон о том, что солнце вращается вокруг земли.

    • Gatavo krievvalodīgais čemodānu !!!

     • Ой не смешите. С чего это вдруг. Это скорее вы все разбежитесь из этой страны, а нам за вами придётся разгребать весь этот бардак.

    • Tas nav tik vienkāši ,kā jums iestāstīts. Mēs esam patiesību dzirdējuši no saviem vecākiem un vēl ir dzīvi liecinieki. Toreiz , visi ,kas vien varēja, bēga kur kurais . Daļa tika izvesta ,bet pārējie bija spiesti dzīvot ar okupācijas varu.Un dzīvot visiem gribas……

     • Вот именно, что не всё так просто. Я уже давно не «пиена пуйка», многое видел, многое читал, многое помню. И мне родственники тоже много чего рассказывали. Чего то в то «ужастное» время нация ваша плодилась и размножалась, а теперь вымирает. Странно, правда.

     • Atkal , grafist , atvēri savu smirdīgo žaunu ? Nu kur rodas tādi padibenes???

     • Там же где и вы. Вы тоже совсем не ангел, вон как вас желчь то распирает.

     • “в то «ужастное» время нация ваша плодилась и размножалась, “1935.gads: latvieši-1 467 035 vai 76.9% no kopējā iedzīvotāju skaita,krievi-168 300 vai 8.8%,1989.gads- latvieši- 1 387 757 vai 52%,krievi-905 515 vai 34% no kopējā iedzīvotāju skaita.Izskatās gan ,ka tie nebūt nav bijuši latvieši,kuri Latvijā tolaik ir”ploģiļis i razmnožaļis”.

     • А про убыль населения во время войны забыли, да? И не проценты надо сравнивать, а показатели рождаемости и роста населения!

     • Latvieši -80 000; krievi +737 215.Tas tā ,ņemot vērā visus kara zudējumus un dzimstības pieaugumu.

     • То, что вы делаете, называется «занимательная математика», этакие упражнения с цифрами для младших школьников, типа отнял/прибавил. А логически подумать не хочется. А кто восстанавливал разрушенную страну после войны? Вы сами, одни, или вам помогала вся большая страна, а? Жили бы до сих пор в развалинах….

  • Bet kā ir tad , ja migranti ierobežo pamatiedzīvotaju tiesības. ?

 9. Jā, ko gan mēs vainot Latvijas valsts izsaimniekošanā un izlaupīšanā, ja nebūtu šo kreivvalodīgo ekstrēmistu!? Bet tagad katram skaidrs – pie visa vainīgi ir tie tur, kuri nez kādēļ visu laiku netraucēti darbojas, bet mūs drošības dienesti savukārt, visu laiku šai darbībai “seko un kontrolē situāciju”. Tāds jauks tandēms! Bet tagad pamēģiniet nosaukt pēc kārtas visus tos Parexus, Krājbankas, metalurgus, VIDam uzcelto pili u.t.t., kur Latvija bezjēdzīgi ir izgrūdusi miljardus un miljonu simtus un desmitus. Pēc tam pamēģiniet nosaukt pēc kārtas visas tās Latvijā iznīcinātās ražotnes – papīrfabrikas, cukurfabrikas, lūžņos sagrieztos kuģus …u.t.t. Visbeidzot, padomājiet cik lielā mērā un vai vispār pie visa tā ir piedalījušies tie agresīvie nepilsoņu tiesību aktīvisti un cīnītāji par otro valsts valodu, kas minēti šajā rakstā. Un jūs atklāsiet, ka visa tā interfrontistu darbība ( bļaustīšanās) ir tikai aizsegs īstajiem Latvijas izlaupītājiem un izsaimniekotājiem. Kolosāls aizsegs! Tāds, bez kura vienkārši nemaz nekas tāds nebūtu iespējams.
  Un jūs būsiet nepareizi mani sparatuši, ja domāsiet, ka es šeit cenšos tagad aizstāvēt šos krievu fašistus. Es jums gribu pateikt tikai to, ka mūsu valstī valda promaskavisks režīms. Viltīgi valda. Un valda caur mūsu pašu ievēlētajām, tā sauktajām “latviskajām partijām”. Bet, lai tas varētu valdīt caur “latviskajām partijām” ir vajadzīgi tādi osipovieši, plineri ždanokas, saskaņieši…. Tas viss kopumā sastāda vienu, vienotu veselumu, kur katrs tikai spēlē savu lomu un imitē savstarpēju “cīņu”.

  • Ну так вспомните Шекспира: весь мир театр, где у каждого своя роль. Вы свою уже отыграли, сделали очередной плевок в сторону русских. В перечисленных вами бедах виноваты только вы сами и ваши политики. Мы то как раз ни причём, мы не голосуем и в правительстве нас нет. Так что, сами, только сами…

   • Bet prom braukt uz laimes zemi ne par ko negribas ? Interesanti , kāpēc ?

    • Специально назло вам, чтобы вам жизнь портить. Хочу со стороны понаблюдать, чем весь этот бардак закончиться, весь этот цирк с вашей как бы независимостью и как бы свободой.

     • un tāpēc tu esi ar mieru upurēt savu vienīgo dzīvi,kuru varētu nodzīvot laimē un saticībā savējo pulciņā savā zemē?Un pēc tādas atzīšanās tu vēl apgalvo ,ka latvieši ir atriebīgi un ļauni,bet pats esi nolēmis savu dzīvi upurēt kaut kādam- “назло вам, чтобы вам жизнь портить”.Vai tev pašam sevis nav žēl?

     • Так я свою жизнь уже почти всю прожил, причём довольно счастливо и без особых жертв. А вот вам следует научиться видит иронию в словах, а не воспринимать всё буквально. У меня уже правнуки на подходе, так что эта земля давно стала мне родной. Так то.

  • Ļoti pareizi -pīrāga un pātagas politika . Pīrāgs -darbs rietumu ekonomikai un pātaga -baidīt ar austrumiem/ Rezultātā Latvija ir izlaupīta ar pašu bālēliņu rokām un zaudeeeeējusi pat suverenitātes pazīmes ( izņemot Karogu un Himnu , pagaidām…)

 10. Latvijas realitāte ir milzīgais imports,niecīgais eksports un milzīgi ārējie parādi,cilvēku bēgšana no valsts,niecīgā ticība saeimai ,valsts pārvaldei u.t.t.t.,u.t.t.,.Brīnos kā pie šādiem apstākļiem Putins nav pārņēmis Latviju bez nevien šāviena.

 11. Labāk skatīt ZZS politiskās elites un tā prezidenta nostāju valodu referenduma ar personīgā piemēra aicinājumu nepiedalīties. Balsu vairākums bez kvoruma un problēmas Latvijai pateicoties arī ZZS Bērziņam ( vēlāk gan pats aizgāja un kā skolas bērns spiesti …). Labi ka latvieši neklausīja prezidentu…

 12. Pulkvedim neviens neraksta? U-ū-ū, pulkved’ – karaspēks dilst:
  “Pēdējos 11 gados no Latvijas ir aizbraukuši aptuveni 250 000 iedzīvotāju, bet kopš neatkarības atjaunošanas Latvija pazaudējusi vienu ceturto daļu jeb 25% savu cilvēku, komisijas sēdē atzina Jāņa sētas pārstāvis Jānis Turlajs. Viņš vēl minēja – ja nekas būtiski nemainīsies ekonomiskās attīstības veicināšanā, Latvijai ir jāgatavojas arī tam, ka pēc 2020.gada strauji palielināsies veco ļaužu skaits. Prognozes liecina, ka līdz tam iedzīvotāju skaits varētu sarukt vēl par 20%.”

  • Veco ljauzhu skaits palielinaas deelj zemaas dzimstiibas. Liidziigs staavoklis ir Vaacijaa. Un pie zemaas dzimstiibas nav vainojama valdiiba. Vaacijaa vainiiga bija pretaugliibas pilles ieveshana. Taatad viss ir pasu latviesh rokaas. Ja sievietes gribees kopt un miileet beernus , tad mees izdziivosim. Pat labaak nekaa citi. Un arii izceljoshanu atvietosim.

Draugiem Facebook Twitter Google+