×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Vai Latvija pārstās būt drošas mājas (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Parīzē dzīvojošā dziedātāja Marija Naumova pēc teroraktiem atzina, ka Latvija pašlaik ir viena no drošākajām vietām uz zemeslodes. Francijā šauj, spridzina, Briselē ārkārtas trauksme, Eiropas lielpilsētās ir kā militārā zonā, tikām Latvijā cilvēki apmeklē koncertus, teātrus, grasās svinēt Ziemassvētkus, nebaidoties, ka tirdziņā ies gaisā bumba.

Ir pavisam vienkārša atbilde, kāpēc pie mums nav panikas un haosa. Te nav ne fons, ne bāze, kur rasties radikālo islāma fanātiķu vardarbībai. Francijā sen pārsniegta kritiskā masa, lai ieceļotājus sekmīgi integrētu. Jau esošie musulmaņi un vēl papildus nekontrolējamā bēgļu plūsma destabilizē situāciju līdz sprādzienbīstamai. Dzīvošana iebraucēju kopienas noslēgtībā un lielais migrantu skaits ir tas fons, kur agresīvajiem eksemplāriem ērti palikt ēnā, kaļot sātaniskus plānus. Savukārt nepieēdināmās masas ir bāze, kur teroristiem rasties, un radikalizācija, vervēšana var notikt internetā, tieši uz ielas kareivīga mullas vadībā.

Atlikušie latvieši (un krievi), kas vēl nav gatavi pavērst galvu pret Meku un atvērt bēgļu satiksmes artēriju uz Latviju, tiek stipri kaunināti un zaimoti par nocietināšanos un nesaprašanu, cik ļoti islāms ir miera reliģija. Dažiem ultraliberāliem datortaustiņu klabinātājiem kurāre pil no visiem pirkstiem, un arī ģermanizētā (darīt visu, ko liek Merkele ar Junkeru) politiskās elites daļa izverd sašutumu, cik aprobežoti vēlēties saglabāt drošu dzīves un kultūras telpu, mūsu valsti. Priekš viņiem nav arguments, ka Francijā skaita ­
10 000 džihādistu armiju, sludina karastāvokli, un nosvērtākie kritiķi migrācijas iebrukumu dēvē par Eiropas pašnāvību. Mums tajā esot kolektīvi jāpiedalās, Latvijai mēģina uzspiest tos pašus apstākļus dabā, kādi ir pamatīgā slazdā iekritušajos Rietumos. Arī tas laižams gar ausīm, ka vareno ASV štati cits pēc cita saka nē sīriešu uzņemšanai, nespējot garantēt drošību amerikāņiem.

Protams, islāmticīgo ieplūšana Latvijā nokaitēs temperatūru. Lai kā gribētos balsināt arābus baltus, nav pozitīvas pieredzes, ka visa nepārredzamā lavīna integrētos un asimilētos. Kaut apiešanās ar patvēruma meklētājiem būtu formāli nevainojama, jebkādi bēgļi pašos pamatos būs neiecietīgi pret jauno mītnes vietu. Ne akurāt tādējādi, ka strādās nekrietnības, bet distancēsies un nepiedalīsies sabiedrībā. Jāņem vērā, ka viņi ir citas rases, citas civilizācijas, kultūras un ticības ļaudis, kam vēl ir trauma par atņemto dzimteni – bēgļi te nejutīsies kā mājās. Un, aizskarti veco paražu ievērošanā, izrauti kā koki ar saknēm, mēģinās pastāvēt uz prasībām, kas dibinātas uz islāmu kā ticību, kas nosaka visu dzīvesveidu, neatzīst plurālismu. Ja nekas no tā netiek atļauts, Latvija pārstās būt droša vieta uz zemeslodes. Bet, radot bēgļiem labvēlīgāko režīmu, ieradīsies neskaitāmi tēvijā palikušie ģimenes locekļi, stārķis muhamedāņiem nes daudz vairāk bērnu, un tad latviešu valsti pārņems mierīgas evolūcijas ceļā. Gribat izkaisīt iebraucējus, nometināt pa novadiem? Nav izslēgts, ka, šodien iemitinot piecus migrantus, teiksim, Dobelē, pēc gadiem divdesmit pilsētas galva būs ne vairs Andrejs Spridzāns, bet Muhameds Nespridzans.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Autors aizmirsa, ka mums jau ir ļoti lielas integrācijas problēmas ar jau esošajiem padomju laiku migrantiem kuri negrib integrēties!

  • Kamēr vienotībniekiem un tamlīdzīgiem mankurtiem būs bailes ieviest valsts valodu visās Latvijas skolās, tikmēr nekāda sabiedrības integrācija nenotiks.

 2. Cik ir bijusi dariishana ar musulmanjiem dziivojot anglijaa varu teikt tikai vienu… Iedomiigu ** bars kas no sevis iedomaajas ka vinjsh ir dieva suutnis un citaadi nemaz nevar buut… noniecina visu kas ** izvilkts… taada buutu Lv naakotne? Pretiigi iedomaaties…. tos *****

 3. Prieks,kur tu rodies?! Mums viss vēl nav pa galam,mums vēl ir realitāti saprotoši un nākotni prognozējoši stāstnieki.Paldies viņiem visiem,no pašām augšām līdz apakšām.

 4. Mēs nedrīkstam ielaist šīs bēgļu masas.Ja tas notiks, tad nav grūti iedomāties kāda Latvija izskatīsies jau pēc 20 gadiem.Mums taču ir rūgta pieredze ar krieviem.

 5. Ja Latvija uzņems šos migrantus,tas tā arī būs! Ne tikai daudzi ASV štati,bet arī Polijas premjere ir paziņojusi,ka Polija nav gatava uzņemt 7000 bēgļu!

 6. Pilnīgi pievienojos šim rakstam un uzskatu,ka “bēgļus”nav jāielaiž Latvijā,kā Trojas zirgu,kas sagraus mūsu mājas un padarīs mūsu bērniem un mazbērniem dzīvi kā elli.

 7. Latvieši ir pusdzīva, amorfa,mīksta kopiena,bez ideoloģijas vai vienas ticības ,kas varētu to no kopienas pārvērst par tautu.Neliela latviešu kopienas daļa tiek drupināta pievēršoties katoļu ,luterāņu ,baptistu ,pareizticībai.Tagad ideoloģiskais vakums rada musulmaņus no pašu latviešu vidus.
  Latviešu t.s. prominencēm,elitei,valdošai kliķei,pat ,,radošai inteliģencei,, kas bija vēl dzirdama nesenā pagātnē no tā ne silts ne auksts.

 8. nesavairosies, citi izdzīvos vińu vietā.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+