Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
3. augusts, 2015
Drukāt

Neoficiāls avots: ZZS apsver iespēju aicināt “Vienotību” uz atsevišķām divpusējām sarunām

zzs

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) apsver iespēju aicināt “Vienotību” uz atsevišķām divpusējām sarunām par rīcības saskaņošanu koalīcijas darbā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Šādu iespējamo sarunu mērķis būtu nodrošināt gan kopīgu informācijas apmaiņu, gan lēmumu kopīgu saskaņošanu, lai vismaz šīs abas partijas koalīcijas darbā būtu vienotas. Piemēram, nepieciešamības gadījumā varētu tikt spriests par vairākuma nodrošināšanu valsts budžeta 2016.gadam pieņemšanai.

Minētais iespējamais rosinājums no ZZS puses gan neesot saistīts ar kādām varbūtējām izmaiņām koalīcijā. Politiskais spēks neesot ieinteresēts, ka situācijā, kad saskaņā ar pašu uzskatiem ZZS deleģētie ministri labi strādājot, notiktu izmaiņas valdībā.

Kā ziņots, kaut arī visi pašreizējās valdošās koalīcijas partneri uzsver, ka nav ieinteresēti valdības nomaiņā, neoficiāli politiķi šādu iespēju pieļauj, piebilstot, ka izmaiņas tuvākajā mēnesī, visticamāk, nenotiks.

Lielākās nesaskaņas pašlaik starp koalīcijas partneriem izraisījis valdības lēmums par 250 bēgļu uzņemšanu Latvijā. Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) jau iepriekš iebilda pret bēgļu uzņemšanu, bet tagad apsver iespēju saistībā ar šo jautājumu vērsties Satversmes tiesā. Šāds solis izraisījis asu “Vienotības” reakciju, savukārt ZZS strīdā cenšas neiesaistīties, norādot, ka problēma būtu jāatrisina “Vienotībai”. Pašlaik gan nekādas plašākas diskusijas par VL-TB/LNNK rīcību nav paredzētas, jo Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) ir atvaļinājumā.

Straujuma mikroblogošanas vietnē “Twitter” informējusi, ka 10.augustā koalīcijas sanāksmes darba kārtībā būs trīs jautājumi – koalīcijas līguma ievērošana, migrācija un Grieķija. “Redzēsim, vai varēsim vienoties,” piebilst premjerministre.

Pievienot komentāru

Jānis Rukšāns politikas vietā izvēlējās puķu dobes"Ir reizes, kad naktī nevaru aizmigt – jādomā par to, ka pie mums tik daudz kas ir izcūkots," saka Jānis Rukšāns, viens no Latvijas Tautas frontes (LTF) dibinātājiem.
Vakar dīķī noslīcis cilvēksVakar dīķī Maltas pagastā, Rēzeknes novadā, noslīcis cilvēks.
Draugiem Facebook Twitter Google+