×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. jūnijs, 2014
Drukāt

Neoimperiālisms mūsdienu Krievijā: slimības vēsture (30)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pēc Kremļa aktivitātēm rodas vairāki jautājumi

Krievijas militārā agresija pret Gruziju un Ukrainu ir pilnībā izkliedējusi postmodernās ilūzijas, skaidri un skaudri apliecinot, ka jaunā Krievija ir Rietumiem naidīgs spēks, kas, grib pārzīmēt Eiropas robežas, kļūstot par bīstamāko krīžu izraisītāju kopš PSRS sabrukuma. Vērojot Kremļa aktivitātes, rodas vairāki jautājumi: kas liek Krievijas politiskajai elitei ielaisties visnotaļ riskantā impērijas reanimācijas projektā? Kāpēc vairums Krievijas pilsoņu to atbalsta, lai gan saprot, ka viņu dzīves kvalitāte no tā stipri cietīs? Ar ko jārēķinās Krievijas kaimiņiem un pasaulei kopumā, ja Krievijas neoimpēriskās ambīcijas netiks savaldītas? Un visbeidzot: kādai ir jābūt Rietumvalstu atbildei uz Krievijas tieksmi pēc hegemonijas? Meklējot atbildes uz šiem jautājumiem, ir tapis šis raksts.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Tak beidzot arī Rietumi sāk saprast kas un kā !

 2. Var salīdzīnāt ar Vāciju 30 gados pagājušā gadsimtā,arī tur tautas atbalsts Hitleram bij apmērām80% Vai PSRS 1937 gadā kad izkāva Staļina politiskos pat ne pretiniekus ,bet kaut mazliet citādi domājošos,

 3. Visu iesāka Pēteris Lielais, kas radīja Krievijas Impēriju ar savām ļoti lielā mērā absurdajām reformām un teroru pret savu tautu. No vēstures zināms, ka viņa valdīšanas laikā krietni saruka iedzīvotāju skaits valstī un ne jau tāpēc, ka cilvēki emigrēja. Rezultātā, Pētera ” valsts eiropeizācijas” labumus izjuta tikai elite, kur pat krieviski vairs nerunāja, bet franču mēlē. Toties, krievu parastie cilvēki ar mātes pienu iezīda sevī naidu pret Eiropu un Rietumiem. Tā tas gāja no paaudzes uz paaudzi, tāpēc tagadējiem Krievijas valdniekiem pat īpaši nevajadzēja pūlēties, lai senču atmiņu atsauktu realitātē. Īpaši, ja iebāž degunā to, kā dzīvo Vācijā, ko mēs taču sakāvām, un, kā dzīvo Krievijas provincē. To, ka paši vainīgi, neviens jau nesaka – vainīgi, protams, Rietumi.

 4. Tur var būt tikai viena atbilde: Caur gadsimtiem apspiestie krievu mužiki un viņu pēcnācēji izjūt milzīgu mazvērtības sajūtu; krieviem nav pašpaļāvības uz sevi un savām spējām, viņiem ir jāiekaro citas valstis lai izmantotu to smadzeņu spēku un saražotos labumus. Viens pats, savos lielos tukšumos, krievs jūtas nenozīmīgs un pazudis.

 5. Vērtējums 5 +

 6. Šo vajadzētu dot lasīt obligātās literatūras sarakstā studentiem.

  • Tu domā līdzīgi kā šī literatūra tika dota nacistiskās Vācijas skolēniem?
   webpark ru/comment/detskie-knigi-natsistkoy-germanii
   Lai ar emocionālām manipulācijām virzītu klišejisku domāšanu, līdz ar to veidojot viegli vadāmu sabiedrību?
   Austrumu kaimiņš jau tā dara – attiecībā uz vēstures interpretāciju. Latvijā arī vajadzētu, ne.
   Nav taču šaubu, ka visvieglāk vadāma ir ortodoksālā islāma tipa sabiedrība, kur indivīdiem nav paredzēts savs viedoklis vispār, viss ir pateikts priekšā…

   Es gan labāk kā obligāto literatūru studentiem ieliktu Džordža Orvela “1984”.

 7. tipa Rietumiem nav izveidota imperija demokratiska un ekonomiska veidad

 8. Kur tad tu dzīvo, ka tik gudri runā? Jautā, vai kādam ir izdevies Krievijai globāli kaut ko neļaut? Pēc Krimas aneksijas Krievija gribēja okupēt Ukrainas dienvidaustrumus un uzstāja uz federalizāciju. Rīkoja savu bruņoto spēku demonstrācijas vienu pēc otras pie Ukrainas robežas, līdz dabūja tos pavisam atvilkt. Arī par federalizāciju vairs nerunā un Putins Ukrainas valdību par banderoviešiem arī vairs nesaukā. Atzīst jauno prezidentu! Padomā, vai tas viss no brīva prāta? Faktiski Putina plāns Ukrainā ir izgāzies, jo Ukraina iet Eiropas un Rietumu virzienā, Putins ar savām izdarībam ir noskaņojis ukraiņus pret krieviem un pazaudējis tur savu ietekmi. Un tas viss ir noticis ne bez ASV un NATO ietekmes, tā arī ir realitāte.

  • Cilvēkam bez nika – kā, ellē ratā, tu vari zināt, kāds bija Putina plāns Austrumukrainas jautājumā???!!!
   Labāk paskaties, kas notiek tajā laikā, kad visi ampļi, kā cirka burvju mākslinieka noburti, pievērsuši uzmanību Ukrainai! Paskaties, kas notiek Krievijas un Ķīnas attiecībās, kas notiek ASV un ES attiecībās, kas notiek Arktikā, kas notiek Krievijas iekšienē…

  • Tiem, kuri pieraduši pasuli uztvert primitīvi un šauri, iesaku uzmanīgi šo rakstu. Ne tāpēc, ka tas visu paskaidrotu (tus ir tikai viena cilvēka viedoklis par situāciju vienā reģionā 2005.gadā, un kopš tā laika ģeopolitiskā situācija noteikti ir mainījusies), bet tāpēc, ka tas parāda vienu svarīgu aspektu – bez acīmredzamām norisinās arī maskētas lietas. Un maskētās nereti ir svarīgākas par tām, ko uzbāzīgi visiem rāda ziņās. Pasaule ir sarežģītāka, nekā mēs esam pieraduši domāt.
   penmasala.quora.com/Amazing-thought-provoking-painting-Beijing-2008-by-Chinese-Canadian-artist-Liu-Yi (angliski)
   barnaul.bezformata.ru/listnews/kitajskij-hudozhnik-lyu-i-narisoval-kartinu/12621936/ (krieviski)

 9. Turklāt Latvijai ir jābūt strihti nacionālai visos iekšpolitikas jautājumos.

 10. Un pamatā ir atkal pamatšķiras aplaupīšana,kad vieni ir sagrābušies sev bagātības,bet otri palikuši pliki un nabagi .

 11. Labs raksts, lai turpinātu celt paniku sabiedrībā (kas nemaz nav slikti, jo var kaut nelielai daļai visaprobežotākā elektorāta kaut nedaudz atvērt širmi uz realitāti), taču raksts ir slikts situācijas izpratnei, līdz ar to pareizu lēmumu pieņemšanai.

  Pirmkārt, raksts ir sekls, īss, bez faktiem, tikai ar emocijām, mītiem un klišejām.

  Otrkārt, rakstā ir arī pilnīgas muļķības. Visas pat negribu pieminēt. Taču kaut vai, piemēram, apgalvojums, ka [specdienestu un siloviku pārvaldītā] Krievija pašlaik ir neorganizēta, līdz ar to vāja, ir pilnīgs čau. Kur nu vēl organizētāku valsti atrast! Tā ir daudzkārt labāk organizēta un stiprāka, nekā Eiropas Savienība ar tās birokrātiju un nespēju vienoties pat globālos jautājumos.
  Tāpat pilnīgas muļķības ir krievu mentalitāti meklēt dzimtbūšanas laikos. Tādā sabiedrībā mentalitāte nerodas, jo neveidojas vēsturiskā atmiņa. Viņu mentalitāte veidojās mongoļu – tatāru impērijas laikā. Kopš tiem laikiem viņiem arī ir nostādne uz ekspansiju, ārēja ienaidnieka tēla uzturēšanu utt.

  Treškārt, rakstā paustie ieteikumi ir, maigi izsakoties, dīvaini. Apgalvojums, ka Krievija ies tik tālu, cik tālu tai ļausim, rada vismaz divus principiālus jautājumus. Pirmais, kas tieši ir tie ”neļāvēji”? Un kāda tāda pieredze rāda, ka kādam ir izdevies Krievijai globāli kaut ko neļaut? Otrais, vai šis apgalvojums nozīmē, ka mums (ES, NATO vai atsevišķai valstij) būtu jāsāk III pasaules karš?!

  Lai pareizi veidotu attiecības ar agresīvo Krieviju, ir jāiedziļinās faktiski notiekošajā un pareizi jāvērtē likumsakarības, kas šo jomu ietekmē. Tas ir pārāk svarīgs jautājums, lai pret to attiektos primitiīvi, ar vienkāršu panikas celšanu. Jo kamēr mēs nespējam apjēgt faktiskās likumsakarības, tikmēr Krievija priekš mums paliek neaprēķināma. Un tieši tas ir tās galvenais trumpis. Negaidītā (vienam otram negaidītā) Krimas aneksija ir tam skaidrs piemērs. Kamēr mēs te panikā klaigāsim ar klapēm uz acīm, tikmēr Krievija mūs bez problēmām nospiedīs un atņems jebkādas iespējas adekvāti pretdarboties. Ceru, ka LA nopublicēs sakarīgāku rakstu par šo tematu.

  • Jums sķiet tā, bet Andersenam (starp citu viņam ir divi doktora grādi) ir cits viedoklis. Saprātīgs un populāri uzrakstīts raksts. Uz šī fona jūsu spriedelējumi liekas tukši prātuļojumi. Pierodiet pie zinošāku ļaužu tekstiem, citādi tā arī nosirmosiet lasot vietējos esejistus.

   • Nu ja tev doktora grāds šķiet svarīgs kritērijs “zinošu ļaužu” kategorijai, tad atļaušos piebilst, ka man arī tāds ir. Un ne jau kaut kādā tur zinātniskajā komunismā, neesmu tā produkts. Tāpat arī ir nesliktas zināšanas par viedokļiem, kas nav “vietējie esejisti”.
    Ja tev, cilvēk, nav nekas ko teikt par tematu, tad nerunā vispār. Metode ‘ad hominem’ ir nejēdzīga.

  • Apgalvojums, ka aizstāvoties pret krievijas agresiju mēs vai jebkurš cits šīs agresijas objekts, kas nemetīsies ceļos iebrukušo Mamaja mantinieku priekšā, sāksim III PK ir, maigi sakot, stulbs. IIIPK iesācējs šajā kontekstā var būt tikai un vienīgi Krievija.

   • Šā disputa problēma ir tā, ka nekādi normāli risinājumu varianti jau netiek piedāvāti. Autors vienkārši paziņo, ka vajag “apvaldīt ar minimāliem zaudējumiem”, nevilcinoties, kamēr nav par vēlu.
    Varbūt tu esi telepāts un vari pateikt, tieši ko tas Andrejs Andersens ar to domāja??

    • Nau ne jausmas, ko Andersons domā. Viņš pagaidām manam novērošanas tīklam nav vēl pieslēgts. Taču, lai izvairītos no Krievijas agresijas ir tikai viens līdzeklis – mums jābūt gataviem iebrucējam nodarīt viņam nepieņemamus zaudējumus. Tas nozīmē militarizācija, bruņošanās, militarizācija un vēlreiz bruņošanās. (kto k nam s mečom priģjot, na refrežeratore damoi pojeģit)
     Pašlaik vēl gan turpinām cerēt uz 5.pantu, eiro banknotēm, pederastu solidaritāti, Vācijas cilvēkmīlestību un citām efemērām lietām un parādībām. Brīvība, neatkarība un sava valsts nevienam netiek dota par velti un nekad nepastāv daudz ilgāk par pilsoņu vēlmi par tām cīnīties ar ieročiem rokās. Slava Latvijai!

 12. Reāli Krievija varētu cīnīties tikai par savu neatkarību jo pašlaik tāpat kā Latvija un faktiski lielākā daļa mūsu zemeslodes ir angļu impērijas sastāvdaļa.Viss pārējais ir teātris ar kura palīdzību tiek manipulēts ar cilvēka apziņu-skaldi un valdi!

 13. Es gan domāju, ka tas ir Krievijas impērijas agonijas recidīvs – ar 20. gs. metodēm vēl mēģināt kaut ko sagrābt un paturēt, jo impēriju laikmets ir pagājis. Nezin kāpēc autors lieto “imperiālisma” kategoriju, kas ir tīrs marksistu izdomājums, laikam jau pašam piemīt šīs slimības simptomi. Runa taču ir par impēriju galu pasaules vēsturē. Protams, ka esošajos Krievijas valdniekos domāšanā vēl labi saglabājies šis impērijas sindroms (nostaļģija pēc PSRS), tāpēc arī rīcība ir adekvāta, cenšoties vēl kaut ko saglābt. Bet mainoties paaudzēm arī krievi pieradīs pie esošām valsts robežām un sapratīs, ka arī viņu kaimiņi vēlas būt patstāvīgi.

 14. Es valstis ,atmetušas kristīgās vērtības,10 dieva baušļu vietā pacēlušas patērētāj sabiedrības un homoseksualās ,,vērtības,, tuvākā nākotnē sabruks pašas no sevis. Pastāv acīm redzams drauds ,ka morāli un fiziski degradētā baltā rase iznīks no musulmaņu radītā spiediena.Krievijas impērija izplešoties sakārsies ar spēcīgiem konkurentiem – ķīniešiem un musulmaņiem ,nākotne rādīs kas ņems virsroku.

 15. Skarbi!
  Tomēr, diemžēl, patiesi…
  Lai Dievs dod mums to pārdzīvot!
  Bet ir jābūt gataviem, kā senos laikos, par savu sētu (ciemu, pilsētu, pat valsti) pastāvēt!

  • Totāli subjektīvi un tendenciozi sakompilēta rietumdeRmoliberastu militārhistēriska propaganda.

   Tomēr, kā redzmams, uz atsevišķiem īpaši truliem latvāņu LUMPEŅIEM šis gaužām prastais ZOMBĒJUMS “nostrādā.

   Lai nu Dievs dod un palīdz arī šiem skarbi apdalītajiem, gaužām jau nožēlojamajiem radījumiem kļūt par normāliem, sevi un citus cienošiem Cilvēkiem!

   Bet, vienlaikus, ir arī jābūt gataviem tam, ka var nākties pastāvēt par sevi, saviem tuviniekiem, savu sētu un arī savu Tēvzemi (ciemiem, pilsētām, pat visu šo Zemi – NEVIS šo pašreizējo SILES “valsti”), aizsargājoties pret šādas un taml. rietumdeRmoliberastu histēriskās propagandas NOZOMBĒTIEM izdzimteņiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+