×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. novembris, 2013
Drukāt

Didzis Šēnbergs: Neostaļinisms Eiropas Parlamentā? (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Zelta rudens sarunās ar ļaudīm guvu iespaidu, ka nospiež vēlēšanu nepilnība, kas ir sāpīga, kad svinam Tautas frontes gadskārtu. Bez lieka politkorektuma – pretīgi, ka Latviju Briselē pārstāvētu ļaudis, kas, aicinot talkā okupācijas karaspēku, mēģināja panākt neatkarīgās Latvijas Republikas nāvi. Ikvienam ir tiesības uz dzīvību, bet ne katram ir tiesības uz augstākajiem amatiem, kad ir nodevis valsti un atbalstījis bruņotu apvērsumu. Šobrīd no formālajām deviņām Latvijai Eiropas Parlamentā ir sešas vietas. Cik nākamgad?

Esošais likums pazemo prāvu daļu latviešu tautas. Uzsvēršu, nevēršos pret komunistiem. Itālijas prezidents Džordžo Napolitāno ir bijis izcils komunists, kaut pabijis arī fašistu jauniešu rindās. Brazīlijas kompartijas vadītāja krēsls neliedz skatīt Oskaru Nīmeijeru cilvēces izcilāko estētu vidū. Galējā sašutuma robežšķirtne nav pat par okupācijas boļševiku funkcionāriem, bet noziedzniekiem, kuru vaina pierādīta tiesā.

No Augstākās tiesas lēmuma Alfrēda Rubika krimināllietā: “Nolūkā panākt Latvijas neatkarības atjaunošanas procesa apturēšanu Rubiks, lai destabilizētu stāvokli valstī un vardarbīgi gāztu likumīgo valsts varu, izveidoja pret Latvijas Republiku naidīgi noskaņotu sabiedriski politisku organizāciju – Rīgas OMON un PSRS militārpersonu grupējumu. Īstenojot Rubika nodomu par valsts varas vardarbīgu gāšanu, naidīgo spēku grupējumā ietilpstošā Rīgas OMON vienība laikā no 1991. gada 14. līdz 20. janvārim minētā mērķa sasniegšanai izdarījusi bruņotus uzbrukumus Latvijas Republikai uzticamā spēka – Iekšlietu ministrijas – struktūrām un brīvprātīgiem neapbruņotiem likumiskās valsts varas aizstāvjiem.”

Kā mācīt par Eiropas Savienību skolās, ja mūs citu tautu priekšā pārstāv cilvēks, kas ir riebis Latvijas tautai kā neviens 20. gadsimta beigās un nav pat publiski to nožēlojis? Piedāvāju likumprojektu, kas ir īss un pareizs: papildināt Eiropas Parlamenta vēlēšanu likuma 5. panta pirmo daļu šādā redakcijā: [nevar pieteikt par kandidātu personu, kas] bijusi sodīta par darbību, kas vērsta uz valsts varas gāšanu laika periodā pēc 1990. gada 4. maija neatkarīgi no tā, vai personai sodāmība ir dzēsta vai noņemta. Protams, tas neliegs kandidēt padomju veterānu klubam, kas lieki valkā sociālistu vārdu, neliegs dalību “sociāldemokrātiskajai” Kremļa filiālei, taču nodrošinātu pašcieņas minimumu.

Varat iedomāties, ka par Vācijas kanclera vietu 1949. gadā ar Adenaueru sacenstos Karls Dēnics vai Joahims fon Ribentrops? Mums gan kauns draud jau nākamgad. Labvēlīgas darbības gaisotni nedrīkst aptraipīt nodevēju piedalīšanās brīvas Latvijas vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Darbins NA, iesniegt Eiroparlamenta velesanu likuma izmainas , tad uzreiz bus redzams kas,ir kas Latvijas politikanu spice.

 2. Atbalstu Didža Šēnberga priekšlikumu!

 3. Jā, būtu pēdējais laiks iztikt bez Rubika,Ždanokas un viņiem līdzīgiem.

 4. D.ŠĒNBERGAM un citiem '' jāņiem" Atbildēt

  Kāpēc tāda divkosība ? Kāpēc tāda izlikšanās , ka visa ļaunuma sakne ir Rubiks eiroparlamentā ? Kopš neatkarības atgūšanas visu politisko virtuvi Latvijā maisa komunisti .Par valsts prezidentu tiek iecelti komunisti ,saeimā pilns ar “bijušajiem”.Valsts varas un drošibas iestādēs ari sasēdināti “bijušie”komunisti un viņu pakalpiņi no KGB .Atveriet acis “jāņi”.

 5. Tas tikai pierāda, ka Rubiks ‘sēdēšana’ bija vienošanās. 4.Maija Režīma teātrī, kas paredzēts tautai demokrātiskās vīzijas veidošanai vismaz vienam no bijušās kompartijas nomenklatūras toreiz vajadzēja spēlēt ‘sliktā zēna’ lomu par ko arī saņēma atalgojumu – krēslu Briselē. Tas pats arī ar Ždanoku. Tie kas nevēlējās toreiz piedalīties 4.Maja Režīma teātra veidošanā izceļoja uz Maskavu. Tam procesam režisori bija ilgi un cītīgi gatavojušies un tie ‘aktieri’, kas spurojās pretī ‘režisora’ iecerēm postpadomju trofeju teritoriju apgūšanā vienkārši beidza dzīvi līdzīgi kā Pugo…Bija vēl arī daudz sīko gariņu tajā laikā, kas par daudz zināja,bet negribēja ‘pārkrāsoties’. Arī tie aizgāja pa dažādām skuju takām…Bizness, nekā personīga. Rubiks savu padarīja, tagad saņem algu. Ja nebūtu toreiz ‘peramā zēna’ ko tautai atrādīt, tad pasarg’dies, tauta sāktu pievērst uzmanību citiem svaigi pārkrāsotajiem komunistiem. Tas protams nebija vēlami. Rubikam toreiz galīgi nekas netraucēja mierīgi aizbraukt uz Maskavu kopā ar OMON, bet viņš palika, jo tika piedāvāts izdevīgs darījums – ‘peramā zēna’ loma. Aukstā kara trofeju teritoriju nodošanā jaunajiem saimniekiem CIP un čekisti saskaņoja visas darbības, lai viss noritētu maksimāli gludi (Viņķeļu klans). Un tie vietējie čekisti, kas nederēja jaunajiem saimniekiem tika utilizēti (Elmārs Purviņš stūra mājas čekistu virsnieks tika noindēts).

 6. Pareizi jau ir Rubikam tur nevajadzētu būt ,bet ja paskatās uz darbu parlamentā tad Rubiks vairāk par Latviju iestājas ,nekā Vaidere un Kalniete ,tās tikai pļāpā par okupāciju ,izstādi par okupāciju gaiteni pie tualetēm izstādīja ,bet visos ek .un soc, jaut balso kā naudas maisiem vajaga ,Rubiks par okupāciju nerunā ,balso tā lai mums būtu izdevīgāk. Lai nu ari cik nu to balsu un grūti kaut ko panākt ,bet vismaz cenšas ,bet dāmas tik par komunismu ,par otro Nirnbergu un jēgas nekādas.

 7. 100% atbalstu,jo tā nav parasta krimiināllieta,bet gan skar politisko ideoloģiju.Vilks spalvu met,bet tikumu ne. Tagad vecie staļinisti-padomju sarkanie fašisti atkal ceļ galvas augšā un mēs tikai noraugamies. Eiropa staļinismu nav piedzīvojusi,tāpēc nesaprot,ka tas savā būtībā pat ir briesmīgāks par fašismu.
  Par šādu politisko tuvredzību mēs vēl dārgi maksāsim.

 8. … Tikai vel pagrides ‘padumjo’ parvaldita Bezabrene, kaut kas tads NEPRATIGS UN NODEVIGS ir iespejams 23 gadus pec brivibas atsaksanas ….

  … Driz japabeidz DDD !!!!

 9. Pareizi vārdi!

 10. Tas ir ārkārtīgi nožēlojami,ka Latviju Eiropas parlamentā varēja pārstāvēt tādas personas kā Rubiks.Cik zināms,gatavojas balotēties arī nākamajās vēlēšanās.Kauns mūsu likumdevējiem!Vai ir vēl kāda valsts pasaulē,kurā ir iespējami tādi brīnumi?

 11. “Paldies Dievam Latvijā komunistiskā ideoloģija ir aizliegta” – tā Jānis, bet kā tad tā? Pats galvenais komunistu ideologs – latviešu tautas ienaidnieks sēž Eiropas parlamentā un mūsu tauta pateicoties gļēvlatviešu parlamentam spiesta šo murgu vērot. Bet ne jau Aboliņai par to sāp galva un vēl mazāk Bērziņam.

 12. Šēnbergam esot izcili komunisti un komunisti-nodevēji.Tas tikai raksturo viņa naivumu un apolitiskumu.
  Paldies Dievam, Latvijā komunistiskā ideoloģija ir aizliegta, jo šie “izcilnieki” pasaulē ir nogalinājuši desmitiem miljonu cilvēku, tāpat kā nacisti. Rietumeiropa jau nav izjutusi šo ideoloģiju uz savas ādas, tāpēc tāda iecietība un liberālisms pret šo varmācības ideoloģiju. Dažiem ļoti īsa atmiņa, ka komunisti Atmodas apspiešanai Latvijā jau bija pasūtījuši tūkstošiem roku dzelžu un jau gatavoja sarakstus cilvēku apcietināšanai. Tikai neizdevās un tagad šīs pārprastas demokrātijas dēļ Rubiks sēž EP!

 13. Pilnīgi pareizi. Didža Šēnberga priekšlikums ir labs, savlaicīgs un atbalstāms.

Draugiem Facebook Twitter Google+