×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
9. augusts, 2016
Drukāt

“Nepabeigto vakariņu” seansā būs iespēja apsēsties pie viena galda ar filmas aktieriem

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Rīgas svētkos piektdien, 12. augustā, un sestdien, 13. augustā, kinoteātrī “Splendid Palace” notiks Jāņa Streiča filmas “Nepabeigtās vakariņas” bezmaksas seansi, aģentūra BNS uzzināja pašvaldības uzņēmumā “Rīgas nami”.

Seansu sākums gan piektdien, gan sestdien ir plkst.19.00.

Uzņēmumā norādīja, ka sestdien plkst. 16.00, 17.00 un 18.00 būs arī iespēja tikties un apsēsties pie viena galda ar filmas “Nepabeigtās vakariņas” aktieriem – Regīnu Razumu, Mirdzu Martinsoni, Jāni Paukštello, Ēriku Streiču, Vladimiru Lobiņu, kā arī pašu tās režisoru Jāni Streiču, lai ieklausītos filmas tapšanas stāstos, aprunātos par dzīvi un Streiča kino, kā arī simboliski pamielotos ar filmas galveno varoņu tik ļoti iecienīto ēdienu – kartupeļu biezputru un desiņām.

Filmas “Nepabeigtās vakariņas” sižeta pamatā ir Pēra Valē un Maijas Šēvales romāns “Policija, policija, kartupeļu biezputra”, kas ir piņķerīgs stāsts par neveikliem un ļoti slinkiem policistiem, kas ne tikai nevērīgi izturas pret saviem darba pienākumiem, bet arī notikumu vietās vienmēr ierodas par vēlu, ir laiski un neinteresēti noziegumu atšķetināšanā.

“Rīgas nami” skaidroja, ka divsēriju televīzijas filma bija iecienīts padomju laiku kino formāts – tās rādīja divos vakaros, tādēļ režisoram bija jāmāk skatītāji intriģēt arī uz nākamās sērijas noskatīšanos. Žanra ziņā, režisējot kriminālkomēdiju, filmas veidotājs izvēlējies iet sarežģītu ceļu. “Vienīgie detektīvi šajā filmā ir pati filmēšanas grupa, kas cauri dažādu žanru sajaukumam centās sekot kaut kam tādam, kas spētu skatītāju noturēt līdz otrās sērijas beigām,” filmas tapšanu komentējis Streičs.

“Streiča iemīļotie aktieri – Boļeslavs Ružs un Vladimirs Lobiņš – šajā kriminālkomēdijā atveido divus paraugpolicistus – viņus darba uzdevumi vienmēr pārsteidz, kad kārtības sargi pusdieno, un kartupeļu biezputru ar desiņām nekādi nav pieļaujams pamest vai atlikt uz vēlāku laiku,” filmas sižeta līniju un galvenos varoņus komentē kinokritiķe Daira Āboliņa, vērtējot “Nepabeigtās vakariņas” kā labu “krimiķi”.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “Rīgas svētki 2016” norisināsies no 12.augusta līdz 14.augustam, un tie ir veltīti kino tēmai. Svētku tematika izvēlēta, lai atgādinātu par pirmo kinoseansu Rīgā, kas notika pirms 120 gadiem, un paraudzītos uz Rīgu kā kino cienītāju, kino veidotāju un kino rādītāju pilsētu. Rīga šogad atzīmēs 815.jubileju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+