×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Nepagarinās darba attiecības ar ZVA vadītāju (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Zāļu valsts aģentūras direktore Inguna Adoviča.

Darba attiecības ar Zāļu valsts aģentūras (ZVA) vadītāju Ingunu Adoviču rudenī netiks pagarinātas, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Iepriekš Adovičai piemērots disciplinārsods – mēnešalgas samazināšana uz četriem mēnešiem par 10% saistībā ar informācijas sniegšanu trešajām personām, ko ZVA saņēmusi no komersantiem kā statistisku informāciju.

“Zāļu ražotāju bezkaunība mūsu mazajā Latvijā varējusi uzplaukt nesamērīgi, pateicoties ZVA vadītājas Ingunas Adovičas realizētajai politikai gadiem ilgi. Viņi apmaksāja ZVA pakalpojumus un viņa varēja prasīt ļoti augstus tarifus un neielaist citus konkurentus tirgū, jo mazā tirgus dēļ – otram un trešam ražotājam šeit nav ko darīt, ja viens ir priekšā. Tas ir bijis tas mehānisms visu laiku. Turpmāk tā nebūs. Man ir mandāts – mani ievēlēja par Saeimas deputātu un un pēc tam par ministru. [..] es zinu, kā padarīt zāles lētākas. Zinu kā es izskaudīšu līdzmaksājumus. Un ar to es tagad nodarbojos, un, ja tam ir pretestība, tas man tikai piedod spēku,” intervijā sacīja Belēvičs.

Ministra padomniece komunikāciju jautājumos Iveta Ciganova paskaidroja, ka Adoviča par šo lēmumu ir informēta. Patlaban esot arī vēl pāragri runāt par to, kas varētu nākt Adovičas vietā, pauda Ciganova.

Pret Adoviču tika ierosināta disciplinārlieta par to, ka komersantiem tiek izpausta statistikas informācija par citiem komersantiem, kas pārsniedz aģentūras tiesības sniegt informāciju noteiktā sadalījumā un apjomā trešajām personām.

Portāls “pietiek.com” iepriekš rakstīja, ka Belēvičs ir personiski ierosinājis disciplinārlietu saistībā ar sava dēla medikamentu tirdzniecības uzņēmumu “Saules aptieka”

Pēc portāla vēstītā, disciplinārlieta sākta pēc tam, kad ZVA konstatējusi situāciju attiecībā uz kādu medikamentu, kura Latvijā ievestais apjoms bijis daudz mazāks par to apjomu, kas izvests uz citām valstīm. Aģentūra esot sazinājusies ar šī medikamenta reģistrācijas apliecības īpašnieku, lai noskaidrotu, vai tas ir informēts par šo situāciju un vai spēs nodrošināt Latviju ar nepieciešamo medikamenta apjomu. Par šo interesi uzzinājis medikamenta eksportētājs – Latvijas uzņēmums, kurš vērsies ar sūdzību VM par nelikumīgu informācijas nodošanu trešajai pusei.

Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi, lai noskaidrotu, vai veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) darbībās nav saskatāmas interešu konflikta pazīmes.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vai Belēviča kungs ir informēts , ka Eiropas Komisija pēc Itālijas un Francijas ierosinājuma ir uzsākušas skatīt pārkāpuma lietu pret Ltaviju saistībā ar ministra glorificēto paralēlo importu no 3 ajām valstīm un norāda, ka tas novedīs pie nekontrolētas viltotu medikamentu ieplussanas EU?

  2. impērijas uzvara. Kā jau teica Vita Matīsas kundze, godīgums Latvijā nav vajadzīgs nevienam. Toties pilnībā ir atgriezušies PSKP sēžu un “trojku” laiks. Šādai Latvijai nākotnes nav un nebūs. Diemžēl…

  3. Belēvičs grib visur salikt savus cilvēkus, lai pārvērstu zāļu biznesu par savu. Izmanto dienesta stāvokli kā visi rausēji un valsts izzadzēji.

  4. padomjzemē

Draugiem Facebook Twitter Google+