×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2014
Drukāt

Nepakļaujamais Eglons Brūns

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Lauksaimnieki nemaz tik bieži grāmatas neizdod. Grūti atcerēties kādu grāmatu, kas dokumentāli un ar dzirkstošu humoru vienkāršā valodā rāda Latvijas vēstures notikumus kopš 1940. gada caur savu un ģimenes dzīves pieredzi.

Latvijas patriots, sertificētais augļkopis, selekcionārs, bioloģiskais lauksaimnieks ar augstāko izglītību, divkārtējais “Sējēja” balvas laureāts, Otaņķu pagasta z/s “‘Meldri E.B.” saimnieks Eglons Brūns lasītājus uzrunā ar savu politiski aktuālo grāmatu “Nepakļaujamais”.

“Negribēju pakļauties armijā, arī vēlāk labāk mainīju dzīvesvietu, nekā pakļāvos priekšniekiem, tā laika sarkanajai buržuāzijai,” virsraksta izvēli pamato Brūns, kas dzīves laikā darbojies trīs partijās, tostarp LNNK, Zemnieku savienībā un Zatlera partijā.

E. Brūns atmodas sākumā pirmais Liepājā pēc okupācijas gadu desmitiem pacēla sarkanbaltsarkano karogu. Grāmatā sniegtas atbildes uz partiju maiņas iemesliem, saucot vārdā arī patlaban darbojošos politiķus un parādot viņu īsto seju. Tomēr vislielākā daļa autora aizraujošā, ar humoru piesātinātā vēstījuma ir veltīta darbam un dažādu sadzīves notikumu parādīšanai, kā arī saskarsmei ar okupācijas armiju virsniekiem Liepājā.

Eglona Brūna ābeļdārzā patlaban aug 60 dažādu jau zināmu šķirņu ābeles un 500 hibrīdu, kurus autors dod vērtēšanai Dobeles un Pūres augļkopības institūtu selekcionāriem. Ir arī bumbieres, plūškoki, plūmes. E. Brūns ir arī agrāk izdotā dzejoļa krājuma “Sarkanbaltsarkano karogu paceļot” autors. Jauno grāmatu mazās tirāžas dēļ, visticamāk, veikalos atrast būs grūti, bet Eglonu Brūnu ar šā gada ražu Rīgā var sastapt Kalnciema ielas tirdziņā 18. oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+