Sports
Hokejs

Nepālā hokeju vēro internetā un vēlas iestāties IIHF 16

ananyanepal.com

Starptautiskās ledus hokeja federācijas (IIHF) mītni otrdien apmeklēja sporta darbinieku delegācija no Nepālas paužot lūgumu to uzņemt organizācijā kā asociēto locekli, ceturtdien informē pasaules hokeja jumta organizācija.
“Ar mūsu valsts valdības atbalstu mēs lūkojam atvērt jaunu nodaļu Nepālas sportā,” sacīja Nepālas Ledus hokeja asociācijas prezidents Loks Bahadurs Šahi.
Nepāla gandrīz pilnībā atrodas Himalaju kalnos un tās teritorijā ir astoņas no desmit pasaulesa augstākajām virsotnēm, ieskaitot pašu augstāko -Everestu. Klimats valstī atkarīgs no noteiktās vietas augstuma virs jūras līmeņa. Ledus arēnu, kurās varētu spēlēt hokeju, valstī pagaidām nav. Vadošie sporta veidi Nepālā ir futbols un krikets, taču valstī ir 157 aktīvas dažādu sporta veidu federācijas.
“Ledus hokejs gūst arvien lielāku popularitāti pateicoties internetam,” sacīja federācijas konsultants Hari Prasads Sarmahs. “Ceram nākamo divu vai trīs gadu laikā Katmandu uzbūvēt pirmo ledus arēnu.”
Nepālieši pauda cerību, ka jau tuvākajā laikā būs ekipēti tā, lai pievienotos pārējai ledus hokeja saimei, sākt organizēt vietējā mēroga sacensības, starptautiskus turnīrus un draudzības spēles.
Nepālā ir 27 miljoni iedzīvotāju.
Indonēzija un Filipīnas šāgada IIHF kongresā gatavojas tikt uzņemtas asociēto locekļu statusā. Kopā ar Nepālu šajās trijās Āzijas valstīs ir 400 miljoni iedzīvotāju.
“Āzija ir svarīga mūsu attīstības plānos, tāpēc laipni lūdzam jaunus biedrus,” sacīja IIHF prezidents Renē Fāzels.
Patlaban IIHF ir 74 locekļi. no tiem 53 ar pilnām tiesībām, 19 asociētie un divi adoptētie biedri.

LA.lv