×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. septembris, 2017
Drukāt

Nepalaid garām! Iespēja piedzīvot putnu migrācijas brīnumu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Miljoniem gājputnu rudenī šķērso Eiropu, lai dotos uz ziemošanās vietām Āfrikā. “BirdLife International”, Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), Dabas aizsardzības pārvalde un Latvijas vides aizsardzības fonds uzaicina būt par liecinieku putnu migrācijas burvībai 30. septembrī un 1. oktobrī Eiropas putnu vērošanas dienās. Pievienojies vairāk nekā 30 bezmaksas pasākumiem dažādās Latvijas vietās vai vēro putnus pats uz ziņo par tiem portālā “Dabasdati.lv”, aicina LOB pārstāvis Agnis Bušs.

Šogad 40 “BirdLife” organizācijas Eiropas un Centrālāzijas valstīs kopā ar partneriem ielūdz uz vairākiem simtiem putnu vērošanas un izzināšanas pasākumiem. Iepriekšējā gadā Eiropas putnu vērošanas dienu ietvaros gandrīz 30 000 cilvēku dažādu pasākumu laikā no 40 valstīm vienas nedēļas nogales laikā novēroja ap 5,8 miljonus putnu. Savukārt, Latvijā ap 500 putnu draugu ziņoja par apmēram 42 000 putniem no 154 sugām.

Dalība vairāk nekā 30 Putnu dienu ekskursijās un citās aktivitātēs ir bez maksas, tajās piedalīties tiek aicināts ikviens interesents. Putnu dienu pasākumi notiks brīvā dabā, tādēļ dalībnieki aicināti padomāt par atbilstošu apģērbu rudens mainīgajos laika apstākļos. Ieteicami visās ekskursijās ir ūdensizturīgi apavi un vēja noturīgas jakas. Lai dabas vērošana būtu sekmīgāka, aicinām iespēju robežās ņemt līdzi arī savus binokļus un putnu noteicējus. Ekskursijas vadīs pieredzējuši ornitologi un dabas vērotāji.

Pasākumu kalendārs

Pasākumu karte

putni_Easy-Resize.com

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas nav bez maksas! Mēs visi par šīm vērošanām esam jau samaksājuši ar saviem nodokļiem valsts budžetā. No tā ir nākusi arī nauda Vides aizsardzības fondā, no kura zaļie pārtiek, “apgūstot”, naudu dažādos projektos, arī organizējot putnu vērošanu.
    Kāpēc maksāt par to, ko varētu skatīties arī par velti? Labāk šī fonda naudu būtu novirzīt medicīnai, izglītībai, nevis dažu biedrību uzturēšanai pie dzīvības.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.0
Alūksne +13.1
Daugavpils +13
Saldus +12
Liepāja +17.1
Jelgava +11
Ventspils +16.6
Limbaži +13
Madona +12
Rēzekne +14
Draugiem Facebook Twitter Google+