×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

Nepālu satricina vēl viena zemestrīce

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pirms divām nedēļām piedzīvojusi spēcīgu zemestrīci, kas laupīja vairāk nekā astoņu tūkstošu cilvēku dzīvības, šodien Nepāla atkal piedzīvoja spēcīgu zemestrīci, kuras stiprums pēc ASV Ģeoloģijas dienesta datiem sasniedz 7,3 balles.

Nepālas glābšanas dienestu sākotnēji sniegtā informācija liecina, ka zemestrīcē dzīvību zaudējuši vismaz 16 cilvēki, bet vēl vairāki cilvēki guvuši ievainojumus. Tāpat tiek ziņots, ka šodienas zemestrīcē tika sagrautas vairākas mājas.

Spēcīgā zemestrīce ne tikai satricināja ēkas Nepālas galvaspilsētā Katmandu, bet bija jūtama arī Indijas un Bangladešas galvaspilsētās Deli un Dakā. Zemestrīces centrs atradās netālu no Everesta desmit kliometru dziļumā. Šai zemestrīcei sekoja arī vismaz seši mazākas jaudas pazemes grūdieni, no kuriem spēcīgākais sasniedza piecu ballu atzīmi.

“Viss tika šūpots diezgan ilgu laiku,” sarunā ar raidsabiedrību BBC sacīja kāda Nepālas iedzīvotāja. “Es pilnīgi saprotu apkārt valdošo paniku. Kopš iepriekšējās zemestrīces ir pagājušas divarpus nedēļas. Taču šķita, ka šī ilgst ļoti ilgu laiku. Cilvēki ir pārbiedēti.”
Zemestrīces, kas 25. aprīlī satricināja Nepālas rietumu apgabalus, spēks bija 7,8 balles.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+