×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

Nepamatoti vēlas saņemt 144 tūkstošus latu

Foto - LETAFoto - LETA

Veselības inspekcija pēc veiktajām pārbaudēm ārstniecības iestādēs, kas sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, 2012. gadā pieņēmusi lēmumus par 143 983 latu atmaksu veselības aprūpes budžetā vai pacientiem.

 

Visbiežāk atklāti pārkāpumi saistībā ar apmaksai uzrādīto veselības aprūpes pakalpojumu neatbilstību faktiski veiktajiem – konstatēti pierakstījumi vai neatbilstošas manipulācijas.

Piemēram, slimnīca par stacionārā ievietotu pacientu valsts apmaksai nepamatoti vienlaikus bija uzrādījusi gan stacionāros, gan ambulatoros pakalpojumus, kaut gan pacientam, kurš 24 stundas diennaktī atrodas ārsta uzraudzībā slimnīcā, visi nepieciešamie veselības aprūpes pakalpojumi jānodrošina stacionāra ietvaros.

Savukārt no pacientiem pērn nepamatoti iekasēti maksājumi 1502 latu apmērā.

14 iedzīvotāju iesniegumus Veselības inspekcija saņēmusi par portālā www.latvija.lv ievadīto datu neatbilstību, un tie visi atzīti par pamatotiem. Piemēram, kāda paciente saņēma atpakaļ nepamatoti iekasētu 85 latu maksājumu par dzemdību pakalpojumiem, jo, lai gan portālā tās bija uzrādītas kā valsts apmaksātas dzemdības, samaksa tikusi pieprasīta arī no dzemdētājas.

Portālā katrs var pārbaudīt informāciju par viņam sniegtiem valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Ja ārstniecības iestāžu sniegtajā informācijā konstatē neatbilstības, ar iesniegumu jāvēršasVeselības inspekcijā vai arī elektroniski portālā www.latvija.lv.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+