Nepanāk vienprātību par pensionēšanās vecuma paaugstināšanu 0

Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē piektdien, 24.februārī, tā arī netika panākta vienprātība par vadības ieceri ar 2014.gadu sākt paaugstināt pensionēšanās vecumu, pusēm paliekot pie saviem argumentiem. Vienīgais lēmums šajā jautājumā bija, ka šo priekšlikumu ir jāturpina vērtēt un diskutēt arī nākamajās NTSP sēdēs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Lasīt citas ziņas

Pret šo ieceri īpaši emocionāli sēdē uzstājās arodbiedrības. Jau pašā sākumā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētāja vietnieks Egīls Baldzēns (attēlā no labās) skaļi iebilda pret valdības izmantoto formulējumu, ka vienošanās par pensionēšanās vecuma straujāku palielināšanu ir panākta Saeimas sociālo un darba lietu komisijā. Baldzēns sacīja, ka notikusi falsifikācija, un citēja sēdes protokolu, kur vien norādīts, ka komisija piekrīt šādu iespēju izvērtēt, nevis atbalsta.

Savukārt LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers (attēlā no kreisās) norādīja, ka pensionēšanās vecuma paaugstināšanu no 2014.gada paredz valdības vienošanās ar aizdevējiem un tikai pēc šī apsolījuma valdība tagad “pievelk klāt darbības”. Ar straujāku pensijas vecuma paaugstināšanu tikai tiek tracināta sabiedrība, un Krīgers pauda pārliecību, ka neizbēgami būs referendums, kurā tiks nobalsots pret, bet to jau “visi gudrinieki” nesaprotot un turpinot virzīt šo iniciatīvu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Plašas debates Krīgeram izvērtās ar labklājības ministri Ilzi Vinķeli (V), kura straujāku pensijas vecuma palielināšanu pamatoja ar demogrāfijas datiem un sociālā budžeta ilgtspēju. Vienubrīd abas puses pat apsprieda oponenta miega ciešumu un spēju sadzirdēt.

LBAS neatbalstīs pensionēšanās vecuma paaugstināšanu jau no 2014.gada, bet piekrīt to sākt no 2016.gada, kas arī būtu kompromiss. Sākotnēji jābūt diskusijām par priekšlaicīgās pensionēšanās iespēju atcelšanu un valdībai ir jāpaaugstina nodarbinātības līmenis valstī.

Savukārt premjers Valdis Dombrovskis (V) atgādināja, ka kopš sākotnējās koncepcijas ir mainījušās divas lietas. Tieši pēc arodbiedrību iniciatīvas koncepcija jau ir grozīta, paredzot priekšlaicīgās pensionēšanās iespējas, kas no budžeta papildus prasīs 20 miljonus latu. Valdība tam iepriekš arī ir piekritusi ar nosacījumu, ka sākam debati par pensijas vecumu.

Savukārt tautas skaitīšanas rezultāti arī prasot zināmas korekcijas un ne uz pozitīvo pusi, to mēs varam ignorēt, bet fakts, ka sabiedrība noveco un pāri saviem līdzekļiem dzīvot nevarēsim, norādīja premjers.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.