Mobilā versija
+5.9°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Neparastā dejas izrādē iesaistīti mazu bērnu vecāki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

18. maijā Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrādi piedzīvos Kristīnes Vismanes veidotā dejas izrāde “Noķer mani”, vēsta producente Zane Estere Gruntmane.

Iestudējuma pamatā ir vairāku mēnešu laikā veikti bērnu uzvedības novērojumi un viņu izpausmju un darbības dokumentācija. Izrādes tapšanas procesā iegūtie video materiāli kļuva par pamatu horeogrāfijas izveidei, kuru izpildīs bērnu vecāki.

“Izrāde Latvijas laikmetīgā dejā ir unikāla, jo tās tapšanā ir iesaistījušies dalībnieki, kuru ikdienas gaitas nav saistītas ar deju. Kā dalībniekiem, sadarbojoties ar profesionāliem māksliniekiem, tā skatītājiem būs iespēja pieredzēt cik deja un mūsu ikdienas kustības ir savstarpēji saistītas,” stāsta producente.

“Noķer mani” ir sešu vecāku drosme stāties pretī izaicinājumam iemācīties savu bērnu kustības un darbības. Atkārtojot bērnu radītās situācijas, vecāki strādāja pie savas fiziskās izturības un precizitātes, vienlaicīgi uzveicot savas iekšējās bailes un diskomfortu. Vai vecākiem izdosies precīzi atspoguļot savu bērnu radītās kustības? To, iespējams, zinās tikai viņi un viņu bērni, kuri arī būs aculiecinieki notiekošajam. Skatītāji tiek aicināti pieredzēt pieņemtā izaicinājuma rezultātu.

Idejas autore Kristīne Vismane, Lukasa Gronska, Taīsijas Timofejevas, Emīlijas Anes, Oskara Štoldes, Katrīnas Sīles, Šarlotes Bērziņas, Kristīnes Vismaneas horeogrāfija. Izpilda Iveta Vaivode, Evita Bērziņa, Nauris Bērziņš, Anna Sīle, Viktorija Timofejeva, Kate Āne. Oriģinālmūzikas autors: Rihards Lībietis, scenogrāfe, kostīmu māksliniece un video māksliniece: Ieva Kauliņa.

Pievienot komentāru

Objektu Dobelē saista ar 11. septembri; dome aicina nedramatizēt (5)Sociālajos tīklos izraisījusies diskusija par Dobeles pilsētas domes fasādeis piestiprināto lidaparāta astes daļas mulāžu, kas daļai vērotāju likusi atcerēties 11. septembra notikumus ASV. Domes pārstāve Dzintra Matisone aicina šo instalāciju skatīties kontekstā ar ikgadējo Lielo sniegavīru saietu un nesaistīt ar traģēdijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+